Ciążą a self empoyed

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez p0lka » 7 cze 2013, 08:03 Ciążą a self empoyed

Witam,

Potrzebuje rady odnośnie mojej sytuacji jestem w 6 m-cu ciąży, żeby miec Maternity Allowance musze mieć przepracowane 26 tygodni niestety ja przepracowałam 18 ( taki pech pracy przez agencje) i teraz jeżeli założe swoją działalność(self employed) jak najszybciej to czy będzie mi się należało Maternity allowance, pomóżcie.
pozdrawiam Paula

p0lka
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 7 cze 2013, 08:01
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malgo23 » 7 cze 2013, 15:20 Re: Ciążą a self empoyed

Nie zwlekaj z rejestracja self-employed, brakuje ci paru tygodni, wiec raczej nie powinnas miec problemow z uzyskaniem Maternity Allowance z Jobcentre, ale lepiej sie zabezpieczyc, niz walczyc z biurokracja. Ja jestem w trakcie zalatwiania i nikt mi dokladnie nie liczyl tygodni, mam tylko dowiezc potwierdzenie-list, ze oplacam skladki ubezpieczenia, jakies payslipy lub dowod dochodow z samozatrudnienia. W twojej sytuacji powinni ci policzyc przepracowane wczesniej tygodnie plus samozatrudnienie, tylko maja zastrzezenie, by po rozpoczeciu poborow MA nie pracowac dluzej niz 10 dni, wiec raczej trzeba automatycznie zrobic przerwe-tak mnie poinformowano.

malgo23
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 43
Dołączyła: 27 paź 2009, 14:27
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez p0lka » 7 cze 2013, 17:49 Re: Ciążą a self empoyed

Dzięki wielkie za informacje ;)

p0lka
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 7 cze 2013, 08:01
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI