CAD Designer, życie CADowców w Birmingham:)

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez el_wojtaso » 27 cze 2013, 23:04 CAD Designer, życie CADowców w Birmingham:)

Witam, chciałem się zapytać jak jest obecnie z pracą dla CADowców w Birmingham. Ukończyłem Politechnikę Wroc. - studia inż. Mam 1 rok dośw. jako konstruktor oprzyrządowania(inventor), oraz 1,5 roku jako konstruktor/projektant plastików w automotive(CATIA V5). Pracowałem jak na razie w PL i 2 mies. w Niemczech, jak wygląda ten rynek pracy w b-ham? Jakie są szanse z moim dośw?
Na jakie zarobki można liczyć?
Pozdrawiam

el_wojtaso
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 40
Dołączył: 3 sty 2011, 16:29
Lokalizacja: WROCŁAW
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 28 cze 2013, 06:20 CAD Designer, życie CADowców w Birmingham:)

Zerknij na strone firmy Jaguar Land Rover. Moze szukaja takich ludzi do swojego osrodka w Whitley-Coventry. Ostatnio pochlaniaja kazda ilosc inzynierow. Placa srednia jak na UK, ale na pewno lepsza niz w PL.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 28 cze 2013, 06:33 Re: CAD Designer, życie CADowców w Birmingham:)

Nic nie wspomniałeś o języku - to jednak podstawa na stanowiskach inżynieryjnych.
Brum jest obecnie dość ciężkie w poszukiwaniu pracy, ale sporo jest stanowisk na rynku "automotive".
Jeżeli uda Ci się coś złapać w UK to na start możesz liczyć na Ł20k / rok, z dłuższym doświadczeniem normą jest Ł35k - 40k / rok, a nierzadko nawet znacznie więcej.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez el_wojtaso » 28 cze 2013, 08:08 Re: CAD Designer, życie CADowców w Birmingham:)

Z językiem jest tak, że na PWr zdałem B2 i w ogóle jak zdaje jakiś test to zdaje w górnej granicy B1 albo w dolnej B2. Pracowałem na delegacjach w Niemczech, gdzie gadałem cały czas po angielsku, tyle że rozmawiałem z Niemcami a oni mówią w trzech czasach i dosyć wyraźnie. I ja generalnie też tak mówię:)
Znam dużo słów ale płynność mam w trzech podstawowych czasach. Pracowałem kiedyś w B-ham i wiem że Anglicy są nie wyraźni czasem. Dlatego też na początek, żeby przyzwyczaić się do języka i w ogóle warunków, nie szukałbym nawet roboty jako konstruktor tylko jako zwykły projektant, najlepiej w CATIA ew. Inventor.

el_wojtaso
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 40
Dołączył: 3 sty 2011, 16:29
Lokalizacja: WROCŁAW
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 28 cze 2013, 10:42 Re: CAD Designer, życie CADowców w Birmingham:)

Jest B.dużo ogłoszeń pracy dla inżynierów- sam dosteję pełno ofert od biur pośrednictwa pracy tylko w sektorze inżynierii.podstawa jednak to doświadczenie w CAD designie. Dodam tylko, że z moich doświadczeń wynika, że firmy rzadko oferują stanowiska tylko i wyłącznie CAD Design.Zwykle projektowanie w CAD jest tylko jednym z obowiązków na danym stanowisku.Ponadto wraz z umiejętnością pracy w środowisku CAD, niejako równolegle wymagane jest umiejętność przeprowadzania prac obliczeniowych jak również obsługi programów w FEA (np.AnSys) do celów symulacyjnych.Dość popularny w UK jest również ProEngineer i SolidWorks.Warto mieć i w tych jakiekolwiek doświadczenie.Samo projektowanie W Cati'i jest rzadko wymagane jako wyłączne wymaganie stawiane kandydatom. Próbuj na stronach typu: http://www.jobsite.co.uk/worklife/?utm_ ... n=Nov12ed1
czy też: http://www.jobsite.co.uk/ i wiele innych podobnych.
Poguglaj trochę za Engineering vacancies in West Midlands i na pewno znajdziesz dużo ofert.
Acha! Dosyć popularnym rodzajem zatrudnienia inżynierów w UK jest przede wszystkim kontrakt (np. na 6 m-cy), aniżeli permanent, co nie znaczy, że nie trafi się i taka robota.powodzenia.
Jeżeli chodzi o język, to angielscy pracodawcy podchodzą dosyć nieufnie do certyfikatów zdobytych w Polsce, dlatego też warto sobie zdać np. egzamin IELTS (uproszczony- nie akademicki!).IELTS jest dosyć dobrze rozpoznawalny a na pewno honorowany.

Dodano: -- 28 cze 2013, o 17:35 --

O! tu masz nawet link do stronki agencji rekrutującej tylko i wyłącznie Engineer'ów, od której właśnie dostałem propozycję objęcia jednej z posad:
http://www.jamrecruitment.co.uk/

A oto przykładowa oferta którą mi właśnie przesłali:
Good afternoon,



I'm getting in touch as I'm looking to recruit a mechanical design engineer for a heavy engineering organisation based in the West Midlands.



Please find the advert copied below.



To apply, please forward your CV or call me on 0161 962 6111 if you have any questions.



Please note we also have a £250 referral scheme if you know anyone who may be interested



Kind regards,



James



Multi-skilled Maintenance Engineer - Ready for a new challenge?



Position: Mechanical Design Engineer
Salary: £30-36k
Location: West Midlands

Apply to: James Downes - j.downes@jamrecruitment.co.uk



Mechanical Design Engineer


The Background


Due to continued success and an industry leading brand we are looking for a mechanical design engineer to join a heavy engineering organisation based in the West Midlands.


The Role


As a mechanical design engineer you will work on projects from initial brief to completion, including development and testing. The main focus of the role will be to product detailed drawings and 3D models of heavy steel fabricated equipment for use in the rail, construction and heavy industries. The equipment also integrates hydraulics, so any knowledge in this area would be of particular interest.

You'll…

You'll have experience designing from concept using a high end 3D CAD package, ideal Solidworks. You'll also have the ability to design for heavy steel fabrication and an understanding of FEA and stress calculations.



Ideally degree qualified to a 2.1 or above standard (or have equivalent experience) you will have the ability to communicate effectively with internal stake holders and external clients







This is a fantastic opportunity to join a growing organisation, which values its employees and offers excellent benefits and an excellent working environment. There will also be opportunities to undertake work in a wide range of industry sectors. To apply please send your CV to j.downes@jamrecruitment.co.uk or call James on 0161 962 6111 quoting reference 41941/JD


JAM Recruitment Ltd are acting as an employment agency with respect to this vacancy.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez el_wojtaso » 29 cze 2013, 01:20 Re: CAD Designer, życie CADowców w Birmingham:)

@krisbrumm
Dzięki za info. Brzmi ciekawie, sam znalazłem też sam kilka ogłoszeń, widzę że jesteś w temacie, więc chciałbym się Ciebie też zapytać o kwestie praktyczną. Moje obecne doświadczenie to:
1) Rok projektowania oprzyrządowania technologicznego(spawalniczego- przyrządy spawalnicze, adaptery do obrotników spawalniczych, uchwyty/trawersy specjalne, szablony sprawdzające)
2) 1,5 roku pracy projektanta/konstruktora plastików-głównie wnętrza samochodów. Jeśli znasz automotive interior, to wiesz chyba, że jest to masa powierzchniówki w CATII- często "rzeźbienie" w GSD w CATII jednej części przez tydzień-po kilkaset operacji powierzchniwych w jednym modelu, do tego dosyć zaawansowana parametryzacja+ posługiwanie się publikacjami. Ale za to brak obliczeń.
Do tego w praktyce miałem jeszcze do czynienia z obliczeniami statycznymi(analitycznymi) belek ram i spoin. Jeśli chodzi o numeryczne to w praktyce statyka liniowa w GSA w CATII oraz to samo w ANSYSie.
Nie trudno się domyślić, że z takim doświadczeniem mam jeszcze sporo do nauczenia się. Mogę jeszcze przed ew. wyjazdem nauczyć się FEA nieliniówki i liznąć trochę dynamiki, ale wiadomo że nie zastąpi to praktyki.
W związku z tym pojawia się pytanie jak Anglicy traktują polskiego inżyniera z raczej jeszcze nie wielkim doświadczeniem, czy u nich w firmach można liczyć na stanowisko junior designera i w ogóle na jakąś przychylność wobec uczących się. Bo jednak większość ogłoszeń jakie ja widzę, jest skierowana do "gotowych" konstruktorów raczej z kilkuletnim doświadczeniem.
Napisz też ile masz obecnie dośw. i z jakim dośw. zaczynałeś pracę w UK, oraz w jakim temacie obecnie pracujesz.
Pozdrawiam.

el_wojtaso
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 40
Dołączył: 3 sty 2011, 16:29
Lokalizacja: WROCŁAW
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 30 cze 2013, 07:57 Re: CAD Designer, życie CADowców w Birmingham:)

Twoje doświadczenie jest OK żeby zacząć.Angole dosyć ostrożnie podchodzą do Polskich certyfikatów i osiągnięć edukacyjnych, aczkolwiek to nie jest żadną reguła.Generalnie, tak jak już pisałem, jest duży popyt na inżynierów.W mojej ocenie nie będziesz miał problemów ze znalezieniem pracy, jedyne co, to musisz być na swoim stanowisku komunikatywny tak, żeby angole nie mieli wątpliwości, czy dobrze ich rozumiesz.Z resztą często jako engineer będziesz musiał kontaktować się z klientami, 3rd parties czy brał udział w konsultacjach, tak więc język ang. jest essential.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

Mam jeszcze takie pytanie: jak długo przeciętnie szuka się tam pracy, bo ja od czasu jak rozmawialiśmy wysłałem kilkanaście aplikacji na różne stanowiska związane z projektowaniem, ale głucha cisza niestety:) Więc nie wiem co jest grane i czy warto ryzykować.

el_wojtaso
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 40
Dołączył: 3 sty 2011, 16:29
Lokalizacja: WROCŁAW
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 4 lip 2013, 19:10 Re: CAD Designer, życie CADowców w Birmingham:)

Z tym to bywa różnie. Dużo zależy od umiejętności poszukiwania pracy. Oczywiście CV to pierwsza rzecz z którą trzeba się uporać. Bardzo dużo firm korzysta z oprogramowania sprawdzającego aplikacje i koniecznym jest dostosowywać CV do ogłoszenia.
Jeżeli jesteś nadal w PL to problemem może być Twój nr. telefonu. Większość pracodawców się nie pokusi żeby dzwonić do PL, chyba żeby Twoja aplikacja ich naprawdę zachwyciła.
Ja również poszukuję pracy, ale nadal się uczę jeden dzień w tygodniu (nie ma tak jak w PL szkół week-endowych) i to jest sporą przeszkodą.

Popatrz na stronę: nationalcareersservice.direct.gov.uk może znajdziesz coś pomocnego w poszukiwaniu pracy. Możesz tam również poczatować z profesjonalnym advisorem jeżeli masz jakieś pytania.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

A czy w bham funkcjonuje jakieś biuro pracy dla inż. i techników, ale nie w sensie strony internetowej, tylko coś takiego gdzie możesz pójść, pogadać, zostawić CV, a oni poszukają ci roboty czy w ogóle gdzieś cię dopasują?
P.S. Napiszcie proszę jakie macie dośw. w poszukiwaniu pracy w tym zawodzie i z jakim dośw. zaczynaliście i czy kończyliście polskie uczelnie czy coś w UK?

el_wojtaso
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 40
Dołączył: 3 sty 2011, 16:29
Lokalizacja: WROCŁAW
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 5 lip 2013, 03:05 Re: CAD Designer, życie CADowców w Birmingham:)

Jest takie biuro w Wolverhampton nazywa sie Direct Engineering Recruitment ltd jak wpiszesz w google to napewno znajdziesz i extra personel w Birmingham ma tez dział techniczny. Poza tym wystawc cv np. Na totaljobs, jobsite... wtedy jacyś łowcy talentów pewnie sie Tobą zainteresują.

Guest
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA