AGENCJE PRACY

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez jaackoo » 3 cze 2016, 15:35 Re: AGENCJE PRACY

Hej PrimoPL...
nie wiem czy już dojechałeś do tej Anglii czy też nie,
z mojego doświadczenia w szukaniu pracy lepszej niż dobrze płatna w TK Max jak to ktoś tu gdzieś na tym forum napisał...
bigspot2 napisał(a):Praca jest w odległości 1,4 km TK MAXX w tej chwili przyjmują i dobrze płacą

..jeśli wysyłasz cv na ww. portale, i chciałbyś pracować dla angielskiej firmy musisz liczyć się z tym, ze bez doświadczenia w Uk może być ciężko. Widzę u mnie w pracy, chętnych dużo, zwłaszcza Rumuni, Czesi i Węgrzy ciągle mnie pytają jak się dostałem i co zrobić by mieć takie stanowisko, jak z papierami z krajów czonkowskich ue i takie tam... są u mnie teraz 4 pozycje dla "ST" /service technician/ i chętnych sporo, jednak brak jakiegokolwiek wymaganego certyfikatu dyskwalifikuje delikwenta (nawet tu urodzonego).
Z takich stron jak podano wyżej (z mojego doświadczenia wynika) rekrutują agencje pracy, czasem bezpośrednio na kontrakt, czasem na okres próbny przez agencję).
B.rzadko zdarza się, że to firma zadzwoni do Ciebie bezpośrednio, ale zdarza się.
Dodatkowym atutem przy podejmowaniu takiej pracy będzie angielski certyfikat
"Engineering / City and Guilds"
http://www.cityandguilds.com/qualificat ... ing#fil=uk
Dużo firm pyta o praktykę odbyta w Uk (apprenticeship), oraz czy byłeś w wojsku, to dla nich także atut.
Dużo firm wymaga znajomości obsługi PLC i komputera (np: automated cranes system) lub dodatkowo obsługi przenośników /conveyor/ (automated warehouses and storage systems).
Znajomość PLC lub CNC przydaje się w większości prac dla "Engineering"
Jeśli zaciekawiłem Cie i chciałbyś dowiedzieć się więcej to pytaj...

Jeśli idzie o agencje które rekrutują...do takich prac, spotkałem się już, że agencja z Kornvalii rekrutowała mnie do pracy w bham więc ciężko było by jechać tam się zarejestrować ale warto spróbować online..
podam kilka lików do agencji, które mają sporo takich prac:
http://automationexperts.co.uk , www.jenrickengineering.co.uk , www.mtrec.co.uk
http://www.bberecruitment.co.uk , www.intec-recruitment.co.uk , www.futureengineer.co.uk
http://www.pertemps.co.uk/en/our-expert ... -technical
http://www.probejobs.co.uk , www.edisontechnical.co.uk , www.justengineers.net
http://www.proactive-tech.co.uk , https://www.risetechnicalrecruitment.co.uk
http://www.projeq.com , www.matchtech.com ......
i wiele wiele inych...które znajdziesz na np. "cv library" lub "google i technical recruitment agencies" dało mi 3 mln wyników w 0.6 sek. ;)

PS: jeśli pójdziesz na rozmowę /interview/ postaraj się to tak poprowadzić by byli pod wrażeniem. Nie można odpowiadać tylko "tak lub nie", wg mnie powinieneś być na tyle przygotowany w temacie aby ich tam zagadać i tak poprowadzić rozmowę by byli zainteresowani Twoja znajomością tematu..

Pozdrawiam i życzę powodzenia w znalezieniu "lepszej" pracy

jaackoo
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączył: 23 wrz 2007, 19:54
Reputacja: 8
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 3 cze 2016, 20:20 Re: AGENCJE PRACY

Jaackoo z tego co ja zauważyłem w a Anglii firmy nie rekrutują same, raczej w 99% zlecają znalezienie odpowiedniego kandydata na dane stanowisko agencji tak zwanym "headhunterom" i jeśli kandydat się nadaje to od firmy, która im zleciła znalezienie człowieka pobierają opłatę.

W moim przypadku zazwyczaj to wyglądało tak wystawiałem CV na job portalach dzwonił facet/kobieta i mówił szukam dla mojego klienta np. w Birmingham pracownika Twoje CV pasuje do jego wymagań coś mi tam opowiadał o tej firmie na koniec pytał czy jestem zainteresowany tą pracą jeśli tak to wysyłał moje CV do firmy jeśli oni byli zainteresowani moją kandydaturą to umawiał na spotkanie z przyszłym pracodawcą. Po spotkaniu zazwyczaj dzwonił zapytać jak mi poszło i jak wrażenia no i później czekanie jaką decyzje podejmie firma dla której miał bym pracować i nigdy w życiu z osobą rekrutującą się nawet nie spotkałem nasz kontakt kończył się na kilku rozmowach telefonicznych.

Czasem jest to denerwujące, że ktoś mi mówi przez telefon, że np. roczne wynagrodzenie to 35K, a później na rozmowie wszystko ładnie pięknie z miłą chęcią ciebie przyjmiemy, ale za 30k rocznie. Strasznie mnie denerwuje jak ktoś marnuje w ten sposób mój czas.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez PrimoPL » 3 cze 2016, 22:38 Re: AGENCJE PRACY

Jackoo .... dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.
Zainteresuje sie tym co napisales.
Jutro moj ostatni dzien pobytu w Anglii i niestety nie do konca wyczerpujacy temat. Bylem w paru firmach w CV co mnie interesowaly ale nie wiem co bedzie. Jedna firma byla/jest bardziej zainteresowana ale nie wiem czy moj slaby angielski nie bedzie za duza przeszkoda. Bylem dzis na dluzszym interview u nich i jakos srednio to wyszlo. Moze sie odezwa.

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.
Avatar użytkownika
PrimoPL
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 3 maja 2016, 14:11
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jaackoo » 4 cze 2016, 01:22 Re: AGENCJE PRACY

xxxx napisał(a):Jaackoo z tego co ja zauważyłem w a Anglii firmy nie rekrutują same, raczej w 99% zlecają znalezienie odpowiedniego kandydata na dane stanowisko agencji tak zwanym "headhunterom" i jeśli kandydat się nadaje to od firmy, która im zleciła znalezienie człowieka pobierają opłatę.

Dokładnie to co napisałem wyżej...ten tzw "headhunter" jest pracownikiem agencji takiej czy innej.
Napisałem też że rzadko zdarza się by to z firmy bezpośrednio dzwonili ale znam takie przypadki że dzwonili właśnie z konkretnej firmy a nie z agencji.
Z os.rekrutującą spotkałem się raz tylko, ponieważ praca była przez agencję i rozpoczynała się w dniu mojej rozmowy, i to pracownik agencji dowoził/poprowadził mnie do konkretnej firmy.
Interview przez telefon z warunkami pracy prowadzone przez niekompetentnych pracowników agencyjnych to norma. Dziwne pytania zadawane z kartki typu:
"Czy jesteś w 50% elektrykiem czy w 60% mechanikiem" lub
" jakie rzeczy mechanicznie jesteś w stanie sam naprawić" etc....
Mi nigdy nie zdarzyło się by stawka, którą podaje agencja była zawyżona, raczej była zaniżona lub w niektórych przypadkach nie wspominali nawet o dodatkowym pakiecie od firmy typu Life assurance czy private medical insurance czy czym kolwiek innym jak zniżka dla pracowników na prąd i gaz lub o dodatkowym pakiecie urlopowym typu extra 2 dni za to czy tamto.
Tak czy siak warto w siebie inwestować bo prędzej czy później zwróci się to z nawiązką.

Pozdrawiam wszystkich szukających pracy :)

jaackoo
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączył: 23 wrz 2007, 19:54
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TroyaN » 4 cze 2016, 07:58 Re: AGENCJE PRACY

Licz sie z tym ze podczas szukania pracy nikt do Ciebie nie zadzwoni dzien lub 2 dni po tym jak zlozyles CV (no chyba ze bardzo pilnie szukaja). Tutaj odbywa sie to troszke inaczej. Zbiora CV, przejrza i zadzwonia. Zazwyczaj od 2 tyg do miesiaca. Mowimy tu o konkretnej posadzie a nie linni w fabryce bo tam jest taki przemial ze codziennie nowi ludzie :)

Tak wiec uzbroj sie w cierpliwosc.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Dołączył: 2 maja 2014, 11:26
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Artur94 » 13 lip 2016, 19:34 Re: AGENCJE PRACY

Witam,
Czy kto się orientuje gdzie znajduje się biuro Staffline w Birmingham lub okolicach?

Artur94
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 31 maja 2016, 17:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 14 lip 2016, 07:22 Re: AGENCJE PRACY

241 Wellington Rd, Birmingham B20 2QQ
Unit 2 Castle Court, 2 Castlegate Way, Dudley DY1 4RH
Przy fabryce 2 Sisters Food Group in Wolverhampton WV10 0DX.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Artur94 » 21 lip 2016, 20:23 Re: AGENCJE PRACY

Dzięki wielkie.
A czy ktoś pracował przez agencję Call4Supply i może mi udzielić informacji na jej temat?

Artur94
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 31 maja 2016, 17:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eddy06 » 24 lip 2016, 12:00 Re: AGENCJE PRACY

Witam. Orientuje się ktoś jak jest praca na agencji. A jak się to ma ze zwolnieniem lekarskim?
Na Agencji pracuje 17 mies. ile płatne zwolnienie ile można go pobierać itp?

eddy06
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 20 maja 2015, 09:15
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Karenina » 26 lip 2016, 08:28 Re: AGENCJE PRACY

Oczywiscie ze nalezy ci sie zaplata za zwolnienie. Juz od pierwszego przepracowanego tygodnia jezeli zarabiasz wiecej niz 117.00 funtow tygodniowo pracodawca ma obowiazek zaplacic ci tzw SSP. 3 pierwsze dni sa nieplatne tzw waiting days a potem kazdy dzien to £17.69 bez wzgledu na zarobki. Na zwolenieniu mozesz byc 28 tygodni.

Karenina
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 10 cze 2016, 08:22
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez cici86 » 3 sie 2016, 03:12 Re: AGENCJE PRACY

Witam. Zna ktos adres do pertemps????

cici86
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 20 sty 2015, 19:08
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 17 sie 2016, 00:25 Re: AGENCJE PRACY

Zależy jaki branch. Wpisz sobie w google pertemps, wejdź na stronę i tam jest branch locator. Oni nie przyjmują w byle którym biurze. Trzeba iść do odpowiedniego.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA