benefity dla studenta

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez ktoswazny » 5 lut 2011, 11:24 benefity dla studenta

Witam :)
Chcialbym sie dowiedziec paru rzeczy o benefitach...
We wrzesniu chce isc na kurs angielskiego na full time. Jestem sam w anglii i chcialbym sie dowiedziec czy beda mi przyslugiwac benefity, np na wynajem pokoju i na zycie. Nie bede mial kiedy pracowac wiec bez benefitow nie mam szans...
z gory dzieki za odp
ps. mam 20 lat

---------------------------------------------------------
NIEMCE GODAJOM, ŻE MY SOM POLOKI,
POLOKI GODAJOM, ŻE MY SOM NIEMCE,
A TAK PO PRAWDZIE, TO MY SOM ŚLONZOKI,
A PRZEDE WSZYJSTKIM LUDZIE !!!!!!!!!!!

ktoswazny
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 5 lut 2011, 11:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 5 lut 2011, 11:43 Re: benefity dla studenta

:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ktoswazny » 5 lut 2011, 11:56 Re: benefity dla studenta

a moze tak po ludzku...
dostane cos czy nie ?

ktoswazny
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 5 lut 2011, 11:03
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monique » 5 lut 2011, 12:37 re

ktoswazny napisał(a):a moze tak po ludzku...
dostane cos czy nie ?


No co z wami? Nikt nie zareaguje na postawę roszczeniową i nie poda forumowiczowi gotowych rozwiązań na tacy? To naprawdę ktoś ważny...
Ps. Może czegoś nie zrozumiałam. Ten kurs o którym myślisz, to taki który ludzie robią w weekendy lub po pracy, pracując jednocześnie? Bo o studiach raczej nie napisałeś...

monique
Rozeznany
 
 
Posty: 141
Wiek: 43
Dołączyła: 9 mar 2010, 13:31
Reputacja: 34
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez ktoswazny » 5 lut 2011, 13:20 Re: benefity dla studenta

to jest kurs angielskiego full time pon-pt ok 7 godzin dziennie

ps.
prosze bez ironii...

ktoswazny
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 5 lut 2011, 11:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 5 lut 2011, 18:17 Re: benefity dla studenta

Jak chcesz isć na kurs a nie na studia to sam musisz mieć kasę na utrzymanie. Z jakiej racji podatnicy mają Ciebie utrzymywać? Skoro jesteś - jak napisałeś - sam, to znaczy, że podjąłeś decyzję o samodzielności i byciu tutaj. A więc pokaż, że jesteś dorosły i samodzielny.
Nawet jak coś dostaniesz, to będą to grosze. Wystarczające może na wegetację. Ale na pewno nie na normalne życie.
Po to są kursy popołudniowe i weekendowe, żeby można się było uczyć i pracować, żeby zarobić na swoje utrzymanie. Benefity to jest tylko pomoc i z reguły wiążą się z obowiązkiem pracy.
A w tym linku co Ci podała malaroksi masz wszystko odnośnie finansowania studentów.

Pozdrawiam
PS. A nickname to sobie obrałeś świetny. Chociaż IMVHO chyba lepszy byłby Big-in-Japan.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ktoswazny » 5 lut 2011, 18:40 Re: benefity dla studenta

on znajomego znajowy tez chodzi na taki kurs i panstwo placi mu za kurs, daje na mieszkanie i n zycie dostaje.... tylko nie wiem wlasnie z jakiej racji

ktoswazny
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 5 lut 2011, 11:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 5 lut 2011, 18:56 Re: benefity dla studenta

ktoswazny, obawiam się, że wiele nie dostaniesz. Będzie Ci przysługiwały "income related" benefity, czyli income benefit, housing benefit. Studenckie benefity przysługują przy studiach wyższych. Więcej szczegółów tutaj:
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... G_10034876
Na grant, czy pożyczkę studencką też nie masz szans.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 7 lut 2011, 15:32 Re: benefity dla studenta

ktoswazny napisał(a):on znajomego znajowy tez chodzi na taki kurs i panstwo placi mu za kurs, daje na mieszkanie i n zycie dostaje.... tylko nie wiem wlasnie z jakiej racji

No to spytaj się znajomego znajomego. On wie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 8 lut 2011, 17:55 Re: benefity dla studenta

ktoswazny napisał(a):to jest kurs angielskiego full time pon-pt ok 7 godzin dziennie

A ja mam do ciebie pytanie z innej beczki.
Gdzie znalazles taki kurs, ktory ma tyle godzin??
Wszystkie o jakich slyszalam maja max 16 godz. 4 dni po 4 godziny.

Zeby nie bylo to nie jest zadana ironia. Zaciekawilo mnie to. Moze sie komus przyda.


A tak poza tym to doroslym studentom (nieuniwersyteckim) moze przyslugiwac Adult Lerners Support. Dokladne informacje poda Ci twoj College.

[ Dodano: |8 Lut 2011|, o 17:58 ]
A jesli kurs jest full time (powyzej 16 godz), to nie przysluguje Ci ani Job Seekers Allowance, ani Housing Benefit. Wiec nie wiem skad znajomy znajomego ma. Pewnie oszukuje panstwo.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI