Akt urodzenia dziecka a child i working tax credit

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;
witam serdecznie
mam pytanie odnośnie formalności związanych z working i child tax credit. Mianowicie 9 czerwca wysłaliśmy wypełniona formę (przez os która się tym zajmuje, poinformowała nas też iż trzeba czekać ok 2 tyg na pieniążki) po 2 tyg cisza na koncie więc zadzwoniliśmy by zapytać czy papiery doszły i czy zostały poprawnie wypełnione. Powiedzieli, że nie podaliśmy adresu agencji przez którą jestem zatrudniony (czy też adresu pracy nie pamiętam ) mimo iż na pewno był w formie wpisany oraz nr pay podaliśmy brakujące dane, urzędnik poinformował ze w tej chwili formy wypełnione sa poprawnie oraz, że maja 3 tyg na rozpatrzenie od otrzymania formy . Minęły 3 tyg i nadal cisza zatem zadzwoniliśmy ponownie i okazało się iż jeśli dziecko ur sie w Polsce to nalezy dosłać dokumenty min akt urodzenia oryginał jednak mamy czekać na kolejne papiery do nich w których to będzie zawarta inf odnoście papierów jakie i gdzie mamy przesłać.! Pytanie czy to zawsze tak wygląda czy po prostu lecą z nami w kulki ? Dlaczego nie poinformowali nas o tym podczas 1 tel? proszę o poradę jak to wszystko oarnąć

przemekwn
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 12 kwi 2012, 11:01
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/ Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

Jeszcze sie nie spotkalam z tym zeby ktos po dwoch tygodniach od wyslania pierwszej formy dostal pieniazki. Czasem oczekuje sie kilka miesiecy nawet. Ja wysylalam akt urodzenia dziecka oraz swoj dowod osobisty. Z tego co pamietam od momentu wyslania formy maja 6 tygodni czasu na odpowiedz- a odpowiedzia moze byc np. list z prosba o doslanie czegos.
Avatar użytkownika
lori28
Rozeznany
 
 
Posty: 136
Dołączyła: 24 lut 2012, 20:12
Reputacja: 2
Neutralny

Lori 28 dzięki wielkie za odp widocznie ta kobieta wprowadziła nas w błąd przez co narastała nerwowa atmosfera

przemekwn
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 12 kwi 2012, 11:01
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/ Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mkw » 2 lip 2012, 17:41 Re: Akt urodzenia dziecka a child i working tax credit

hej my 4 lata temu skladajac papiery w lipcu dostalismy decyzje w czerwcu czy lipcu nastepnego roku. Rowniez pytali nas o uzupelnianie informacji plus dosylanie dodatkowych papierow.Cierpliwosci jesli bedziecie dlugo czekac powinniscie dostac splate chyba ze zasady sie zmienily.Troche nie jestem w temacie od okolo 2 lat. Pozdrawiam

mkw
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 43
Dołączyła: 6 maja 2011, 11:49
Reputacja: 10
Neutralny

ja skladaem w marcu tego roku, po miesiacu dostalem druga czesc ktora odesaem i teraz czekam.
Moge otrzymac tez trzecia czesc ( kolezanka taka dostala) ja natomiast jeszcze nie wiec czekam na decyzje ktora trwa okolo roku, jak ktos wyzej napisal :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
darekdario
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 24 maja 2012, 21:38
Lokalizacja: Birmingham, Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

przemekwn napisał(a):witam serdecznie
mam pytanie odnośnie formalności związanych z working i child tax credit. Mianowicie 9 czerwca wysłaliśmy wypełniona formę (przez os która się tym zajmuje, poinformowała nas też iż trzeba czekać ok 2 tyg na pieniążki) po 2 tyg cisza na koncie więc zadzwoniliśmy by zapytać czy papiery doszły i czy zostały poprawnie wypełnione. Powiedzieli, że nie podaliśmy adresu agencji przez którą jestem zatrudniony (czy też adresu pracy nie pamiętam ) mimo iż na pewno był w formie wpisany oraz nr pay podaliśmy brakujące dane, urzędnik poinformował ze w tej chwili formy wypełnione sa poprawnie oraz, że maja 3 tyg na rozpatrzenie od otrzymania formy . Minęły 3 tyg i nadal cisza zatem zadzwoniliśmy ponownie i okazało się iż jeśli dziecko ur sie w Polsce to nalezy dosłać dokumenty min akt urodzenia oryginał jednak mamy czekać na kolejne papiery do nich w których to będzie zawarta inf odnoście papierów jakie i gdzie mamy przesłać.! Pytanie czy to zawsze tak wygląda czy po prostu lecą z nami w kulki ? Dlaczego nie poinformowali nas o tym podczas 1 tel? proszę o poradę jak to wszystko oarnąć

kolego drogi myslisz ze w ciagu 3 tygodniu dostaniesz kasiorke?? oszalales?:) mozesz czekac nawet i rok czasu to nie jest juz tak chop siup jak kiedys 5lat temu:(( a wogole cameron tak kombinuje ze jeszcze 1-2 lata i niebedzie nic,wszystko pozabiera :)) - niestety :(

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

ja na wypłate kasy z child benefit czekałem 15 miesięcy , więc życzę cierpliwości stary ( oczywiście w tym czasie trwało uzupełnianie dokumentów, składanie zaświadczeń, oświadczeń i Bóg jedyny wie czego jeszcze)

giowanni77
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 47
Dołączył: 11 cze 2010, 12:42
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

nie ma regul
ja na working tax czekalam 1,5 miesiaca
a na child benefit poltora roku
ja od siebie polecam tylko wysylanie wszystkiego listem ubezpieczonym i trzymanie potwierdzen razem z kopiami wysylanych form
moja aplikacja o child benefit magicznie zaginela po roku czekania, nie mieli sladu, ze ktos taki sie staral o cokolwiek :shock:
Avatar użytkownika
lori28
Rozeznany
 
 
Posty: 136
Dołączyła: 24 lut 2012, 20:12
Reputacja: 2
Neutralny

OK :) Dzięki wszystkim za odpowiedź i wszelkie rady.
w takim razie uzbrajam się w cierpliwość :)
Miłego dnia wszystkim

przemekwn
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 12 kwi 2012, 11:01
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/ Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

niestety 2 tyg to chyba jakas pomyłka..ja czekałam 8 miesięcy....na child tax i working a 1,5 roku na ch benefit trzeba sie uzbroic w cierpliwośc
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

Ja na corke urodzona w Pl na child benefit czekalam 8 miesiecy (3 lata temu), ale teraz juz ponoc nie sprawdzaja w Polsce, czytalam artykul w gazecie ze zrezygnowali z tego bo zbyt dlugo to trwalo. Na child tax i child benefit na druga corke urodzona tutaj w UK czekalam 3-4 tygodnie


http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/ch ... ants-92797
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

jak my skladalismy papiery na child benefit to nam powiedzieli ze sie czeka do 3 miesiecy jesli sie jest obcokrajowcem.na koncu czekalismy 8 miesiecy ale dostalismy wszystkie pieniadze za cale 8 miesiecy.powiedzieli nam ze zajelo im tak dlugo bo musieli cos w polsce jeszcze sprawdzic na moje temat.ale zalowalismy ze nie zrobilismy tego na meza.on jest anglikiem i zajelo by to kilka tygodni i bylo by z glowy.

hilliage
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 18 lut 2011, 13:59
Reputacja: 0
Neutralny

Witam serdecznie
ja czekalam na work tax i child tax 6 tygodni,sama wypelnilam formularz i z potrzebnymi dokumentami jak, P60,NIN wyslalam,po 2 tygodniach przyslali prosbe o akt urodzenia dziecka i paszport(wszystko oryginalne) , mialam cykora aby wyslac ale coz,po tygodniu odeslali mi paszport i akt urodzenia listem poleconym a po kolejnych trzech tygodniach mialam pieniazki na koncie,musimy pamietac ze wyrownuja tylko miesiac wstecz od decyzji,

edytadorota1971
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 8 mar 2012, 11:27
Reputacja: 0
Neutralny

ja jestem zdania ze kazdego indywidualnie rozliczaja i od kazdego co innego wymagaja...swoje trzeba wyczekac ale pozniej mina jest usmiechnieta :)

Dodano: -- 6 lip 2012, 21:04 --

ja jestem zdania ze kazdego indywidualnie rozliczaja i od kazdego co innego wymagaja...swoje trzeba wyczekac ale pozniej mina jest usmiechnieta :)

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

Witam,baardzo prosze o pomoc w tym temacie.
Jesli jestem w UK,a moje dzieci sa w Polsce,o jakie benefity moge sie ubiegac?? Child benefit czy child tax credit?? A co do working tax credit,gdy pracuje tylko 20 godz w tygodniu,czy nalezy mi sie??Blagam o pomoc,bo wszedzie sprzeczne info mam i nie wiem,co robic:(

Patik
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 6 maja 2012, 21:30
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE