Zarobek, oszczędzanie, a zycie

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez olekdhl » 9 wrz 2011, 10:10 Zarobek, oszczędzanie, a zycie

Hej.


Krótka sprawa:

Jeśli zarabiam powiedzmy 800-900 funtów miesięcznie, za mieszkanie płacę 250 funtów miesięcznie już ze wszystkim, to czy jak odłożę 100 funtów na zajęcia i 100 oszczędzę, to jak jak jest z przeżyciem za 400 funtów miesięcznie? Czy dorabiać, czy nie oszczędzać?:)

Dziękuję za odpowiedź, pytam orientacyjnie.
Avatar użytkownika
olekdhl
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 31
Dołączył: 2 wrz 2011, 10:24
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 9 wrz 2011, 11:43 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

Witam!400£ miesięcznie powinno Ci w zupełności wystarczyć,ale to tez zależy czy lubisz się zabawić w weekend ,a jeśli tak to jak bardzo bo znam takich co 400£ to w weekend przepuścili.Jeśli nie imprezujesz za bardzo to te 4 stówy myślę ,ze Ci spokojnie wystarcza.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 9 wrz 2011, 12:26 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

olekdhl napisał(a): za mieszkanie płacę 250 funtów miesięcznie już ze wszystkim
sorki ze pytam ..za mieszkanie lub dom chcesz placcic 250 £ na miesiac z oplatami?... hmm chyba na tydzien ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 9 wrz 2011, 12:28 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

podejrzewam ze mial na mysli pokoj a nie mieszkanie :)

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez baranek28 » 9 wrz 2011, 14:38 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

bogini8 napisał(a):
olekdhl napisał(a): za mieszkanie płacę 250 funtów miesięcznie już ze wszystkim
sorki ze pytam ..za mieszkanie lub dom chcesz placcic 250 £ na miesiac z oplatami?... hmm chyba na tydzien ;)

och chyba latwo sie domyslic ze za pokoj i na miesiac :-)

baranek28
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączył: 25 paź 2010, 17:20
Lokalizacja: b-ham-slask
Reputacja: -17
Nieprzyjazny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 9 wrz 2011, 15:21 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

baranek28, no nie bardzo domyslic...mieszkanie to flat... ja flat tyle nie kosztuje ;) janie jestem wrozka i nie czytam autorowi pytania w myslach :P
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez giowanni77 » 9 wrz 2011, 16:02 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

to zależy od Ciebie czy przyjechałeś się bawić, oszczędzać , czy żyć ,
ja jak przyjechałem to płaciłem za pokój 55 tygodniowo i na życie tygodniowo z browarkiem na weekend wydawałem 35- 50 funa, więc to wszystko zależy od Ciebie jakie masz priorytety

giowanni77
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 47
Dołączył: 11 cze 2010, 12:42
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez szumel » 9 wrz 2011, 17:23 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

giowanni77 napisał(a):na życie tygodniowo z browarkiem na weekend wydawałem 35- 50 funa, więc to wszystko zależy od Ciebie jakie masz priorytety

dokładnie ;) na początku też tak wydawałem koło 200 na miesiąc... no ale teraz... szkoda gadać :P

szumel
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 34
Dołączył: 5 sie 2009, 10:17
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ps » 9 wrz 2011, 21:25 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

bogini8, o boska masz chyba racje 250 f na mc przy zalozeniu ze mc ma 4 tyg to wychodzi 62.5 f za tydzien wiec to chyba pokoj bo juz ze wszystkim jak to nasz kolega olekdhl napisal. ;) pozatym logika mowi ze 250 na tydzien jakby placil to juz by byl na minusie przy zalozeniu ze zarabia 800-900 f na mc przy zalozeniu ze ma jedna prace...uff :mrgreen:

olekdhl, pozatym kolego spokojnie sie utrzymasz za te 400 f bez oczywiscie rarytasow typu restauracje itd. posilki we wlasnym zakresie zaplanowane, jakis trunek w domowych pieleszach i na jakis ciuch ci wystarczy, wszystko z glowa i nie w najdrozszych sklepach...na dojazdy do pracy tez powinno wystarczyc...
zatem powodzenia i wytrwalosci w odkladaniu kasy :mrgreen:
Avatar użytkownika
ps
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączył: 25 lis 2007, 16:33
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 9 wrz 2011, 21:34 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

ps napisał(a): pozatym logika mowi ze 250 na tydzien jakby placil to juz by byl na minusie przy zalozeniu ze zarabia 800-900 f na mc przy zalozeniu ze ma jedna prace...uff
te 250 na tydzien to byla ironia z mojej strony..... ;) tylko trzeba sie jasniej wyrazac po prostu...pokoj to pokoj mieszkanie to mieszkanie..i tyle w tym temacie..EOT
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ps » 9 wrz 2011, 22:02 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

bogini8, boska oczywiscie ze domyslilem sie ze to ironia... ;) ironizujesz a poruszyla cie moja wypowiedz a szczegolnie slowo logika chyba.... ;) oh te kobiety....
szczegolnie te piekne... ;srece:
pozdrawiam
Avatar użytkownika
ps
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączył: 25 lis 2007, 16:33
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 10 wrz 2011, 08:58 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

bogini8 napisał(a):tylko trzeba sie jasniej wyrazac po prostu...pokoj to pokoj mieszkanie to mieszkanie..i tyle w tym temacie..EOT

No tak, wszyscy zrozumieli tylko nie Bogini :(

Dla Twojej wiadomości:
mieszkanie «pomieszczenie, w którym się mieszka»

Źródło:
Słownik Języka Polskiego PWN
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 10 wrz 2011, 09:38 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

VA, ja pier....oczywiscie ze zrozumialam nie jestem kretynka...tylko trzeba pisac czytelnie a nie wprowadzac ludzi w blad...pozniej pan x ktory chce przyjechac do Uk wejdzie na forum i zobaczy ze mozna miec ,,mieszkanie,, za 250£ miesiecznie..
a patrzac twoimi kategoriami to mieszkaniem jest tezpokoj hotelowy, domek na wczasach czy chatka na drzewie... dla mnie mieszkanie to jedno a pokoj to jedno.. i jest roznica jesli szuka sie single bedroom a flat prawda?.....
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez olekdhl » 10 wrz 2011, 09:39 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

Przepraszam, za niejasną wypowiedź z mojej strony, bo naprawde mogła wprowadzić w błąd:D Mogło wyjść na to, że to mieszkanie na jakimś obrzeżu w mieszkaniu z kartonu, ale ma 3 pokoje, ale równie dobrze, to w miarę spoko pokój. Tak chodziło mi o to, że jest pokój, który kosztuje miesięcznie 250 funtów.

Chcę żyć jak człowiek. Jeśli, napić się i nie myśleć co chwilę, starczy, czy nie starczy,ale dbać o to, by to w miarę wyglądało:)

Pytanie kolejne:
Czy mogę np dodatkowo (pracuję po południu głównie na razie 4 dni). Czy mogę się zatrudnić w jakiejś restauracji na poranki, albo np na weekend?:)
Avatar użytkownika
olekdhl
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 31
Dołączył: 2 wrz 2011, 10:24
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 10 wrz 2011, 09:39 Re: Zarobek, oszczędzanie, a zycie

ps napisał(a): ironizujesz a poruszyla cie moja wypowiedz a szczegolnie slowo logika chyba....
szczerze to nie bardzo mnie to ,,poruszylo,, ;) ale jesli to ze tak uwazasz robi ci lepiej to niech tak zostanie ;)

Dodano: -- 10 wrz 2011, o 09:41 --

olekdhl napisał(a):Pytanie kolejne:
Czy mogę np dodatkowo (pracuję po południu głównie na razie 4 dni). Czy mogę się zatrudnić w jakiejś restauracji na poranki, albo np na weekend?:)
mysle ze mozesz jesli masz dobre checi, czas i znajdziesz sobie prace czemu nie :) tylko oczywiste jest wieksza kasa wieksze podatki ;)

Dodano: -- 10 wrz 2011, o 09:42 --

olekdhl napisał(a):Przepraszam, za niejasną wypowiedź z mojej strony, bo naprawde mogła wprowadzić w błąd:D Mogło wyjść na to, że to mieszkanie na jakimś obrzeżu w mieszkaniu z kartonu,
:D

Dodano: -- 10 wrz 2011, o 09:47 --

olekdhl napisał(a):Chcę żyć jak człowiek. Jeśli, napić się i nie myśleć co chwilę, starczy, czy nie starczy,ale dbać o to, by to w miarę wyglądało:)
za 400 £ spokojnie przezyjesz :) jesli jestes sam to na jakies zakupy w tygodniu raczej nei wydasz wiecej jak 50£ ..no to zalezy od tego tez jak chcesz sie stolowac ile wydawac na np alkohol papierosy itp.. widzialam ze samotni panowie wydaja na zakupy w tygodniu nawetpo 30 £...:P

Dodano: -- 10 wrz 2011, o 09:49 --

wiec mysle ze nawet na balet ci starczy ;) a jak nie bedziesz balowal mocno tylko piwkowal z kumplami to jeszcze z tego cos pewnie odlozysz ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI