Oszukany przez agencję Extra Personel

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez ar2rga » 6 gru 2014, 23:22 Oszukany przez agencję Extra Personel

Mam do Was pytanie.
W dniach 23 i 24/09/2014 wykonywałem pracę dla agencji Extra Personel za którą nie otrzymałem wynagrodzenia i żadnego dokumentu (pay slip). W dniu 15/10/2014 zwróciłem się do Extra Personelu pisemnie - (mam potwierdzony dokument "recorded delivery") z prośbą o wyjaśnienie dlaczego nie wypłacają mojego wynagrodzenia. Nie otrzymałem odpowiedzi i nie wykazano jakiegokolwiek zainteresowania żeby się ze mną skontaktować.
Dzisiaj 06/12/2014 dostałem od nich list z załączonym P45 w którym widnieje kwota mojego zaległego wynagrodzenia. Jest to około 150f.

Może ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać?

ar2rga
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 6 sie 2014, 17:37
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lobuzie » 7 gru 2014, 00:14 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

Po prostu do nich pójdź i się zapytaj. W tym kraju są wszyscy tak rozgarnięci, że pewnie tego listu nawet nikt nie przeczytał.

Istnieje taka opcja, że jeżeli nie podałeś numeru konta bankowego przy rejestracji w agencji to czeka tam na Ciebie czek do odebrania. Wiem po podobnej sytuacji u kogoś znajomego.

Lobuzie
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 7 gru 2013, 08:40
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ar2rga » 7 gru 2014, 00:44 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

Dziwne to dla mnie bo listy polecone powinny być czytane nawet przez agencję pracy tymczasowej. Konto podczas rejestracji podawałem kilka jak nie kilkanaście razy łącznie z NIN`em. A jeżeli ktoś miał mi wypłacić pieniądze czekiem to istnieje poczta i można go wysłać. Tak też miało być pierwsyzm z payslipem który miałem otrzymać pocztą (informacja podczas rejestracji od pracownika agencji). Skoro nie odebrałem czeku tzn. że nie odebrałem pieniędzy - skąd zatem P45 z moim wynagrodzeniem.

Czy można to zgłosić jakiejś agencji ACAS lub citizen advice bureau bo dla mnie jest to ewidentne oszustwo.

ar2rga
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 6 sie 2014, 17:37
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 7 gru 2014, 01:44 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

Do citizen advice bureau jak najbardziej na pewno zadzwonią w Twoim imieniu i wyjaśnią sprawę.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 7 gru 2014, 15:48 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

Zajdz lepiej bezpośrednio do Agencji i przedstaw swoją sytuację krok po kroku. Pracowałem przez tą agencję jakiś czas temu i tylko raz miałem problem z pieniążkami. Poszedłem, załatwiłem i przeprosili za zaistniałą sytuację. Na dzień dzisiejszy mają młyn przed świętami także jak powiedziałem wcześniej pofatyguj się lepiej osobiście, a na pewno będzie ok.

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Magdalenka25 » 7 gru 2014, 17:59 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

Hej, gdyby agencja dalej slonila sie od wyplacenia to tu masz numer do oranizacji ktora pomaga w takich sprawach Acas 03001231100,

Magdalenka25
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 24 sie 2014, 19:55
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ebika » 9 gru 2014, 19:11 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

W extra pracowałam 2 lata i maja burdel, jakich mało. Mój chlopak przez 3 tygodnie dzwonil i chodzil, zeby mu kase zalegla oddali, jak poszlam razem z nim zeby to ostatecznie wyjasnic, to pewna ci** zapytala dlaczego wczesniej sie nie odezwal. Pierwszej wypłaty tez na konto nie dostal bo ta czarna, malo rozgarnieta sekretarka zle zapisala (SAMA, ZE STATMENTU) numer konta. Mi oddali w lipcu pieniądze za okres przed wielkanocą. Do nich trzeba groźbą, bo prośby mają w głębokim poważaniu. Jeszcze jeden sposób jest taki, żeby napisać maila do walsall, to jest centrala i oni coś tam jeszcze działają, możesz napisać skargę.

ebika
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 26 paź 2013, 21:26
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 9 gru 2014, 22:37 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

Nie oszukujmy się, jak ktoś sobie na to pozwala bo myśli, że zwrócą pieniążki w "nastepnym tygodniu" to tak jest. Sam mam znajomych co tylko narzekają na tą agencję a nic sobie z tego nie robią, nie pofatygują się bezpośrednio tylko telefonicznie wszystko chcą załatwić. A nie zawsze telefon stanowi główne rozwiązanie.

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Madamrzuditt » 10 gru 2014, 17:07 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

Bylam dla inch przedztawicielem agencji w uk mailu przez pierwsza 4 tygodni co tydzien KAzda wyplata sie nie zgadzala co tydzien in a stawka na godzine dopiero jak odeszlam to tylko I wyloncznie przez to Ze uk chcial bym zostala byli mi gotowido reki dac pieniadze I jeszcze uslyszalam powiedz lie twoim zdaniem Ci wysimy to Ci damy zalosne jak moglam ludzia mówic Ze ich pieniadze sie wyjasnia I bedzie dobrze jako Superviser skoro moje nigdy nie byly!!!!!

Madamrzuditt
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 22 sie 2014, 09:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 10 gru 2014, 22:28 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

Przepraszam Serdecznie, nie mam nic osobiście do Twojej osoby ale bardzo chaotycznie opisałaś swoją sytuację i dla większości zapewne jest to trudne do zinterpretowania...

Tak jak powiedziałem, jak ktoś daje sobie w kaszkę dmuchać to ma za swoje. Jak dasz palca to nie zawahają się wziąć całej ręki.

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ar2rga » 11 gru 2014, 17:45 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

Co myślicie o tym: Dostałem to razem z P45.

Obrazek

Może jeszcze dwa słowa na temat agencji. Wysłano mnie do pracy na widłowym wózku bocznym. Zrezygnowałem po dwóch dniach jak się okazało, że agencja wysłała dwóch kierowców do firmy a im potrzebny był tylko jeden i wrzucili mnie na tzw sekwencję. Wytrzymałem dwa dni i dałem sobie spokój bo po 9ciu godzinach biegania mojej jaja miały kolor fioletowy.
Poszedłem do agencji i zrobiła się afera, że oni nie znajdą kierowcy teraz i jest problem. Nie pomogły tłumaczenia, że wykonuję pracę która nie ma nic wspólnego z tym co mi zaproponowano w agencji.

Wczoraj otrzymałem a Extra Personelu email, że bezskutecznie chcą się ze mną skontaktować i nie odpowiadam na ich korespondencję.

Jedyna rzecz jaką otrzymałem to list z P45.
Założyłem sprawę w ACAS. Z tego co widzałem na stronie mam zaczekać do 48 godzina telefon.

ar2rga
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 6 sie 2014, 17:37
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kruper86 » 11 gru 2014, 22:36 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

Słusznie, skoro postępują wobec Ciebie w taki sposób to trzeba to jakoś załatwić. Jak się nie da polubownie to trzeba odwrotnie :) Powodzenia i czekam na info.

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 gru 2014, 06:36 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

Pomijając kwestię płatności - nie pomyślałeś, że wysłanie na pikowanie zamiast wózka spowodowane było tym, że wczesniej DHL Cię z tego wózka wyrzucił? I nie chciał Cię na FLT?
viewtopic.php?f=10&t=14532&p=141952#p141952

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 12 gru 2014, 09:26 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

AdamBoltryk napisał(a):Pomijając kwestię płatności - nie pomyślałeś, że wysłanie na pikowanie zamiast wózka spowodowane było tym, że wczesniej DHL Cię z tego wózka wyrzucił? I nie chciał Cię na FLT?
http://www.bham.pl/forum/viewtopic.php? ... 52#p141952

Pozdrawiam


Ten temat dotyczy płatności.
Ja rozumie, że ponad 2 tys. postów zobowiązuje do pisania, ale pisz na temat.
Pozdr.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez ar2rga » 12 gru 2014, 10:26 Re: Oszukany przez agencję Extra Personel

AdamBoltryk napisał(a):Pomijając kwestię płatności - nie pomyślałeś, że wysłanie na pikowanie zamiast wózka spowodowane było tym, że wczesniej DHL Cię z tego wózka wyrzucił? I nie chciał Cię na FLT?
http://www.bham.pl/forum/viewtopic.php? ... 52#p141952

Pozdrawiam


Co DHL ma do Extra Personelu ? Ten wpis to jakaś bzdura.
Pomijam fakt, że kilka postów wcześniej wyjaśniłem co było przyczyna, że nie dali mnie na wózek.
Nikt w EP nie wiedział, że wcześniej pracowałem dla DHLa.

Bzdura i nic na temat.

ar2rga
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 6 sie 2014, 17:37
Reputacja: 6
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA