Muzeum J. R. R. Tolkiena

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Miczihiro » 8 gru 2015, 23:34 Muzeum J. R. R. Tolkiena

Na Wikipedii jest napisane, że w Birmingham jest Muzeum J. R. R. Tolkiena - ktoś wie gdzie? Szukałem jakiegoś info po różnych stronach i nigdzie nic takiego nie widzę...

Miczihiro
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 4 gru 2014, 18:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 9 gru 2015, 11:11 Re: Muzeum J. R. R. Tolkiena

Sarehole Mill Museum
Cole Bank Rd, Birmingham B13 0BD

To maleńkie muzeum w którym za małe pieniądze zobaczysz tylko odrobinę atrakcji. Młyn i dom gdzie Tolkien pisał, trochę pamiątek. Jeśli chcesz więcej, zarezerwuj sobie pół dnia i wybierz się na wycieczkę śladami Tolkiena;

http://historywm.com/wp-content/uploads ... OR-WEB.pdf
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Miczihiro » 10 gru 2015, 00:35 Re: Muzeum J. R. R. Tolkiena

O tym szlaku śladami Tolkiena słyszałem, ale właśnie nie mogłem namierzyć tego adresu Sarehole Mill Museum - o to właśnie mi chodziło. Dzięki za info Albiorix. :)

Miczihiro
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 4 gru 2014, 18:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 25 lut 2016, 09:34 Re: Muzeum J. R. R. Tolkiena

Sprawdź czy mają już czynne bo w okresie zimowym mogą mieć zamknięte.
Młyn odwiedzałem swojego czasu chyba co tydzień :) Może czas wrócić i usiąść przy stawie na trochę albo przejść się po parku niedaleko (w drodze można zobaczyć z zewnątrz dom w którym Tolkien mieszkał. Dom z tego co kojarzę to ten biały ale nie pamiętam numeru. Jest tabliczka na furtce żeby nie denerwować obecnych mieszkańców domu)
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI