Sat Nav dla ciężarówek

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Brzózka » 29 cze 2010, 16:20 Sat Nav dla ciężarówek

Witam serdecznie. Pilnie potrzebuję kupić nawigację satelitarną dla ciężarówek (z mapą Anglii i Europy Zachodniej). Nie dawno zacząłem pracę jako kierowca Tira w Anglii i niejednokrotnie na trasie spotkał mnie problem z max. tonażem a szczególnie z wysokością mostów. Który model nawigacji sprawdza się w Anglii najlepiej. Nie zaprzeczam, że cena też jest dla mnie ważna... . Proszę o info.
Dzięki

Brzózka
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 27 mar 2008, 19:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mustafa75 » 29 cze 2010, 18:49 Re: Sat Nav dla ciężarówek

No jak chcesz najtaniej to kup sobie GPS LARK 50.1 kosztuje coś koło 300 zł. Ma dobry Procesor Centrality Atlas III, 396 MHz. Możesz wgrywać wszystkie mapy jest bardzo prosty w obsłudze wypas za małą kase.

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 114
Dołączył: 27 lut 2007, 22:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sprzedawca » 29 cze 2010, 20:18 Re: Sat Nav dla ciężarówek

tomtom wszystko co zwiazane z nim --- TomTom jest no1 wiecej na @: sylwek25@yahoo.co.uk

sprzedawca
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 19 gru 2009, 12:33
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 29 cze 2010, 20:36 Re: Sat Nav dla ciężarówek

kup (albo zgraj do telefonu) zwyklego tomtoma. potem wgraj sobie mosty za darmo ze strony tomtoma i to ci wystarczy. nie taki straszny diabel jak go maluja, tez na poczatku sie przejmowalem, a teraz nie mam wcale stresow. mosty sa ok, bo te nieoznakowane maja przynajmniej 5 metrow, a te oznakowane zazwyczaj niewiele mniej. jesli masz wgrane te podstawowe mosty do tomtoma to zupelnie wystarcza. jesli chodzi o ograniczenia wagowe, to po prostu uzywaj glowy, na poczatku patrz w trybie przegladania mapy ktoredy cie prowadzi, i jesli zobaczysz ze wymyslil skroty przz drogi 'B' to poprostu popatrz jak to objechac. potem zobaczysz ze trasy i miejsca sie powtarzaja i nawigacja jest tylko pomocnikiem. ja bylem ciezarowka w takich miejscach gdzie niejeden mialby obawy transitem i przynajmniej bylo krajoznawczo. napisz u kogo jezdzisz i czym to ci troche pomoge na co zwracac uwage. a najlepiej odezwij sie na prv to dam ci numer numer telefonu, i jesli bedziesz mial problema to zawsze bedziesz mogl zadzwonic.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez login » 1 lip 2010, 20:15 Re: Sat Nav dla ciężarówek

jak masz deckera to trzymaj sie autostrad a 13'4 to sie miesci prawie wszedzie po paru latach walac te same trasy nie ma mostu nie do pokonania heh a przy okazji to przyjmuja gdzies kierowcow bo mi sie praca nudzi i bym cos zmienil ?

login
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 30 maja 2010, 07:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 3 lip 2010, 13:01 Re: Sat Nav dla ciężarówek

Wejdz na http://peb.pl/tom-tom/431360-tomtom-dla ... tobus.html Tu znajdziesz wszystko co potrzebujesz i to na dodatek za darmo :wink: .
Co do niskich mostów, ograniczeń tonażowych itp... szukaj pod hasłem POI
Niskie mosty na pewno można znaleźć w tt home -> POI

aha KA i PE ma racje jeżeli możesz unikaj dróg kategorii "B"

ps
Gdzie chłopaki jeździcie ?
Ja pracuje w Robert Wiseman w Droitwich Spa, C+E Trunker. Jest spoko, Depoty do których jeździmy maja dobre lokalizacje (blisko głównych dróg) zero popędzania, zarobki hmm mnie satysfakcjonują :-D , flota dobra :-)

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mancin » 4 lip 2010, 17:47 Re: Sat Nav dla ciężarówek

Brzózka napisał(a):Witam serdecznie. Pilnie potrzebuję kupić nawigację satelitarną dla ciężarówek (z mapą Anglii i Europy Zachodniej). Nie dawno zacząłem pracę jako kierowca Tira w Anglii i niejednokrotnie na trasie spotkał mnie problem z max. tonażem a szczególnie z wysokością mostów. Który model nawigacji sprawdza się w Anglii najlepiej. Nie zaprzeczam, że cena też jest dla mnie ważna... . Proszę o info.
Dzięki


kierowca TIRA hahhahaha no nie moge skad ci ludzie sie biora TIREM moze byc maluch przewozacy zapalki z pl do uk !!! zawodowi kierowcy

mancin
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 40
Dołączył: 15 mar 2009, 13:24
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 4 lip 2010, 21:36 Re: Sat Nav dla ciężarówek

kolego sznowny, skoro juz zablysnales nam tu elokwencja, taktem i swiezym oddechem, to pragne zaznaczyc jedynie ze doszukalem sie w twojej laskawej wypowiedzi drobnej niescislosci. karnety tir wystepuja w transporcie miedzynarodowym gdzie ma miejsce przekraczanie granic, odprawy celne i takie tam rozne drobiazgi. tak wiec w transporcie wewnatrzunijnym w zasadzie takie sie nie aplikuja. jesli chcesz przewiezc zapalki z uk do polski mozesz smialo jechac nawet maluchem bez tablicy i karnetu, jesli jednak przyszlo by ci do glowy uskuteczniac taka operacje na ukraine to juz calkiem inna para kaloszy.

pozdr i zycze wiecej pokory

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez jed » 4 lip 2010, 22:05 Re: Sat Nav dla ciężarówek

A ja o tym wiedzialem, Pe, z wikipedii :) ale pojac nie moglem czemu synowie Merlina nie mowia na to TIR tak czesto jak nasi.
A co do nawigacji to Germin kiedys pozyczylem, ale wlasnej nigdy nie mialem. Magazyny takie rozne jednak czytam i wiem, ze TomTom przeplacony jest i nieladny. W testach inne lepiej wychodza pod wzgledem ceny, jak i jakosci. Choc byc moze TomTom w Polsce inszy jest niz na GrejtBritain, wiec ja jak bede mial problem jakis to PePe uzyje.

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mancin » 7 lip 2010, 13:02 Re: Sat Nav dla ciężarówek

KA i PE napisał(a):kolego sznowny, skoro juz zablysnales nam tu elokwencja, taktem i swiezym oddechem, to pragne zaznaczyc jedynie ze doszukalem sie w twojej laskawej wypowiedzi drobnej niescislosci. karnety tir wystepuja w transporcie miedzynarodowym gdzie ma miejsce przekraczanie granic, odprawy celne i takie tam rozne drobiazgi. tak wiec w transporcie wewnatrzunijnym w zasadzie takie sie nie aplikuja. jesli chcesz przewiezc zapalki z uk do polski mozesz smialo jechac nawet maluchem bez tablicy i karnetu, jesli jednak przyszlo by ci do glowy uskuteczniac taka operacje na ukraine to juz calkiem inna para kaloszy.

pozdr i zycze wiecej pokory

pe


rozumiem cie kolego i zgadzam sie z twoim postem ale co to za kierowca ktory nawet nie wie czym jezdzi hmm ale to juz moj problem jesli kogos urazilem to sorka
a co do tematu wystarczy wpiscac w ebay uk nawigacja do ciezarowek i znajdziesz dobre navi specjalnie dla samochodow ciezarowych (tonaz, wysokosci mostow itp)

mancin
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 40
Dołączył: 15 mar 2009, 13:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 15 lip 2010, 11:32 Re: Sat Nav dla ciężarówek

Panowie słowo TIR jest dość popularny określenie C+E w mowie potocznej, bardzo często używane ale o tym chyba wszyscy dobrze wiedzą, zbędna ironia. :roll:

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny


Powrót do SZUKAM INFORMACJI