Wynajem auta w Dublinie

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez nettmanek » 19 lut 2016, 08:14 Wynajem auta w Dublinie

Witam. W maju wybieram się do Irlandii na 3 dni i chciałem wypożyczyć samochód ale ku mojemu zdziwieniu kaucja wynosi minimum 1300€ i wymagana karta kredytowa. Czy słyszał ktoś o wynajmie z mniejsza kaucja? 1300€ to troszkę dużo
Avatar użytkownika
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 35
Dołączył: 8 cze 2013, 12:07
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 19 lut 2016, 19:44

Zobacz Hertz albo Enterprise w tym ostatnim kaucja w UK coś koło £200 zależnie od grupy samochodu jaki chcesz.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez [Wojtek] » 19 lut 2016, 21:37 Re: Wynajem auta w Dublinie

Wypożyczyłem miesiąc temu dacie logan w Maroko i zablokowali mi na kredytowce 850 funtów wiec jakby trochę mniej ale wciąż sporo
Chyba taka to praktyka..

[Wojtek]
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Wiek: 33
Dołączył: 19 sty 2014, 18:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nettmanek » 20 lut 2016, 11:22 Re: Wynajem auta w Dublinie

znajoma byla na Majorce i nie placila depozytu ale auta szukala na miejscu i nizbyt znana wypozyczalnia... jakas lokalna firma.

wyslalem zapytanie do Hertz.ie a na stronie Enterprise znalazlem informacje ze depozyt wynosi 1500Euro ale ubezpieczenie redukuje go do 100EURO... Ciekawe czy to rzeczywiscie tak dziala
Avatar użytkownika
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 35
Dołączył: 8 cze 2013, 12:07
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 20 lut 2016, 16:04 Re: Wynajem auta w Dublinie

Jak sam pisałeś Twoja znajoma wypożyczyła auto w jakiejś lokalnej wypożyczalni oni bardzo często nie chcą depozytu też tak kilka razy miałem w Grecji i raz na Gran Canari, w Hiszpanii Europcar zablokował na mojej karcie 180 euro, a w Pradze w Hertz chcieli 4000 euro i zrezygnowałem to chyba zależy od kraju.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Piotrekbham » 23 lut 2016, 21:00 Re: Wynajem auta w Dublinie

Witam - bylismy z rodzinka w styczniu w Dublinie na pare dni ( od czwartku wieczora do poniedzialku wczesnego ranka ) . Auto wypozyczalem w Europcar i dokupilem dodatkowe ubezpieczenie ktore eliminuje depozyt 1300 euro . Fakt wypozyczenie auta kosztowalo tylko 35 funtow ale po ulepszeniu typu auta z Renault Clio do Huyndai i40 Diesel oraz wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia musialem doplacic 90 euro . Mysle ze warto z prostej przyczyny - cokolwiek sie zdarzy nie ponosisz zadnej odpowiedzialnosci materialnej - ubezpieczenie pokrywa wszystkie koszty wraz z excessem . W marcu lecimy na Malte i tam rowniez bedziemy wynajmowac auto ale bez dodatkowego ubezpieczenia ze wzgledu na znajomosc tamtych drog i niewielki dystans pokonywany autem . Wiec albo dodatkowe ubezpieczenie albo depozyt . Pozdrawiam

Piotrekbham
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 3 lut 2013, 09:26
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 25 lut 2016, 09:30 Re: Wynajem auta w Dublinie

Auto wypożyczałem tydzień temu. w Dublinie na lotnisku. Korzystam zawsze z porównywarek cenowych (jakieś gocompare czy moneysupermarket).
Excess można ściągnąć płacąc ubezpieczenie, zazwyczaj większa kwota niż koszt wypożyczenia aut niższej klasy (Ka, Micra, Punto, Fiesta). Przy autach droższych (od Focusa w górę) ubezpieczenie już tak nie przeraża.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez nettmanek » 25 lut 2016, 12:35 Re: Wynajem auta w Dublinie

Kontaktowałem się z europcar w Irlandii i excess wynosi 250€ płacąc karta debetowa przy odbiorze i dodatkowo wykupując ubezpieczenie ok 13€ za dzień
Avatar użytkownika
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 35
Dołączył: 8 cze 2013, 12:07
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 25 lut 2016, 13:05 Re: Wynajem auta w Dublinie

a zapomniałbym dodać. Radzę uważać na rodzaj karty. Np. tydzień temu mimo że rezerwując auto wybrałem Visa Credit Card a płaciłem za pomocą karty Visa Debit Card, to na lotnisku nie mogłem dać karty Debit Card aby zablokować excess. Wypożyczalnia powiedziała krótko "credit card only" i sam pamiętam jak nie raz widziałem taki zapis na stronach wypożyczalni. Na szczęście miałem przy sobie Credit Card i nie było problemów że będzie to inna karta niż użyta przy bookowaniu (na to też uczulam). Pamiętam jak pierwszy raz wypożyczałem auto z lotniska Birmingham gdzie zapłaciłem za rezerwację kartą żony (albo inaczej, żona zapłaciła swoją kartą) ale na lotnisko jak pojechałem to imię na karcie nie zgadzało się z imieniem na plastikowej karcie prawa jazdy. Problemów co nie miara.

Ogólnie zasada jest prosta. Zwróć uwagę czy "Debit Card" wystarczy i zawsze płać kartą którą możesz zabrać ze sobą po odbiór auta i na której będzie wystarczająco funduszy na excess (który oczywiście jest zwrócony po oddaniu auta). Dodatkowo trzeba pamiętać aby osoba rezerwująca czy opłacająca rezerwację to ta sama która przedstawi dowód prawa jazdy.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez nettmanek » 25 lut 2016, 15:18 Re: Wynajem auta w Dublinie

Na lotnisku nie da się wypożyczyć bez kredytówki. Natomiast na mieście już tak ;)
Avatar użytkownika
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 35
Dołączył: 8 cze 2013, 12:07
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Obywatel gc » 16 mar 2016, 20:13 Re: Wynajem auta w Dublinie

Chcę się podpiąć pod wątek. Za kilka dni lecę do Irlandii i wynająłem już samochód na lotnisku. Nawet tanio w Budget. I w związku tym mam następujące pytanie. Mam polski dowód i polskie prawo jazdy a angielską kartę kredytową. Nie będzie z tym problemu? Że podałem angielski adres i angielską kartą kredytową zapłaciłem a mam polskie prawo jazdy. Nie będą kwękać z tego powodu? Czy ktoś już miał podobną sytuację?

Obywatel gc
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 45
Dołączył: 23 sty 2010, 16:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 17 mar 2016, 20:04 Re: Wynajem auta w Dublinie

Nie ma problemu. Przedwczoraj brałem auto w Dublinie z Europcar. Pamiętaj żeby sobie wykupić M50 Toll jeśli nie masz w pakiecie i będziesz tedy jechał. Oczywiście oplacasz jak masz numer rejestracyjny samochodu. Jak 3 tygodnie temu brałem w Sixxt to miałem opłacone ale w Europcar już nie. Polski dowód, polskie prawo jazdy, karty oczywiście angielskie. W Irlandii spotkasz więcej Polaków niż Irlandczyków :-)
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Obywatel gc » 18 mar 2016, 07:38 Re: Wynajem auta w Dublinie

Dzięki edmun. Co to jest m50 toll? Opłata za autostradę?
Ja lecę do Kerry ale chyba pojedziemy ja jeden dzień do Dublina żeby pozwiedzać.

Obywatel gc
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 45
Dołączył: 23 sty 2010, 16:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 18 mar 2016, 09:40 Re: Wynajem auta w Dublinie

Tak. M50 Toll to krótki odcinek autostrady w okolicy lotniska w Dublinie który jest płatny.
Tu masz rozpiske platnych autostrad w Irlandii:
https://www.eflow.ie/driving-in-ireland/

Ogolnie chyba tylko M50 jest "bez barierek" wiec trzeba sobie zorganizowac oplate albo z gory, albo placisz do 20:00 dnia nastepnego zeby nie placic mandatu.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI