zarejestrowanie auta z polski i wszystko o tutejszym MOT

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio edytowano 17 sty 2008, 20:15 przez tom c, łącznie edytowano 1 raz

tom c
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 1 sie 2006, 22:50
Lokalizacja: mieroszów
Reputacja: 0
Neutralny

A po co w UK rejestrowac auto z POLSKI?

markosik1
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Wiek: 45
Dołączył: 23 paź 2006, 09:07
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio edytowano 17 sty 2008, 20:16 przez tom c, łącznie edytowano 2 razy

tom c
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 1 sie 2006, 22:50
Lokalizacja: mieroszów
Reputacja: 0
Neutralny

tom c napisał(a):ktoś kiedys zadał pytanie jak to zrobić
jeżeli kogoś to jeszcze interesuje to śmiało proszę pytać



Ja jestem zainteresowany. Prosze o informacje jak to wyglada w praktyce.
Pozdrawaim.

roberto231
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Wiek: 8
Dołączyła: 27 lip 2006, 09:17
Reputacja: 1
Neutralny

A po co w UK rejestrowac auto z POLSKI?


Z tego co wiem po jakims czasie jest to obowiazkowe. Nie wiem jak w UK - w Irlandii to wprowadzili bo za duzo samochodow na polskich blachach i z polskim ubezpieczeniem zaczelo jezdzic.

Profes79
Rozeznany
 
 
Posty: 142
Wiek: 44
Dołączył: 16 gru 2006, 20:01
Lokalizacja: LOdz, POlska
Reputacja: 0
Neutralny

no ale ja nie rozumiem po co takie auto rejestrowac? lepiej chyba kupic tu angielskie. Nie zrozumiem ludzi, ktorzy przerejestuja polskie auta , zeby placic rocznie np ok 200 funtow tax i ok 600-wzwyz za ubez[opieczenie. Niech ktos napisze , jak na tym wyszedl bo ja moze za glupi jhestem. Tez mialem auto w Polsce nienajgorsze i przed wyjazdem sprzedalem, a tu kupilem duzo lepsze ( porownywalna wartosc)

markosik1
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Wiek: 45
Dołączył: 23 paź 2006, 09:07
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

markosik1,

Jeszcze jedno jak sobie takie auto tu zarejestruje ktos to zaplaci jeszce wiecej za ubezpieczenie....bo kierownice ma po "zlej" stronie. Za LHD placi sie wiecej z tego co wiem.... Wiec to oczywiste ze lepiej jezdzic tu angielskim autem..... pozdro
The_Saints_Are_Coming
Avatar użytkownika
kodi
Stały Bywalec
 
 
Posty: 355
Wiek: 44
Dołączył: 1 sty 2007, 22:11
Lokalizacja: ERDINGTON
Reputacja: 0
Neutralny

ja jezdze od roku na polskich tablicach i niczego nie zmieniam ubezpiczenie groszowe zaplacone w polsce .po co dodatkowe koszta i tak tu jest drogo jak cholera jasna.za kilka miesiecy wracam do karju i wbijam w GB. pozdro dla tych co zostaja

piotr gruszka
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 48
Dołączył: 5 lip 2006, 10:30
Lokalizacja: katowice
Reputacja: 0
Neutralny

od kiedy to rodacy tacy obowiazkowi w polsce jakos mamy inne nawyki /a tu tylko zgodnie z prawem jade/ ,jakie to dziwne?

piotr gruszka
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 48
Dołączył: 5 lip 2006, 10:30
Lokalizacja: katowice
Reputacja: 0
Neutralny

Moze ktos mi powiedziec jak dlugo mozna jezdzic autem z polski,jak jest przy kontrolach policji itp.Planuje przyjechac z urlopu moim autem do UK.
Avatar użytkownika
darco
Początkujący
 
 
Posty: 48
Wiek: 41
Dołączył: 3 wrz 2006, 11:47
Lokalizacja: Lichfield
Reputacja: 0
Neutralny

teoretycznie do 6 miesiecy, a w praktyce ile dusza zapragnie, z reszta wystarczy pojechac raz w roku do Pl takim autem i po klopocie
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

w takiej sytuacji ty musisz udowodnic ze jestes tutaj swoim samochodem mniej niz 6 miesiecy czyli np bilet z promu
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

Mysle ze nie ma koniecznosci wozenia biletu z promu, jezeli policja chciala by cie naprawde dokladnie skontrolowac, to mysle ze nie mieli by z tym problemu. Mojego znajomego jezdzacego "polskim" autem policjant podczas kontroli drogowej poinformowal ile ma jeszcze czasu na przerejestrowanie auta...
Prawdopodobnie maja jakas baze danych aut z obcymi tablicami ktore wezdzaja na wyspe.
Avatar użytkownika
Jacob
Rozeznany
 
 
Posty: 140
Wiek: 42
Dołączył: 3 sty 2007, 20:31
Reputacja: 0
Neutralny

Ja jezdze "polskim" autem juz 9 miesiecy,i jak na razie nie natknolem sie na kontrol. Jestem ciekaw co grozi mi jesli udowodnia mi ze jezdze wiecej jak 6 miesiecy na wyspach??to jest pytanie :roll:
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

mialem juz kontrole kilka razy i jedyne co chcieli to ubezpieczenie i prawko. ja i tak wyjezdzam co pol roku wiec bilet z promu czy tunelu wystarczy.
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI