Latanie dronem po parku?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez JarekPiwko » 2 kwi 2016, 08:40 Latanie dronem po parku?

Witam czy w parkach w Birmingham lub Sutton Coldfield można latać dronami czy jest zakaz? Mam na myśli małego drona(1.2kg) z kamerą ?

Jest może na forum ktoś kto się w to bawi?

JarekPiwko
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 3 cze 2015, 21:10
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 2 kwi 2016, 12:08 Re: Latanie dronem po parku?


Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez JarekPiwko » 2 kwi 2016, 22:27 Re: Latanie dronem po parku?

Dzięki ale linki te już widziałem i ogólne zasady znam.

Interesują mnie zakazy w konkretnych miejscach, bo czytałem że w niektórych parkach jest zakaz latania np. Hyde Park.

Znalazłem mapkę no fly drones nie bardzo rozumiem czy wogule w Birmingham można latać gdyż jest całe w kolorze niebieskim, co jeśli dobrze rozumiem, oznacza ze radzą aby powiadomic air traffic service provider.


The round blue areas on the map indicate Aerodrome Traffic Zones, they surround smaller airports and aerodromes that do not have additional controlled airspace. Other areas of blue identify Controlled Airspace. If you are operating a drone above 7kg you must not fly in these areas without prior permission from the air traffic service provider controlling that airspace.If you are under 7kg, it is still strongly advised to notify the air traffic service provider of your activity.

JarekPiwko
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 3 cze 2015, 21:10
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 25 kwi 2016, 14:38 Re: Latanie dronem po parku?

sprawdź do jakiej wysokości możesz latać. może się okazać że nad parkiem o ile nie przekroczysz pewnej wysokości, to nie masz co się martwić. Nie mówiąc że przecież w Sutton dziadki mają swój własny pas startowy dla swoich benzynowych samolotów zdalnie sterowanych
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 25 kwi 2016, 17:11 Re: Latanie dronem po parku?

edmun napisał(a):(...) Nie mówiąc że przecież w Sutton dziadki mają swój własny pas startowy dla swoich benzynowych samolotów zdalnie sterowanych

... i muszą być członkami ichniego klubu latającego, żeby legalnie z niego korzystać. Przynajmniej kilka lat temu taka informacja widniała na tabliczce obok łączki dla modelarzy.
Może dla dronowców też mają podobne rozwiązanie?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 25 kwi 2016, 17:49 Re: Latanie dronem po parku?

Pewnie masz rację :-)
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI