Oplata za paszport

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Kiba » 5 cze 2016, 08:17 Oplata za paszport

Jutro mama umowiona wizyte w ambasadzie w Londynie by zlozyc aplikacje o nowy paszport, i chcialbym wiedziec czy mozna zaplacic karta?
Szukalem odpowiedzi w sieci i wszystko jest tak 50/50. Jedni mowia ze mozna, inni ze gotowka a inni ze tylko karta... Jesli ktos wie czy akceptuja karty, bylbym bardzo wdzieczny bo oszczedzi mi to wybieganie z ambasady by szukac bankomatu.
Avatar użytkownika
Kiba
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 36
Dołączył: 19 wrz 2007, 09:27
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 5 cze 2016, 10:05 Re: Oplata za paszport

Ja bylam w zeszlym roku w Manchesterze-placilam karta.Napewno na stronie konsulatu jest napisane,jak mozna placic.Jezeli nie jestes pewna,to poprostu wyplac odpowiednia kwote i wez ze soba.Jak bedzie mozna placic tylko karta to zaplacisz karta-a wyplacona kase i tak przeciez wydasz,albo wplacisz na konto.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 5 cze 2016, 11:01 Re: Oplata za paszport

Tak można płacić kartą.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Kiba » 5 cze 2016, 11:06 Re: Oplata za paszport

Alex0007 napisał(a):Ja bylam w zeszlym roku w Manchesterze-placilam karta.Napewno na stronie konsulatu jest napisane,jak mozna placic.Jezeli nie jestes pewna,to poprostu wyplac odpowiednia kwote i wez ze soba.Jak bedzie mozna placic tylko karta to zaplacisz karta-a wyplacona kase i tak przeciez wydasz,albo wplacisz na konto.


No ja preferowalbym karta z racji tego, ze moge za to firmowa zaplacic. Inaczej bede musial wypleniac formularze o zwrot itd co zajmie im ok 8 tygodni by mi oddac :(
Avatar użytkownika
Kiba
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 36
Dołączył: 19 wrz 2007, 09:27
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 5 cze 2016, 13:47 Re: Oplata za paszport

Karta mozna spokojnie zaplacic . wolalam te 90 nie wozic se soba niby nic a jednak
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez dar-lew » 7 cze 2016, 22:19 Re: Oplata za paszport

Kiba, Przepraszam ze pytam .A ile kosztuje wyrobienie paszportu i ile sie czeka ? Tez musze wyrobic a nie mam pojecia ile kosztuje i ile sie czeka ? Dziekuje i pozdrawiam

dar-lew
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 26 sie 2013, 14:22
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 8 cze 2016, 16:55 Re: Oplata za paszport

Koszt paszportu 90 funtów,czas oczekiwania na paszport to 6 tygodni od dnia złożenia wniosku.
Tak dla informacji do konsulatu należy się wcześniej umówić na wizytę robi się to online.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 cze 2016, 17:44 Re: Oplata za paszport

No i należy dodać, że z reguły najbliższe terminy są zajęte. Jakoś 2-3 miesiące temu sprawdzałem dla kolegi to najbliższe wolne terminy były na czerwiec...
Więc nie ma co liczyć na to, że "... a to w przyszłym tygodniu wyskoczę sobie do konsulatu i złożę wniosek."

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Kiba » 9 cze 2016, 16:56 Re: Oplata za paszport

Ok, wiec po wizycie w Punkcie Paszportowym oto wszystko co wiem o aplikowaniu i koszcie:
- aplikuje sie online przez e-konsulat. Mozna sie zarejestrowac tylko w odpowiednich godzinach, czeka sie ok 4 tygodnie na spotkanie
- potrzeba 1 zdjecie, dokument potwierdzajacy tozsamosc (dziwne bo ode mnie chcieli tylko stary paszport) i wypelnic krotka aplikacje
- trzeba tez miec numerek (to ze spotkanie jest na dana godzine nic nie znaczy, czepiaja sie jedynie jak wydrukuje sie numerek pozniej...)
- koszt to £88, jesli ktos chce, moga przyslac paszport do miejsca zamieszkania (dodatkowe £6.50) ale nie bedzie mozna sprawdzic czy odcisk palca jest dobrze zarejestrowany w paszporcie. I samemu trzeba koperte zaadresowac
- obecnie czas oczekiwania jest dosc dlugi (zaaplikowalem 06.06 do odbioru od 20.07) ale mozna sprawdzic na stronie, kiedy paszport bedzie gotowy (chociaz nie wiem czy bedzie juz w punkcie paszportowym do odbioru)
Avatar użytkownika
Kiba
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 36
Dołączył: 19 wrz 2007, 09:27
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 5
Neutralny


Powrót do SZUKAM INFORMACJI