Dobre piwo z Anglii

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 17 lut 2014, 21:15 Dobre piwo z Anglii

Mam misję do wykonania do końca tygodnia. Otóż muszę kupić, choćby butelkę, dobre angielskie piwo, którego nie kupi się w Polsce. Co polecacie i gdzie to dostanę w Birmingham?

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 17 lut 2014, 22:05 Re: Dobre piwo z Anglii

mission impossible! :grin:
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 17 lut 2014, 23:15 Re: Dobre piwo z Anglii

Nie jestem smakoszem piwa ale ostatnio po wspinaczce poszliśmy do pabu, kolega dał mi spróbować piwa bombardier bardzo mi smakowalo ale były to tylko dwa łyki bo byłem kierowca. Tak jak pisałem na początku nie jestem piwoszem i już pózniej nie szukałem nigdzie tego piwa w sklepie i nie wiem czy to było jakieś lokalne piwo czy dostępne w całej Angli.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez dewoj » 18 lut 2014, 04:07 Re: Dobre piwo z Anglii

poszukaj czegoś w asdzie, ostatnio widziałem tam Top Totty i kilka innych "perełek"
Jeśli ma nie być tego w pl, to musi być mały browar.
Ostatnio w almie widziałem Abbota, węic pewnie sklepy specjalistyczne mają jeszcze większy wybór angielskich piw.

dewoj
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 3 paź 2013, 14:20
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 11
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 18 lut 2014, 07:44 Re: Dobre piwo z Anglii

Udaj się do sklepu morrisons i znajdzi to co w linku jest to karton kilku gatunków angielskiego piwa powiem jedne z lepszych na wyspie.
Link: http://groceries.morrisons.com/webshop/ ... _SHELFVIEW
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 18 lut 2014, 09:56 Re: Dobre piwo z Anglii

Krzysiek2099 napisał(a):dobre angielskie piwo,
relentless napisał(a):mission impossible!
Nie piłam piwa od 7 lat , ale 7 lat temu byłam smakoszem piw i muszę przyznać ,że nie znalazłam "dobrego" angielskiego piwa. Wiadomo jest to kwestia smaku i gustu ,jednym Heineken nie smakuje ale za to piwo z biedronki jest super , więc najlepszym wyjściem było by, tak jak darwas zaproponował cały zestaw i wtedy po 4 butelce 5ta powinna zasmakować :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 18 lut 2014, 10:21 Re: Dobre piwo z Anglii

z Real Ale's to kup tylko Abbota (taka fioletowa czy niebieska naklejka, 6.5%) -cały karton to trochę bezsensu bo wiele z nich to szczyny (IPA to w ogóle masakra jakaś, nie wiem kto to pije) -Abbot to legenda...
A ostatnio z tych 'zwykłych' to piję Staropramena- ale to nie jest angielski i nie wszystkim może podejść bo jest dość gorzki (w Polsce podejrzewam dostępny też bez problemu-to tak tylko od siebie dodaję -może ktoś jeszcze nie próbował ;) )

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 18 lut 2014, 14:59 Re: Dobre piwo z Anglii

Lagera w tym kraju robić nie umieją, ale robią dobre ale. Z tych co piłem to chyba najbardziej mi smakuje Bishops Finger. Dobry też jest Old Speckled Hen. Oba są dostępne w każdym sklepie. Jest wiele znakomitych mniej popularnych ale, ale bez testowania raczej ciężko to ocenić :mrgreen:
Dość popularne są również piwa "bitter", których nie kupisz w PL, ale nie jestem ich smakoszem, więc nic polecić nie mogę.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 18 lut 2014, 15:05 Re: Dobre piwo z Anglii

Tylko oryginalny Guiness "z kija", no ale tego nie dostaniesz w butelce :D:D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 18 lut 2014, 15:46 Re: Dobre piwo z Anglii

No tak, ale Guiness jest irlandzki i bezproblemowo dostaniesz w Polsce (w puszce :? ).
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 18 lut 2014, 17:01 Re: Dobre piwo z Anglii

Moja lista:
1 Obrazek
2 Obrazek
3 Obrazek

Wszystko mozna kupic w Polsce ale jednak nie smakuje tak jak tu...
Butelkowe tylko - puszka to nie to..
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 19 lut 2014, 00:04 Re: Dobre piwo z Anglii

Ja pamiętam jak przyjechałem 10 lat temu pierwszy raz do UK odwiedzić moją siostrę.Jej uwczesny chłopak prosił mnie żeby przywieźć mu parę żubrów z PL oprócz tego wziołem kilka dębowych.Po przyjeździe zabrał mnie do takiego fajnego sklepu z alkoholami w Windsorze i wybrał kilka piwek z tzw.górnej półki.Sorry ale tego g....a nie dało sie pić zero bąbelków,zero goryczki,zero smaku :evil: Wypiliśmy żuberki i dębowe a potem z braku laku poszliśmy kupić jakąś stellę.Osobiście nie przepadam za alkoholem,jako,że pracuję jako kierowca rzadko "spożywam"ale nie ma nic lepszego po ciężkim dniu pracy jak zimne dębowe albo żuberek.
Oczywiście to moja subiektywna opinia ale angielskie piwa mają tyko fajne butejki i zamykania "takie korki na drucie".


Pozdrowionka dla wszystkich lubiących PIWO i nie tylko :D

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 19 lut 2014, 08:26 Re: Dobre piwo z Anglii

eric27- już było napisane, że anglicy tylko robią dobre 'Real Ale'.
Za to co do polskiego piwa- sorry, ale to dopiero są siuśki!
Jeszcze 10 lat temu tak jak pisałeś: dębowe, żuberek czy ja osobiście tyskie lub warka-mmmm.
A dzisiaj? -od biedy warkę w butelce wezmę ale jak nie mam wyboru, bo jak mam to wolę wziąć cokolwiek od naszych czeskich sąsiadów. A polskie piwa w puszce to masakra- pić się nie da...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 19 lut 2014, 14:28 Re: Dobre piwo z Anglii

VA napisał(a):No tak, ale Guiness jest irlandzki i bezproblemowo dostaniesz w Polsce (w puszce :? ).

Jeśli nie dostrzegasz różnicy między sikami z puszki a piwem "z kija" to nie mam nic więcej do dodania :P

No i przede wszystkim trzeba by uściślić - czy szukamy lagera, czy ale czy beer czy CoTamJeszczeInaczejNazwali...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 19 lut 2014, 16:51 Re: Dobre piwo z Anglii

Obojętne co... byleby coś dać w prezencie. Człowiek jak wypije siuśki to mi więcej gitary nie będzie zawracał :P

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI