Dziecko a powrot do pracy

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez paola1289 » 6 sty 2014, 12:17 Dziecko a powrot do pracy

witam... mam problem...zreszta nie jeden... jestem mama 1,5 rocznego dziecka... tydzien przed zajsciem w ciaze stracilam prace,wiec cala ciaze przesiedzialam w domu...bo nikt nie chcial zatrudnic ciezarnej...potem pojawil sie nasz synek...nie mialam co liczyc na platny urlop maciezynski ani od pracodawcy ani od panstwa,bo nie przepracowalam ciagiem czasu ktory by mnie kwalifikowal... wiec wychodzi na to,ze w domu siedze juz przeszlo 2 lata... mam juz tego dosc... moj maz pracuje,ale zaczynaja sie juz problemy finansowe,poniewaz musielismy znalezc nowe mieszkanie,drozsze...wczesniej dzielilismy dom z moja siostra i jej mezem,ale z dzieckiem nie moglismy tak dluzej mieszkac... jedynym rozwiazaniem naszej ciezkiej sytuacji jest moj powrot na rynek pracy...z czego sie ciesze,ale nie wiem jak pogodzic to z dzieckiem... aby oddac malego do zlobka trzeba go najpierw oplacic,musze to zrobic z wyprzedzeniem mojego startu w poszukiwaniach pracy,aby pomoc dziecku w zaklimatyzowaniu sie,a siedzac ze mna w domu przez 1,5 roku to nie bedzie to latwe...ale ok...mogloby i tak byc gdyby nie fakt,ze nie mamy pieniedzy na oplacenie zlobka,nawet jakbym oplacila tylko pierwszy tydzien na poczatek,to ta jedna wplata zrojnuje nam budzet...i nie damy rady oplacic mieszkania... aby oddac dziecko do zlobka musze znalezc prace,a zeby znalezc prace musze najpierw znalezc i oplacic opieke nad maym...bledne kolo... prosze doradcie cos mi...bo juz nie wiem co robic... prosze rowniez o nie umieszczanie osadzajacych mnie komentarzy...mialam duuuzo czasu aby przemyslec gdzie zrobilismy bledy,i wiem,ze jestem tej sytuacji sama sobie winna,ale moze ktos da rade rzucic mi jakies obiektywne swiatlo na ta sytuacje...

paola1289
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 17 lut 2013, 15:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krys77 » 6 sty 2014, 13:12 Re: Dziecko a powrot do pracy

Witam ,ozdrawiam , jezeli mieszkacie gdzieś blisko mnie tj.Yardley to moze mógłbym zooferowac pomoc w postaci opieki na jakieś dwa tygodnie przemnie ,mysle ze to nie było by zbyt trudne dla mnie i dziecka ,moj gg samekzniikad
Avatar użytkownika
krys77
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 21 sie 2013, 12:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 6 sty 2014, 13:14 Re: Dziecko a powrot do pracy

paola1289, a może warto rozejrzeć się za czymś na pol etatu w godzinach w ktorych twoj maz juz jest w domu i wtedy on sprawuje opiekę nad dzieckiem, zarobic odłożyć i wtedy skorzystać z pomocy zarejestrwanej opiekunki bądź przedszkola gdybys chciala pracowac caly etat.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez krys77 » 6 sty 2014, 13:16 Re: Dziecko a powrot do pracy

zapomniałem dodać GRATIS
Avatar użytkownika
krys77
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 21 sie 2013, 12:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez paola1289 » 6 sty 2014, 15:20 Re: Dziecko a powrot do pracy

Moj maz ma rotacyjne zmiany,wiec ciezko to bedzie pogodzic godzinowo,myslelismy o tym juz... Myslelismy rowniez aby uelastycznic mu godziny pracy,ale pracodawca raczej nie wyrazi na to zgody,bo byloby to duzym problemem dla firmy...

Dodano: -- 6 sty 2014, 09:21 --

Krys77 bardzo dziekuje za chec pomocy:) ale mieszkamy w walsall,wiec do zbyt daleko:)

paola1289
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 17 lut 2013, 15:52
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malpa3000 » 6 sty 2014, 15:29 Re: Dziecko a powrot do pracy

to może praca na weekend? Wiele firm szuka pracowników tylko na sobote i niedzilę i często jest to praca przez 12h.

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posty: 122
Dołączyła: 1 sty 2010, 21:10
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez paola1289 » 6 sty 2014, 16:40 Re: Dziecko a powrot do pracy

To jest dobry pomysl:) musze przejrzec oferty,moze sie cos znajdzie...

paola1289
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 17 lut 2013, 15:52
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Edy » 6 sty 2014, 17:33 Re: Dziecko a powrot do pracy

Probowalas poszukac w swojej oklicy childminderke. One nie biore zbyt duzo na godzine. Opiekuja sie dziecmi w dzien i w nocy.

Edy
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 13 lip 2011, 18:50
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agnieszkaa » 6 sty 2014, 18:33 Re: Dziecko a powrot do pracy

z tego co mi wiadomo mozna rowniez sie starac o dofinansowania do opiekunek , musialabys o tym poczytac gdzie powinnas sie zglosic. Powodzenia.

agnieszkaa
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 3 cze 2013, 20:34
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Edy » 6 sty 2014, 19:52 Re: Dziecko a powrot do pracy

Jest dokladnie jak agnieszkaa pisze. Moge podac Ci numer gdzie mozesz zadzwonic i dowiedziec sie wiecej na ten temat :-)

Edy
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 13 lip 2011, 18:50
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez paola1289 » 8 sty 2014, 11:30 Re: Dziecko a powrot do pracy

o dofinansowaniach sie juz dowiadywalam... i najpierw musze zapisac dziecko do zlobka,czyli rowniez go oplacic,poczym moge sie starac o dofinansowanie...oczywiscie dostane zwrot tego co zaplacilam,ale musialabym wybierac miedzy zaplaceniem za zlobek a oplaceniem mieszkania... agencja czekac nie bedzie,bo za kazdy tydzien zwloki naliczaja 30£ a w 3 tyg dodatkowo polowe ceny wynajmu...wiec utoniemy w dlugach... a nikt mi nie obieca,ze od razu znajde prace,aby to szybko uregulowac... jestem w kropce... ale bardzo wam dziekuje za rady:)
co do pracy weekendowej,to tez jakas porazka...samych menadzerow poszukuja,asystentow i do sprzedazy jakis dziwnych rzeczy... zadnego sprzatania,pakowania czy innych prac bez specjalnego wyksztalcenia i doswiadczenia... juz nie wiem co robic...

paola1289
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 17 lut 2013, 15:52
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gaga » 10 sty 2014, 06:16 Re: Dziecko a powrot do pracy

witaj, nie szukaj ogloszen na internecie tylko pojedz do agencji pracy.tam sie zarejestruj i spytaj o prace weekendowa. powinni cos Ci znalezc. Pamietaj, ze obecnie wiekszosc agencji rejestruje osoby ze znajomoscia jezyka ang.

gaga
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 16 kwi 2007, 10:13
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 10 sty 2014, 09:36 Re: Dziecko a powrot do pracy

paola1289, dokladnie jak pisze gaga, zrejestruj sie w agencji. Umow sie w job centre z konsultantem. Zarejestruj sie na nhs jobs, tam tez szukaja do sprzatania albo cateingu I zazwyczaj sa bardzo flexible. Na prawde jest sporo opcji!
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzenciagdziestam » 10 sty 2014, 12:36 Re: Dziecko a powrot do pracy

Witam
Ja mam podobny problem. Aktualnie sama wychowuje 4 ke dzieci. Starsze chodza do szkoly za to blizniaczki w lutym koncza (2 lata). Chcialabym isc do pracy ale zastanawiam sie czy to jest wykonalne. Zlobek dla dziewczynek zbyt drogi nie stac mnie na niego. Dofinansowanie do zlobka jezeli bym dostala to musialabym zapewne najpierw zaplacic z wlasniej kieszeni -nie mozliwe. Nie wiem jak to wszytko ogarnac. Mam juz dosyc siedzenia w domu. Ma ktos jakis pomysl.
Avatar użytkownika
marzenciagdziestam
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 39
Dołączyła: 28 paź 2013, 10:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez paola1289 » 12 sty 2014, 12:10 Re: Dziecko a powrot do pracy

nie mam problemu z praca w jezyku angielskim:) takie to zycie bedac w angli trzeba mowic po angielsku:)ale niektorzy rzeczywiscie tego pojac nie moga:) ok,to teraz pobiegam po agencjach moze cos znajde... szczerze,to nie sadzilam,ze agencje zajmuja sie tez takimi weekendowymi pracami... dobra trzymajcie kciuki;) dziekuje za rady:)

paola1289
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 17 lut 2013, 15:52
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI