Jaguar/Landrover Solihull

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 2 sie 2014, 08:22 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Właśnie teraz trwa przerwa technologiczna. Tutaj o się nazywa po prostu shut-down.. Trwa 2 tygodnie.
W roku masz tak
- tydzień kwiecień lub maj czasami wypada w Wielkanoc). Zawsze w poniedziałek Bank Holiday, wiec odliczają 4 dni od urlopu)
- 2 tygodnie na przełomie lipca i sierpnia 10 dni z urlopu)
- na Boze Narodzenie (roznie wypada z urlopu4-5 dni)
ALE
Na Boże narodzenie/Nowy rok jak do tej pory NIGDY nie było pełnych 2 tygodni. Jest to jakies 1,5 tygodnia. Zależy jak wypada wolne. Albo praca jest az do Wiligilii i wolne do 4-5 stycznia (styczniowe urlopy z puli następnego roku - nie ma możliwości przeniesienia urlopu z roku na rok) albo trzeba wracać do pracy 2-go.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez majlo » 15 wrz 2014, 21:56 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Zdalem online test i manual assessment poprzednim tyg. Mam teraz Interview.
Rozumiem ze bedzie drug test i cryminal record check, ale co to za rozmowa z psychologiem?
Avatar użytkownika
majlo
Początkujący
 
 
Posty: 19
Wiek: 37
Dołączył: 28 lut 2012, 13:13
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 16 wrz 2014, 17:27 Re: Jaguar/Landrover Solihull

nastepnym krokiem bedzie : test podobny do online, test z umiejetnosci manualnej cos do skrecenia jak dobrze pamietam pozniej inteview.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez nokia41 » 2 paź 2014, 09:14 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Witam mam pyanie odnosnie agencji manpowet dla land rovera.moze macie jakies opinie.jest to praca stala czy wyrzucaja jak maja kaprys.kazda opinia mi sie przyda.jakies problemy z zabookowaniem wolnego.jakies emergency mozna wziasc czy problem.dzieki

Dodano: -- 3 paź 2014, o 12:04 --

To jak nikt nie pomoze???? Moze ktos robi w jaguar? Ktore miejsce lepsz???

Dodano: -- 14 paź 2014, o 07:54 --

Hej I jak tam miales interview? Odpowiedzieli ci juz cos.jak mialem 21 .09 ale cisza do tej pory.

nokia41
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 24 wrz 2007, 16:08
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lukasiorrek » 17 lis 2014, 12:32 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Witam

Widze ze jest tu kilka osob na forum ktore juz pracuja dla Jaguara. Chcialbym zadac wam kilka pytan poniewaz mysle nad zmiana pracy, a mianowicie w jaki sposob mozna aplikowac do Jaguara? Jak wygladaja stawki godzinowe i czy ktos wie cos o pozycji team leadera w solihull. Mam 5 lat doswiadczenia jako TL w logistyce, wiem ze to troszke inna bajka ale nie mam problemu zaczac jako picker lub innego typu pracownik warehousu. Slyszalem ze stawki sa bardzo dobre, zwlaszcza za nocki. Prosze o jakiekolwiek info tutaj na forum badz na maila
lukasiorrek@yahoo.com bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam wszystkich :)

lukasiorrek
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 27 kwi 2010, 18:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ar2rga » 4 gru 2014, 19:21 Re: Jaguar/Landrover Solihull

julka030308 napisał(a):Witam mam pytanie czy zatrudniaja tam tez z agencji Extra personel???


Zatrudniają. Ja dałem się namówić tej agencji na pracę. Wysłali mnie do działu "Draxlaimer" jako operatora FLT. Na miejscu się okazało, że potrzebują jednego a agencja wysłała dwóch i ja mam pracować na jakiejś "sekwencji".
To co widziałem na miejscu to w 80% polska ekipa co powinno mówić już samo za siebie a po 9 godzinach skanowania i biegania 'jaja' koloru fioletowego - taki obóz pracy.
Stawka dla zainteresowanych (pierwsze 12tyg.):
6-2 6.66, 2-10 7.19, 22-6 8.33 (po 12 tyg niby szokująca podwyżka - niestety nie pamiętam ile).

Po dwóch dniach biegania stwierdziłem, że szkoda zdrowia. Zadzwoniłem do agencji i po ostrej wymianie zdań, że skąd oni wezmą teraz kierowce :D:D:D zrezygnowałem.
Pracując w tym miejscu dwóch rzeczy nie widziałam: wózków widłowych na których miałem pracować i wypłaty wynagrodzenia z agencji Extra Personel.

ar2rga
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 6 sie 2014, 17:37
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 4 gru 2014, 22:25 Re: Jaguar/Landrover Solihull

ar2rga, Twoja odpowiedz nie ma nic wspolnego z tematem Jaguara/Land Rovera :?
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez ar2rga » 4 gru 2014, 23:35 Re: Jaguar/Landrover Solihull

"Draxlaimer" to dział Landrovera w Solihull. Zajmuje się wykonywaniem desek rozdzielczych.
Rzeczywiście mogło to nie wynikać z mojej wcześniejszej wypowiedzi.
Kierują tam do pracy dwie agencje: Extra Personel i Berry Recruitment. W obu stawka i warunki są identyczne tyle, że Berry Rec. zatrudnia na zasadach umbrelli przez firmę zewnętrzną Liquidity. Wtedy trzeba przedstawiać jakieś rachunki co tydzień i "kasują" za każdego payslipa 15f.

ar2rga
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 6 sie 2014, 17:37
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marass85 » 5 gru 2014, 08:00 Re: Jaguar/Landrover Solihull

ar2rga prosze nie gadaj glupot... to nie jest zaden dzial jaguara, jest to zwykly podwykonawca jakich setki. To ze wspolpracuja z JLR nie znaczy ze nimi sa, wiec nie wprowadzaj ludzi w blad, bo akurat praca dla JLR to jedna z tych o ktorej realnie moze marzyc przecietny emigrant z PL...

The Dräxlmaier Group is one of the technological leaders in the premium segment of the international automotive industry. Our core competencies include the development and manufacture of modern wiring harness systems, complex interior modules, and high-quality interiors such as instrument panels, center consoles and door panels. Central electrical and electronic components complete our product portfolio.
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 39
Dołączył: 3 mar 2013, 13:45
Lokalizacja: B23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ar2rga » 5 gru 2014, 12:45 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Dobra! Niech ktoś a adm wykasuje moje wpisy bo nie chce mi się szarpać.

ar2rga
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 6 sie 2014, 17:37
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 5 gru 2014, 22:01 Re: Jaguar/Landrover Solihull

marass85 napisał(a):ar2rga bo akurat praca dla JLR to jedna z tych o ktorej realnie moze marzyc przecietny emigrant z PL...


Dobre...ale sie uśmiałem :-)
Szczególnie praca na linii montażowej to szczyt marzeń ;-)
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez marass85 » 5 gru 2014, 22:06 Re: Jaguar/Landrover Solihull

A jak jak przeczytalem co piszesz - to zdebialem ;) No kazdy przyjezdza tu z innymi aspiracjami... jezeli wg Ciebie praca za 25K rocznie nie jest marzeniem wiekszosci emigrantow, to najwidoczniej nie rozumiesz co mam na mysli, albo zarabiasz kilka razy wiecej... widzisz, wiekszosc ludzi wykonuje psia robote za 6.50 i mysle ze wiekszosc z nich od jutra by poszla na linie montazowa...
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 39
Dołączył: 3 mar 2013, 13:45
Lokalizacja: B23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 6 gru 2014, 11:43

Chyba nie mozesz wypowiadac sie za "wiekszosc" bo wszyscy moi znajomi ktorych tutaj znam na taka linie nigdy by nie poszli.
Aha I 25k na rok to nie jest jakiś wielki wyczyn. Wiekszosc moich znakomych zarabia tyle lub wiecej.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez marass85 » 6 gru 2014, 13:07 Re: Jaguar/Landrover Solihull

Jestes tak zabawny w swojej wypowiedzi, ze niestety czuje sie jak na lekcjach jezyka polskiego tyczacych sie mitologii... piszesz, ze ja nie moge wypowiadac sie za wszystkich, by doslownie przecinek pozniej samemu napisac
bo wszyscy moi znajomi ktorych tutaj znam na taka linie nigdy by nie poszli


komedia :)

Radze wrocic do rzeczywistosci i zrozumiec fakt, ze wiekszosc emigrantow tu przybywajacych albo w ogole nie zna angielskiego, albo zna slabo z podstawami, druga czesc stanowia ludzie mowiacy komunikatywnie, a tylko garstka zna angielski dobrze... ale w Twojej opinii oczywiscie pogardzili by robota za 25K... znam tu ponad 100 rodakow i tylko jeden z nich zarabia wspomniane powyzej 25K (oczywiscie nie na etacie), a zdecydowana wiekszosc z nich od jutra by poszla robic za ta kase na linie ( nie wszyscy ale, prawie kazdy)... a dla Twojej wiadomosci jak wygladaja zarobki wsrod emigracji ponizej liczby z pewnej ankiety. Oczywiscie liczby sa troche zawyzone bo zawsze jest pewien odsetek ktory lubi sobie dodawac by nie czuc sie gorzej tylko lepiej, ale nawet na tej podstawie widac jak ksztaltuja sie place i ma sie to totalnie nijak do tego co mowisz.

Poniżej 800 funtów (326) - 12%
od 800 do 1000 (489) - 18%
od 1000 do 1500 (919) - 35%
od 1500 do 2000 (355) - 13%
od 2000 do 2500 (226) - 8%
powyżej 2500 funtów (348) - 13%

Łącznie oddano 2663 głosów

Na koniec proponuje otworzyc taka zakladke na tej stronie - 'PRACA"... prosze mi znalezc oferty z min 25K na rok... przeciez sam napisales, ze to nie jest to zaden problem wiec powinno byc od reki ;)
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 39
Dołączył: 3 mar 2013, 13:45
Lokalizacja: B23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 6 gru 2014, 15:53

Napisalem to tylko dlatego zeby ci pokazac ze woja wiekszsc nie jest wyznacznikiem calej emiugracji bo moja wychodzi ze reprezentuje inna.
Opierasz sie na ankiecie zrobionej na bham.pl 2663 glosow glownie z aglomeracji Birmingham i to ma byc miarodajne?
Poznalem kiedys nawet polaka z londynu ktory zarabia banke na rok ale takich juz ankieta nawet nie uwzglednia a szkoda bo poprawilby nasza srednia zarobkow :-)
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA