Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

PostNapisane przez Guest » 5 paź 2015, 15:03 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

Co niektórzy wypisują tutaj takie brednie, że aż oczy bolą jak się to czyta. Kiedyś kiedyś podróżowałem na trasie Polska-Belgia co najmniej raz w tygodniu i gwarantuje, że niemieckiego policjanta nie będzie interesowało, że w Anglii możesz jeździć na czterech różnych oponach dowali Ci taki mandat, że Ci się raz na zawsze odechce, a nawet nie chce myśleć co by było jak by doszło do wypadku. Co do opon zimowych w Niemczech jest taka zasada jeśli nie leży śnieg na drodze możesz jechać na letnich oponach jeśli jednak jest śnieg na drodze to musisz mieć w tym momencie zimowe opony, niemieckie autostrady są bardzo dobrze utrzymane i w 99% przypadkach nie ma na nich śniegu gorzej jeśli w okresie w którym będziesz jechał będą opady wtedy na pewno drogi będą "białe".
Niemcy mają świra na punkcie opon kiedyś w nocy na parkingu widziałem jak jeździł patrol i sprawdzał bieżnik w ciężarówkach po prostu policjant zatrzymywał się koło każdej ciężarówki i świecił latarką żeby zobaczyć jak wyglądają opony.
Na co trzeba jeszcze zwrócić uwagę, żeby nie brakło Ci paliwa na autostradzie w ten sposób stwarzasz zagrożenie i Niemcy za to też sypią bardzo duże kary, a znając życie jak tylko staniesz na pasie awaryjnym to partol pojawi się jak z podziemi.
Warto zadbać o to żeby w aucie wszystko było w porządku i żeby nie narobić sobie niepotrzebnych problemów.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez VA » 5 paź 2015, 22:06 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

AdamBoltryk napisał(a):No wiedziałem, że o czym ś zapomniałem - właśnie wspomniane naklejki na lampy...
Tak a propos czy ktoś wie czym - bez uszkodzenia plastikowego klosza lampy - zmyć resztki kleju :)


Są specjalne środki do usuwania kleju z nalepek, nazywa się to label remover - zmiękcza klej i można łatwo zetrzeć szmatką. Nie testowałem na lampach, ale nigdy nie miałem problemu z wszelakim plastikiem. Kiedyś takowy kupiłem w Lidlu. W pracy używam znacznie droższy środek z RSa, ale różnicy nie widzę.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 6 paź 2015, 06:48 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

AdamBoltryk napisał(a):No wiedziałem, że o czym ś zapomniałem - właśnie wspomniane naklejki na lampy...
Tak a propos czy ktoś wie czym - bez uszkodzenia plastikowego klosza lampy - zmyć resztki kleju :)

Pozdrawiam


Adam, sprawdz zmycie kleju benzyná ekstrakcyjna, ja osobiscie usuwam zabrudzenia itp nie wazne czy z lakieru czy tez z plastiku. Nie wplywa to negatywnie na lakier wiec moim zdaniem to idealne rozwiazanie.

Podsumowujac, Niemcy i ich wymogi znacznie róznia sie z wymogami Angielskimi. ''Normalne'' opony na OSI to podstawa. Tak jak jeden z poprzednikow napisal, kto kto twierdzi inaczej, nie zostal nigdy zatrzymany na trasie i udalo mu sie przejechac na ''byle czym''.

Pozdrawiam.

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 7 paź 2015, 10:20 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

A co jak mam nówki uniwersalne?

Jechałem autobahnem na letnich podczas odpadów śniegu. Fart taki, że w nocy. Ruch praktycznie zerowy (widziałem może z 10 aut na całej A2). Miałem duży bieżnik i dało radę jechać te 80km/h. Ale jechałem środkowym pasem. Jakby zarzuciło to miałem duży margines błędu. Autostrady to nie miejsce do driftu. Nie polecam takiego rozwiązania.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 7 paź 2015, 14:59 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

Uniwersalne, powiadasz? Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.
Wysokość bieżnika jest ważna, ale nie najważniejsza. Krój bieżnika i twardość są dużo ważniejsze.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 25 lut 2016, 09:46 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

VA napisał(a):Są specjalne środki do usuwania kleju z nalepek, nazywa się to label remover - zmiękcza klej i można łatwo zetrzeć szmatką. Nie testowałem na lampach, ale nigdy nie miałem problemu z wszelakim plastikiem

Podpowiem że wystarczy również po prostu natłuścić klej.
Tłuszcz świetnie rozpuszcza kleje a nie wpływa na plastik. W swoim przypadku używam po prostu wosku do polerowania auta jeśli chcę usunąć ślady kleju. A przy okazji usuwania kleju to już potem auto się błyszczy :D
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 29 lut 2016, 22:03 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

benzyna ekstrakcyjna, 5 sekund i nie ma sladu po kleju.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez marcus711 » 1 mar 2016, 19:06 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

tak tak i po benzynie zmatowiałe lampy, ale tępa dzida z ciebie.

marcus711
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 lis 2014, 03:46
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 1 mar 2016, 19:38 Re: Trasa Anglia Polska samochodem osobowym.

marcus711 napisał(a):tak tak i po benzynie zmatowiałe lampy, ale tępa dzida z ciebie.

Zanim zaczniesz obrażać, nieuku doczytaj trochę czym jest benzyna ekstrakcyjna i z czym reaguje.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI