AGENCJE PRACY

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

PostNapisane przez Guest » 11 lis 2009, 19:22 Re: AGENCJE PRACY

hmmm, mam rozumieć, że mi dogryzasz czy podajesz to jako przykład? natomiast co do kolegi alojzy to nie życzę nikomu aby przeszedł to co ja chwilami przechodziłem. Uwierz, wolałbyś iść na jeden dzień kible myć, chociaż byś miał super zawód, aby chociaż coś na ząb kupić. Zyłeś kiedyś dłuższy czas modląc się z dnia na dzień abyś jutro znów poszedł do pracy i starczyło tobie na podstawowe opłaty? Jeśli twoja odpowiedź zabrzmi: TAK to możesz tu zamieszczać swoje mądrości, jeśli NIE to daruj sobie.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Sandra Z » 13 lis 2009, 20:05 Re: AGENCJE PRACY

czesc wpadlam tylko na chwilke
mam pare rad, ja tez szukalam pracy am2pm to nie jedyna agencja, polecem purre staf, maja prace i pracuje tam polak, lub agencje extra personel lub berry. W birmingham jest bardzo duzo pracy teraz przed swietami zwlaszcza, a po swietach polowa zawsze zostaje. A komentowanie tych agencji nie ma sensu ludzie sa rozni i rozne sa ich potrzeby. Pamietajcie to co dla jednych jest zle dla drugich jest ok.

Sandra Z
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 19 paź 2009, 10:56
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 14 lis 2009, 07:12 Re: AGENCJE PRACY

Nie Draco. nie dogryzam. Po prostu źle zrozumiałem twoje poprzednie wypowiedzi. Myślałem, że miałeś tak komfortowe warunki, że mogłeś sobie pozwolić na szukanie pracy przez rok. Ale jak widać, było wręcz odwrotnie. Przepraszam, jeśli poczułeś się urażony moją wypowiedzią. Nie było to moją intencją.

A jeszcze wracając doi tematu. Większość z Was zapomina lub nie rozumie, że 99% agencji to są agencje pracy TYMCZASOWEJ. Normą jest tutaj nawał pracy w okresie przedświątecznym i bezrobocie po świętach. Tak to wygląda. I jak nie jesteście na kontrakcie, to nie dziwcie się, że dziś chodzicie 7 dni w tygodniu po 12 godzin, a w przyszłym zadzwonią po was tylko raz lub dwa. O ile w ogóle zadzwonią.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 23 gru 2009, 14:51 Re: AGENCJE PRACY

tak dlugo bez pracy???
a to sie da tak zyc????
ja tu jestem 7 lat
uczylam sie, pracowalam, czasem mialam przerwe w pracy i zylam z oszczednosci lub pomocy bliskich(ale dlugo tak sie nie da), zawsze jakos to szlo

jest mnostwo firm sprzatajacych, albo do opieki nad ludzmi, albo opieki nad dziecmi, albo na marketach, albo na pobliskich farmach

moj przyjaciel dostal prace w zawodzie
napisal ladne cv, wysylal do milionow miejsc, dzownil bez wzgledu na angielski, i wlazil oknami jak go wyrzucono drzwiami.
ja szukalam troche dluzej, ale w miedzy czasie wykonywalam te wszytkie podle prace, ktore pozwalaly mi sie utrzymac i uczyc

sprzatalam domy prywatne
albo mylam tylki stramy ludziom


nigdy nie pracowalam z fabrykach lub przez agencje tzw tymczasowej pracy- a jak sprztalam to robilam to tak zeby mnie polecali znajomym.
za sprztanie mozna dostac nawet 10 za godzine- nienawidzilam tej roboty i marzylam ze kiedys przyjde pod dany dom i pokaze co osiagnelam.

teraz to juz nie ma znaczenia
nie polecam agencji- wiem ze czasem nie ma wyboru...
wiekszosc moich znajomych zaczynalo od agencji, i tak jak zaczynalo tak szybko konczylo- agencje nie traktuja ludzi powaznie - tak funcjonuja.

polecam rozmaite ogloszenia
dla dziewczyn - agencje baby sitter nawet te interentowe- ja mam tam stare konto i do dzis sie do mnie odzywaja co jakis czas (co oznacza ze ludzie szukaja)
polecam agencje sprztajace ktore mozna znalezc na stronie job centre
w ten sposob wyrabiacie kontakty, a kontakty pomagaja znalezc prace.
nie tylko agencje ale tez prywatne oglosznia do sprzatania


ci ktorzy maja dobry angielki- agencje tlumaczy- mnostwo zlecen. nie jest to stala praca i nigdy nie wiadomo ile zlecen w tygodniu wpadnie, ale jak sie wyrobi opinie to potem calkiem niezle mozna sobie zyc, zwlasza ze za godzine tez niezle placa-chociaz powinni wiecej
agencje daja od 15, 18
a home office od 40 (lub wiecej) tylko ze w przypadku rzadowych oraganizacji czesto wymagaja dyplomy (a te trudno zdobyc)


domy opieki- np BUPA
wypelniamy aplikacje online i mamy interview
ciagle szukaja ludzi
problemem jest zeznanie o niekaralnosci. jak ja u nich zaczynalam to musislam czekac 6 tygodni na dokument- za ktory firma zaplacila- ale jak juz wsyztkie dokumenty byly to praca tez byla
takich domow opieki jest mnostwo- nie jest to praca marzen, ale mozna sie wiele nauczyc i po kilku miesaicach doswiadczenia isc dalej.

Wesolych Swiat
i owocnych poszukiwan w Nowym Roku
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 15 sty 2010, 09:18 Re: AGENCJE PRACY

ingusia15 napisał(a):niepolecam extra personnel jest niewyplacalny!! :-(

Potwierdzam, pracowalem tam jako kierowca po 12 godzin dziennie za 40 funtow

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez ilonek » 15 sty 2010, 20:29 Re: AGENCJE PRACY

miedzy czasie wykonywalam te wszytkie podle prace, ktore pozwalaly mi sie utrzymac i uczyc

sprzatalam domy prywatne
albo mylam tylki stramy ludziom .... :-| dorotajab kiedys i tobie tylek ktos umyje i mam nadzieje nie powie ze to podla praca ja myje tylki od dziesieciu lat i ciesze sie ze moge to robic,nie wstydze takiej pracy a nawet jestem z niej dumna moja corka pomimo ze jest mala sama od siebie zostaje po szkole zeby pomagac niepelnosprawnym dzieciom i w tym niema nic podlego podle jest to co piszesz ,dla jednego dom opieki to nie praca marzen inni ucza sie w tym kierunku..

zycze sukcesow i znalezienia wymarzonej pracy
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 16 sty 2010, 12:29 Re: AGENCJE PRACY

tez sie nie wstydze- zle sformulowanie
sorki
pracowalam w domach opieki i pomagalam godnie zyc straym ludziom
poswiecilam temu wiele lat mojego zycia.
wiem jak to jest byc stram i jak bardzo tacy ludzie sa zalezni od innych osob. w rodzinie mialam podobny przypadek- ale nie ten temat jest rozmowa- dlatego sie nie rozpisywalam- tylko na temat AGENCJI i SZUKANIA PRACY- ja polecilam domy opieki bo to pewna i dobra praca- i tak jak mowilas niektorzy znjada w niej swoja przyszlosc. ja polecam ja bardziej niz AGENCJE pracy tymczasowej.


nie wstydze sie i dlatego pisze ze to robilam, uzylam zlych slow wiec ponownie bardzo przepraszam
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez inssza » 4 wrz 2015, 13:47 Re: AGENCJE PRACY

Poleci ktoś jakąs agencje dla kwalifikowanych opiekunek do dzieci ? Mam problem ze znalezieniem... Z góry dziękuje za każdą pomoc!

inssza
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 28 sie 2015, 10:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez domin3112pl » 7 gru 2015, 07:58 Re: AGENCJE PRACY

Witam
Może głupie pytanie może i nie sam niewiem
Poszukuje pani z agencji pracy dla kierowców,wiem tylko ze ma na imię Hania i tyle.
Wiem ze przyjmują kierowców bez doswiadczenia.ma może ktoś namiar na ta agencje.był bym wdzięczny.pozdrawiam

domin3112pl
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 4 sie 2013, 12:45
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez PrimoPL » 27 maja 2016, 21:13 Re: AGENCJE PRACY

Witam.
Czy w Birmingham, Dudley lub w miastach pobliskich są jakieś agencje poszukujące pracowników technicznych? Mechanika lub elektryka przemysłowa, elektryka w budownictwie i takie tam podobne, na razie wszyscy wspominają tutaj o agencjach tymczasowych szukających pracowników do fabryczek ...

Z góry dzięki za info.
Avatar użytkownika
PrimoPL
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 3 maja 2016, 14:11
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 28 maja 2016, 08:33 Re: AGENCJE PRACY

PrimoPL, ,nie chce byc niemila,ale kojarze Cie z innego watku,na ktory odpowiadalam.Nie znam sie absolutnie,na mechanice,elektryce przemyslowej,elektryce w budownictwie,ale chyba trzeba miec lepsza znajomosc angielskiego niz podstawowa(jak wczesniej napisales,ze masz).Indeed.co uk,reed.co.uk.Totaljobs, to nie sa agencje pracy,ale strony z ofertami pracy.Wybierasz branze,okreslony typ pracy,region-wychodza Ci oferty,widzisz jakie kryteria trzeba spelnici mozesz aplikowac online.Jezeli chodzi o agencje pracy,nikt nie da Ci pracy,jesli Twoj angielski nie jest wystarcajacy,jesli wiedza,ze nie zrozumiesz jakis danych techniczych itd.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez PrimoPL » 28 maja 2016, 09:44 Re: AGENCJE PRACY

Alex0007 czemu od razu niemiła, dopytuję bo chciałbym jak najwięcej się dowiedzieć przed wylotem. Jeżeli nie ma szans na coś lepszego (tak, wspominałem w innym poście o podstawowym angielskim) to zacznę od czegoś innego, z czasem zacznę aplikować o lepsze stanowiska.

Nie ma się co denerwować, życie i tak jest skomplikowane :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PrimoPL
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 3 maja 2016, 14:11
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 28 maja 2016, 10:22 Re: AGENCJE PRACY

PrimoPL,,ja akurat sie nie denerwuje :),Ale niestety takie sa realia,ja uczylam sie angielskiego w podstawowce i 4 lata w liceum(jakies 3 g/tyg. :) ).Przyjechalam tu pare lat po skonczeniu liceum,i zdezylam sie z rzeczywistoscia-czyli,ze moj angielski jest slaby :(
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 28 maja 2016, 10:51 Re: AGENCJE PRACY

Też czytałem Twój wątek o początkach w Anglii, ale mniejsza z tym. W zawodach, o których piszesz jest duże zapotrzebowanie i bardzo dobre zarobki, ale jeśli chodzi o elektrykę nikt Cię nie przyjmie do pracy jeśli nie masz angielskich uprawnień, jedyna agencja jaka mi przychodzi do głowy, która może mieć takie prace to Pertemps i gdzieś w Wolverhampton była jakaś agencja zajmująca się typowo technicznymi pracami nawet mi znaleźli kiedyś pracę, ale nie podobała firma w której miałem pracować i im odmówiłem, za cholerę nie mogę sobie przypomnieć nazwy.

Jednak prac tego typu szuka się w inny sposób piszesz swoje CV wystawiasz na job portalach typu Totaljobs, CV Library itp... i jakiś "łowca głów" Cię wyłapie i zadzwoni, a w między czasie sam przeglądasz oferty i dzwonisz jeśli, któraś Ci się spodoba.

Nie chce podcinać Ci skrzydeł, jednak pewnie jak większość z nas w Anglii zaczniesz w fabryce wielu Polaków w ten sposób zaczynało i wielu nigdy nie rozwinęło skrzydeł z różnych powodów lenistwo szkoda pieniędzy, żeby zainwestować w siebie itd... Nie popełnij tego samego błędu bo te umiejętnościami, które masz dają Ci mega potencjał i szkoda było by go zmarnować.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez PrimoPL » 28 maja 2016, 15:21 Re: AGENCJE PRACY

XXXX, jestem zarejestrowany na tych portalach co podałeś i nawet na innych tylko prawdopodobnie dużo odstrasza mój basic język angielski, co jeszcze zależy ile dla kogoś jest basic :D po drugie w CV mam adres polski co też może być odstraszającym czynnikiem. Aczkolwiek jedna firma się odezwała z okolic Birmingham, typowo techniczna przemysłowo (overhead cranes service - tym też zajmuję się w Polsce) i w zasadzie umówiony jestem u nich we wtorek na rozmowę (w poniedziałek jest podobno jakieś święto). Boję się tylko czy mój angielski, który jest typowo książkowy i nigdy nie używany w życiu realnym nie okaże się totalną porażką. Blokada językowa jest okropna i brakuje dużego zasobu słów. W CV i w mailach pisałem że mój angielski jest słaby ale zaprosili na interview ...

Zobaczymy co będzie, do odważnych świat należy :)

Dodano: -- 30 maja 2016, 22:52 --

Slyszal ktos cos o agencji Pure Staff – Bilston, Walsall & Wolverhampton?
Avatar użytkownika
PrimoPL
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 3 maja 2016, 14:11
Reputacja: 2
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA