Jak to jest na poczatku?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez cisy » 1 kwi 2007, 14:07 Jak to jest na poczatku?

Witam,

to moj pierwszy post na forum. Mam na imie Arek i ok. 14.04 planuje przyjazd do Bham. Nia mam zalatwionej pracy, ani znajomych na miejscu. Mam natomiast pare pytan :D i prosilbym o odpowiedzi. Czy ktos z Was byl w podobnej sytuacji? Jak sobie poradziliscie na poczatku? Gdzie sie skierowac zaraz po przyjezdzie? Czy pierwszego dnia da sie znalezc, wynajac jakies lokum? A moze hostel? Co zrobic z bagazem? Taszczyc go ze soba czy oddac gdzies do przechowywalni na dworcu/lotnisku? Czym sie poruszac po miescie? Autobusami, metrem? Ile to kosztuje?

Jak z kasa? Wiem, ze trzeba brac jak najwiecej, ale jak? Wszystko w gotowce czy troche gotowki, a reszta na koncie i wyplacac karta debetowa (mam karte mBanku)? Czy ktos z Was ma mozliwosc przenocowania mnie przez pierwsza/kilka pierwszych nocek (albo dluzej)?

Pozdrawiam

cisy
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 31 mar 2007, 22:10
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 1 kwi 2007, 16:58 Re: Jak to jest na poczatku?

Jesli jedziesz zupelnie w ciemno nie majac nawet lokum, to moze byc ciezko. Chyba najtaniej bedzie w B&B. Ok Ł15 za dobe, sa tansze i drozsze. Na pare dni ok i potem od razu szukac pokoju. Bilet calodzienny na autobus Ł3. Życze powodzenia.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 1 kwi 2007, 18:12 Re: Jak to jest na poczatku?

Elou cisy.
Gdzies juz pisalem o sytuacji o ktora ci chodzi- tzn przyjazd 100% w ciemno.
Sam w takiej sie znalazlem.
Radzilem sobie tyle ze znalazlem mieszkanie za 55L na Saltley (dziadowska dzielnica), do miasta ok. 15 min busem 14, 14A lub 26.
Pierwszego dnia DA sie cos znalezc (w moim wypadku byla to ok. 18.00 kiedy zadzwonilem w sprawie mieszkania).
Bagaz oczywiscie bierzesz ze soba. Nie wiem nawet gdzie moglbys go przekimac.
Po miescie kraza busy, nawet kolejki ale to juz w dalsze trasy miedzy dzielnicami i poza miasto.
(Czasem ktos zauwazy latajacy dywan albo miotle z czarownica siedzaca okrakiem- potem jest z tego wielki news na pierwsze strony :mrgreen: )
Bilet kosztuje 1.40L, to jest max cena. 1L kosztuje jesli przejezdzasz doslownie pare przystankow. Jesli ty przyjezdzasz i np. masz caly dzien na szukanie swojego 'em' to kup sobie 'daysaver' za 3L. Na kazdy bilet musisz miec odliczona kase.
Kase wez w gotowce (ja bym tak zrobil i tak zreszta zrobilem), ale poupychaj w rozne miejsca- wiesz, nigdy nic nie wiadomo.
Ile? Nie mniej niz 400L.

Niestety, nie mam mozliwosci noclegu.
Tyle z mojej strony. Reszte info znajdziesz walkowane milion razy na stronach niniejszego tematu. Masz 5 podstron :wink:
Powodzenia :roza:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wojtaszek » 2 kwi 2007, 09:17 cd

Dorzucajac trzy groszy, kup sobie od razu karte do telefonu. Jesli bedziesz rano to jesli chodzi o szukanie mieszkania to proponuje najpierw skoczyc do klubu polskiego gdzie sa ogloszenia w sprawie pokoi do wynajecia. Jesli tam nie trafisz sugeruje Handsworth i sklepy polskie lub hinduskie (tam ich najwiecej). Zawsze tez sa tam wywieszone ogloszenia. Zawsze mozesz tez wejsc na bham w przeddzien wyjazdu spisac numery bo tu tez sporo ogloszen i podzwonic jak juz tu sie znajdziesz. Jesli nic nie wskorasz idz do hostelu i na drugi dzien startujesz od nowa. Zycze powodzenia.

wojtaszek
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 17 lut 2007, 12:28
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez punkopolo » 3 kwi 2007, 00:49 Re: Jak to jest na poczatku?

Masz tu adres gdzie mozna sie zatrzymac 15 Churchill Student Village,Birchfield Road, 50Ł/tydzien.

punkopolo
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 42
Dołączył: 31 mar 2007, 19:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 3 kwi 2007, 07:07 Re: Jak to jest na poczatku?

kolega chyba nie zainteresowany tematem.
ani dziekuje, ani pocaluj mnie w d***
:roll:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sylwio » 3 kwi 2007, 07:37 Re: Jak to jest na poczatku?

siema
na imie mam sylwek lecę 19 04 tak jak ty mam obawy.
Mój e-mail
sarnowskis@o2.pl

sylwio
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 mar 2007, 19:15
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 3 kwi 2007, 09:18 Re: Jak to jest na poczatku?

Lukaas85 napisał(a):kolega chyba nie zainteresowany tematem.
ani dziekuje, ani pocaluj mnie w d***
:roll:


HEHEHEHE. Łuki luzik :mrgreen:

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez cisy » 3 kwi 2007, 10:44 Re: Jak to jest na poczatku?

Kto? Ja sie nie interesuje! :grin:
Z tego co wiem to przyjade ok 4pm, wiec na szukanie pokoju troche pozno. Wydaje mi sie, ze dla mnie najlepszym rozwiazaniem bedzie skorzystac z uslug agencji Centrimmo (jest nawet reklama na forum :grin: ). Mam nadzieje ze to powazna firma i przez m-c bede miec gdzie spac. W sumie to wychodzi ~50L/tydzien za miejsce w pokoju 2-osobowym, czyli chyba w granichach normy. No i napisze na forum czy warto korzystac a ich uslug :grin:

Pozdrawiam

cisy
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 31 mar 2007, 22:10
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 3 kwi 2007, 14:47 Re: Jak to jest na poczatku?

100na tydzien to ja place za caly dom 3 bed w stanie dobrym, czesciowo umeblowany, wiec sam sobie odpowiedz czy 50 na tydzien to malo czy duzo i jeszcze miec kogos w pokoju, chyba ze trafi ci sie jakas piekna ci..a, to wtedy tylko pozazdroscic...
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez cisy » 3 kwi 2007, 16:57 Re: Jak to jest na poczatku?

Jak tak poprzegladalem ogloszenia na bham.pl, to dochodze do wniosku, ze faktycznie 50L za dzielony pokoj to sporo :???: Chyba jednak sie skusze na poszukiwania, skoro mozna troche zaoszczedzic.

cisy
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 31 mar 2007, 22:10
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 3 kwi 2007, 17:11 Re: Jak to jest na poczatku?

Można, tylko dobrze poszukaj.

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 4 kwi 2007, 04:17 Re: Jak to jest na poczatku?

cisy napisał(a):Kto? Ja sie nie interesuje! :grin:
Z tego co wiem to przyjade ok 4pm, wiec na szukanie pokoju troche pozno.


to czytaj dokladniej, dziubek.
4pm jest spoko, masz duuuzo czasu.
zobaczysz, agencja w gaciach cie zostawi. policz ile biora depozytu itd i zastanow sie drugi raz.
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI