IELTS-ENGLISH FOR INTERNATIONAL OPPORTUNITY

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez maggie078 » 26 mar 2008, 17:38 IELTS-ENGLISH FOR INTERNATIONAL OPPORTUNITY

WITAM SERDECZNIE poszukuje informacji dotyczacej kursu IELTS (wiem ze mozna go zdac na aston uni) jest on potrzebny przede wszystkim dla tych ktorzy chcieliby tutaj studiowac,czy ktos z was go zdawal,ile teraz kosztuje i naczym on polega,czy nadal sa 2 etapy ustny i pisemny

maggie078
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 45
Dołączyła: 11 sty 2008, 00:19
Lokalizacja: czewa/birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 26 mar 2008, 21:28 Re: IELTS-ENGLISH FOR INTERNATIONAL OPPORTUNITY

Mozna go zrobic w Brashouse polowe taniej niz w aston. Pozatym aston jest hyba jedynym uniwersytetem wymagajacym IELTS.
Wszedzie wystarcz ESOL, ktory jest duzo tanszy.
A moj chlopak zadnego kursu nie zrobil i tez go przyjeli. Konczy wlasnie Pierwszy rok prawa w Birmingham City University.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez maggie078 » 26 mar 2008, 21:52 Re: IELTS-ENGLISH FOR INTERNATIONAL OPPORTUNITY

super dzieki za informacje moglabys mi podac jakies namiary na ten brashouse,jezeli chodzi o inne uni to niewiem ale moje jest ulokowane w sauthampton i dla postgraduate wymagane jest wysoki poziom znajomosci j.ang.zwlaszcza technicznego bede probowala to jakos obejsc ale moze masz jakies informacje dotyczace samego egzaminu na czym on polega jakies testy mozna kupic -procz tych zamawianych przez internet? z gory dzieki :mrgreen:

maggie078
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 45
Dołączyła: 11 sty 2008, 00:19
Lokalizacja: czewa/birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Aleksander » 27 mar 2008, 01:23 Re: IELTS-ENGLISH FOR INTERNATIONAL OPPORTUNITY

IELTS jest wymagany na uniwerkach jeżeli jest się obcokrajowcem. Ja na interview na Uni of Birmingham wypadłem nieźle, ale to nie zależało od prowadzących zajęcia, więc i tak musiałem zdać IELTS. Nie chodziłem na żaden kurs, przystapiłem tylko do egzaminu, rok temu kosztował mnie jakieś Ł90 chyba. egzamin składa się z 4 częsci: listening, reading, writing, speaking. chyba najważniejsze jest to, że na listeningu materiał puszczaja tylko 1 RAZ , a nie 2 razy jak na różnych egzaminach w Polsce! i jak dla mnie to własnie listening był najtrudniejszy i najbardziej się go obawiałem. Skala ocen jest od 1 do 9, nie było źle uniwerek wymagał przynajmniej 6, ja miałem 7 więc nie było problemu. Aha, o ile pamietam to wyniki przesyłają do domu w postaci dyplomu dokładnie 2 tygodnie po egzaminie i chocby Cię nie wiem jak gonił termin złożenia papierów, to nie podadzą Ci wyników telefonicznie nawet 1 dzien wcześniej;] poza tym chyba warto wczesniej rezerwowac termin egzaminu, bo przed samym egzaminem, często nie ma juz miejsc i wtedy tez nic nie da się zrobić i trzeba czekać na następny. To chyba tyle;]
Avatar użytkownika
Aleksander
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 40
Dołączył: 3 wrz 2007, 16:22
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 27 mar 2008, 11:01 Re: IELTS-ENGLISH FOR INTERNATIONAL OPPORTUNITY

Widac troche sie zmienilo od zeszlego roku. A moze jednak zalezy to od uni. A gdzie mozna zdac sam egzamin bez kursu? Juz kilka razy chcialam zrobic jakikolwiek certyfikat, ale zawsze kazali mi zapisac sie na kurs. Chodze do collegu i mam bardzo dobre wyniki i nie potrzebuje kursu jezykowego. Poza tym nie mam na to czasu. Z amalo godzin w dobie.
A przydalby sie certyfikat jak wroce do Polski
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Aleksander » 27 mar 2008, 15:12 Re: IELTS-ENGLISH FOR INTERNATIONAL OPPORTUNITY

Z tego co pamietam, to egzaminy przeprowadzane sa raz lub 2 razy w miesiacu w wyznaczonych centrach egzaminacyjnych i nie ma to nic wspolnego z kursem (ktory oczywiscie mozna opcjonalnie wybrac, jezeli ktos potrzebuje), na egzamin zapisujesz sie przez neta. adresy centrow i wszystkie inne informacje na pewno sa na necie, bo ja tak je znalazlem. Certyfikat jest wazny bodajze 2 lata po egzaminie, no i jeszcze jedna sprawa, egzamin ma 2 rozne moduły: academic i jakis tam inny (nie chodzi tu o stopien trudnosci;]), oczywiscie jezeli ktos potrzebuje certyfikat dla uni, to powinien zdawac academic;]
Avatar użytkownika
Aleksander
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 40
Dołączył: 3 wrz 2007, 16:22
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 27 mar 2008, 16:52 Re: IELTS-ENGLISH FOR INTERNATIONAL OPPORTUNITY

Brasshouse jest na Broad street. Kurs kosztuje ok 150F za kwartal, a egzamin 98F
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Insanity » 28 mar 2008, 07:23 Re: IELTS-ENGLISH FOR INTERNATIONAL OPPORTUNITY

Jesli chodzi o studia, to dokladnie trzeba sie dowiedziec co jest wymagane na danym kierunku, bo to bywa roznie.

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2022
Wiek: 37
Dołączył: 6 sty 2007, 10:32
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dobry Chlopak » 29 mar 2008, 13:04 Re: IELTS-ENGLISH FOR INTERNATIONAL OPPORTUNITY

czesc. Obecnie ucze sie w brasshousie i na 100% oni nie robia egzaminow IELTS. Maja natomiast kursy ielts, miejscem gdzie mozna zdac ielts jest aston uni i kosztuje w granicach 100 funtow. Kursy ielts kosztuja od 130 do 450 funtow w zaleznosci od wymiaru godzin.
Pozdrawiam

Dobry Chlopak
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 27 mar 2008, 23:37
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI