Jaka firma transportowa POL-UK?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez golla » 29 mar 2016, 12:26 Jaka firma transportowa POL-UK?

Jakie firmy transportowe możecie mi polecić z czystym sumieniem? Mam do przewiezienia kilka rzeczy z Polski, bez mebli. Nie mają jakiejś wielkiej wartości, ale nie chciałabym ich "zgubić". Już raz miałam taką sytuację, że rozmawiałam z panem z "firmy" i na 2 tygodnie przed odbiorem rzeczy odwołałam go, bo nie miałam jeszcze adresu stałego w UK. On ok, nie ma problemu. Po jakimś czasie dzwoni moja Mama i mówi, że przyjechał jakiś facet po rzeczy... Odwołałam go, nie podałam żadnego adresu a facet przyjechał sobie po rzeczy. Liczył, że moja Mama mu je wyda ot tak sobie. Niby dokąd chciał też rzeczy wywieźć skoro nie dałam mu adresu? Napisałam do niego a on, że nie mógł się ze mną skontaktować. Raz, że go odwołałam a dwa, co za bzdura. Miał telefon i fb i nie próbował wtedy ze mną się kontaktować a bez kontaktu przyjechał po rzeczy. Ogłasza się na fb. Wydaje mi się, że to jakiś złodziej, bo dokąd miał zabrać moje rzeczy, skoro nie miał żadnego mojego adresu... Od tamtej pory się boję. Poza tym na razie najtaniej wyszła mi Poczta Polska i rzeczy dotarły bez problemów (30kg), tylko że teraz mam niestandardowej wielkości przedmioty.

golla
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączyła: 5 lut 2016, 21:57
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez golla » 5 maja 2016, 13:18 Re: Jaka firma transportowa POL-UK?

Chyba zaryzykuje, bo czytalam ze babka stracila z LA wszystkie swoje i swojej corki ubrania i oczywiscie okazalo sie ze te ubezpieczenia to bajka. Mi zalezy na tym, zeby byl tracking number, normalna umowa i niby z LA tak mialo byc a jak doszlo co do czego to pan mowi mi przez telefon ze przyjedzie ktos (nie UPS) i ze zabierze. Ja pytam czy bede miec potwierdzenie jakies a on do mnie, ze mi kierowca na karteczce wypisze. No ta. To ja juz widze te umowe, ubezpieczenie... No ale musze swoje rzeczy w koncu przewiezc, jednak po rozmowie telefonicznej (gosciu nerwowy, dziwnie sie zachowywal) wiem, ze to nie to czego szukam. Jak wszystko dojedzie do mam farta, ale wiem tez, ze moze nie dojechac nigdy.

golla
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączyła: 5 lut 2016, 21:57
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez golla » 6 maja 2016, 23:22 Re: Jaka firma transportowa POL-UK?

Mają napisane, że UPS też może przyjechać a z tą umową to tak, że nie miałam przez stronę zamawiać a na maila im wysłać co chcę ;) Dziwne to trochę wszystko. Jednak chyba na nich się zdecyduję. Dzięki.

golla
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączyła: 5 lut 2016, 21:57
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 12 maja 2016, 11:19 Re: Jaka firma transportowa POL-UK?

Wielokrotnie korzystałem z LA, nie mam żadnych problemów. Chłopak który siedzi w centrali naprawdę ma anielską cierpliwość biorąc pod uwagę niektóre "telefony" które dostaje od dziwnych klientów.
Jak sam mi mówił: "Jak mi dzwoni ktoś i na wstępie mówi że z chęcią wyśle paczkę, ale trzeba jakiś rabacik"

to chyba sami wiecie jak to jest... chyba że nigdy w handlu nie pracowaliście.
:/

Z LA zdarzają się czasami i szybsze transporty a i zdarzają się czasami opóźnienia, ale nigdy nie miałem z nimi problemu żeby coś zginęło, coś było zniszczone czy żeby ktoś nie miał kontroli nad tym co się dzieje.
Korzystałem długi czas z Globportu (dawniej Britport). Kurcze - było fajnie, póki DPD w polsce nie zaczęło robić jaja przy odbiorze. 5 przesyłek z Polski do UK i za każdym razem specjalnie rodzina w domu "waruje" żeby nie przegapić przyjazdu kuriera po odbiór paczki i za każdym razem wieczorem można zobaczyć "Kurier nie zastał nadawcy", po czym DPD Ci nie pomoże, bo Ty nie jesteś zleceniodawcą i nie znasz numeru zlecenia (a zna go Globport) a Globport zasłania się że w regulaminie jest że nie gwarantują oni daty odbioru przesyłki.
A... oczywiście za kazdym razem jak "kurier nie zastał nadawcy" trzeba się kontaktować z Globportem aby od nowa złożyli zlecenie odbioru. Nigdy więcej - mam dość po prostu tego, że nie mają nad tym kontroli. 5 przesyłek z rzędu? Wiecie.... 1-2 przesyłki to możesz powiedzieć ok - zdarza się. Nie zawsze jest przecież peferkcyjnie, ale po czwartej kiedy zawalili znowu słyszałem przeprosiny że to nie "ich wina" ale że dokładają wszelkich starań żeby to się nie powtórzyło. Po czym przychodzi piąty raz i masz dość.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez haworcja » 12 maja 2016, 22:23 Re: Jaka firma transportowa POL-UK?

Aby zobaczyć całą treść musisz być zalogowany i posiadać co najmniej 3 posty na forum.


polecam ten serwis, działa na zasadzie jakby aukcji, gdzie zlecacie co, gdzie i kiedy chcecie przewieźć, a przewoźnicy oferują wam za ile i z każdą ofertą cena spada. Potem możecie wybrać kogoś i towar jedzie :) Ostatnio przewoziłam rower w paczce, gdzie nikt prawie nie chciał tego zabrać ze zwykłych firm kurierskich, a tu kilka ofert było bez problemu. I tak znalazłam firmę EBS Transport, którzy dowieźli mi mój pakunek w 3 dni, wszystko bez zarzutu, z adresu na adres i na czas, kontakt też ok. Także polecam tę stronę ze spokojem ducha :)
Świadomość - kluczem do wszystkiego.

haworcja
Początkujący
 
 
Posty: 45
Wiek: 41
Dołączyła: 8 cze 2012, 20:58
Reputacja: 14
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI