Wyjazd z Anglii samochodem na prawku ??

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

MężczyznaPostNapisane przez szuluu » 20 gru 2009, 22:59 Wyjazd z Anglii samochodem na prawku ??

Wybieram sie do Polski samochodem i jako dokument tozsamosci mam tylko prawo jazdy ??
CZy miał ktos taka przygode?? jak to sie konczy?? czy da rade jechac dalej ??
Pozdrawiam.

szuluu
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 22 wrz 2009, 16:11
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 21 gru 2009, 00:59 Re: Wyjazd z Anglii samochodem na prawku ??

szuluu napisał(a):Wybieram sie do Polski samochodem i jako dokument tozsamosci mam tylko prawo jazdy ??
CZy miał ktos taka przygode?? jak to sie konczy?? czy da rade jechac dalej ??
Pozdrawiam.


Witam

Ja jechałem z prawkiem i dowodem osobistym. Z tego co wiem do przekraczania granic potrzebny jest paszport lub dowód (UE). Nie jestem pewien czy będą chcieli/mogli przymknąć na to oko. Problemem jest oczywiście tylko wyjechanie i wjechanie do Anglii. Później jedziesz i jedziesz i jedziesz...

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 21 gru 2009, 10:05 Re: Wyjazd z Anglii samochodem na prawku ??

Pokazywałem kiedyś prawko, ale nikt tym nie był zainteresowany. Dowód os. jest ok.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 21 gru 2009, 16:17 Re: Wyjazd z Anglii samochodem na prawku ??

tylko paszport i ID nic wiecej nie przejdzie, nawet jak masz dowod czy paszport po terminie to cie wypuszcza
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 39
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 24 gru 2009, 18:29 Re: Wyjazd z Anglii samochodem na prawku ??

Majac tylko prawko na pewno wyjedziesz samochodem z uk (to sprawdzone) - z powrotem na samym prawku moze (i bedzie) juz byc klopot!
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krzys12 » 26 gru 2009, 00:37 Re: Wyjazd z Anglii samochodem na prawku ??

ja tutaj moge dodac cos od siebie http;)
jechalem z angli do polski prawie 2 tys. kilometrow SAM posiadajacym tylko PASZPORT i dokumenty od auta <angielskiego wiadome> dojechalem do małopolski bez prawka i dowodu osobistego,dopiero w pl wyrobilem nowe kwity. skaradli mi kwitki rok wczesniej wiec co za tym idzie dokladnie rok jezdzilem w uk bez prawka i dowodu i dojechalem do celu <POLSKA:)>.
JAK TO MÓWIA POLAK POTRAFI i TEGO sie TRZYMAM pozdrawiam
Avatar użytkownika
krzys12
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Wiek: 37
Dołączył: 20 maja 2009, 20:24
Lokalizacja: Birmingham/Gorlice
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 26 gru 2009, 10:47 Re: Wyjazd z Anglii samochodem na prawku ??

Z tym, ze prawka na granicy nikt nie sprawdza.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 26 gru 2009, 11:02 Re: Wyjazd z Anglii samochodem na prawku ??

Bez papierów to i można całe życie przejeździć, ale to nie znaczy, ze się powinno. Trochę odbiegamy od tematu.
Pozdrawiam.
Andrzej.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 26 gru 2009, 11:16 Re: Wyjazd z Anglii samochodem na prawku ??

Acid Drinker napisał(a):Bez papierów to i można całe życie przejeździć, ale to nie znaczy, ze się powinno. Trochę odbiegamy od tematu.

Nie masz racji w tej kwestii.
W UK nie ma obowiązku wozić ze sobą jakichkolwiek dokumentów, wiec nie znaczy, ze się powinno je wozić. Na kontynencie jest to natomiast wymagane (nie wiem tez czy we wszystkich krajach). Osobiście nie chciałbym spotkać niemieckiej policji prowadząc bez prawka, nawet jak wszystko jest OK są bezlitośni dla polskiego kierowcy.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 26 gru 2009, 12:16 Re: Wyjazd z Anglii samochodem na prawku ??

Nie ma obowiązku jeździć z prawkiem, ale w razie kontroli trzeba dowieźć papiery na posterunek.
W tym temacie chodzi o to, że prawko to jedyny dokument jaki szuluu posiada, a nie jaki wozi ze sobą. I zgodnie z tą myślą pisałem poprzedniego posta. Jak pisałem odbiegamy od tematu. Bo co innego jeśli zostawiliśmy to w domu, a co innego jak jedziemy żeby dopiero wyrobić.
I na koniec jak już pisałem niektóre dokumenty powinno się wozić ze sobą, a niektóre trzeba. Jest szansa, że się uda bez nich, ale to każdy może sobie robić na własne ryzyko.

I jeszcze w kwestii wyjaśnienia:
Powinno się wozić papiery. Jeśli wyjeżdżasz poza granice na więcej niż tydzień, a Policja angielska zatrzyma cię bez dokumentów. Będziesz musiał dowieźć je w ciągu tygodnia na posterunek. Może pojawić się mały problem.
Można też napisać inaczej...powinno się wozić papiery dla własnego spokoju.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TURYSTYKA