Akt urodzenia dziecka a child i working tax credit

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;
mysle ze teraz zeby ubiegac sie o benefity dzieci musza byc w Uk,gdyz jak wyslesz forme o benefity bedziesz musiala za jakis czas wyslac im akta urodzenia dzieci i paszporty,wiec musisz miec te dokumenty tu ze soba w Uk.czyli sama widzisz dzieci musza tu byc

Dodano: -- 9 lip 2012, 22:10 --

a i jak masz dizeci i pracujesz tylko 20h w tyg oczywiscie working tax credit nalezy Ci sie!!!! zeby ubiegac sie o to wymagane jest 16h w tygodniu,skonczone 25lat i miec dzieci,a jezeli niema sie dzieci to trzeba miec 30h przepracowane w tygodniu

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

Dzieki,Czarna,ale ja juz glupa jestem,jak to pojmowac:( tam bylo chyba napisane,wychowywac dzieci,a ja de facto nie mam ich kolo siebie:( czemu to takie zawile?? Bylam w rewenew i tam dzwonialm do nich i tylko info,ze nie maja mnie jeszcze w systemie,jak podalam insurance number... :| :shock:

Patik
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 6 maja 2012, 21:30
Reputacja: 0
Neutralny

a Ty jestes tu sama czy z mezem?? bo to tez wazne czy samotna matka jestes??

Dodano: -- 9 lip 2012, 22:20 --

bo jezeli jestes z mezem a tylko Ty pracujesz to musisz miec przepracowane 24h w tyg.zeby ubiegac sie o benefity-child i working.bo child benefit przysluguje kazdemu bez wzgledu na ilosc godzin i stan cywilny tylko wiadomo trzeba miec dzieci :)

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

Jestem sama,po rozwodzie,ale tak jak mowilam,dzieciaczki w Polsce..to nalezy mi sie child benefit??I co radzisz,pojsc do rewenew czy do job center pobrac formularz??Jestem tu juz ponad miesiac i szkoda,bo czas leci a moze akurat cos mi sie nalezy...dzieki za info...

Patik
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 6 maja 2012, 21:30
Reputacja: 0
Neutralny

czyli jestes samotna mamusia czyli wszytko Ci sie nalezy ale niewiem czy mozesz pobierac jak dzieci sa w polsce.bo my w 3ke jestesmy tu i zyjemy tu.ale wydaje mi sie ze nie mozesz sie starac bo to nie jest juz tak hop siup jak kiedys...teraz juz sprawdzaja wszytsko....

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

Ok,dzieki wielkie za informacje,pozdrawiam :wink:

Dodano: -- 9 lip 2012, 22:50 --

Ok,dzieki wielkie za informacje,pozdrawiam :wink:

Patik
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 6 maja 2012, 21:30
Reputacja: 0
Neutralny

nie zrozum mnie zle ,ale ja zacząłbym od szukania pracy w wymiarze full time

giowanni77
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 47
Dołączył: 11 cze 2010, 12:42
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Patik » 10 lip 2012, 19:37 Re: Akt urodzenia dziecka a child i working tax credit

No wlasnie szukam na full time,nie zamierzam polegac tylko na benefitach,znam jezyk dobrze i wierze,ze cos znajde w koncu na pelen etat... pozrdawiam:)

Patik
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 6 maja 2012, 21:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez gumigu » 11 lip 2012, 19:27 Re: Akt urodzenia dziecka a child i working tax credit

Patik napisał(a):Witam,baardzo prosze o pomoc w tym temacie.
Jesli jestem w UK,a moje dzieci sa w Polsce,o jakie benefity moge sie ubiegac?? Child benefit czy child tax credit?? A co do working tax credit,gdy pracuje tylko 20 godz w tygodniu,czy nalezy mi sie??Blagam o pomoc,bo wszedzie sprzeczne info mam i nie wiem,co robic:(


Slyszalem ze Rzad sie za to wszystko bierze,no bo w koncu jak mozna brac zasilki na dzieci skoro nawet sie sa w Anglii?Pozatym wszystko tez zalezy gdzie jest twoj maz i ile zarabia.
Jak NIE jak TAK!

gumigu
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączył: 11 lip 2012, 18:54
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Patik » 12 lip 2012, 16:05 Re: Akt urodzenia dziecka a child i working tax credit

gumigu.
Nie znasz mnie a juz sobie teorie dorabiasz. NIE mam meza ani jego dochodow,rozumiesz? Ciekawe za co ma sie brac rzad,moze wyjasnisz?Pracuje uczciwie,nie moja wina,ze tak malo godzin.A jesli bedzie mi sie cos nalezalo,to zamierzam skorzystac i na pewno nie zapytam cie o pozwolenie.

Patik
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 6 maja 2012, 21:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez gumigu » 17 lip 2012, 07:23 Re: Akt urodzenia dziecka a child i working tax credit

Hej,faktycznie nie znam,nie chce cie w zaden sposob obrazic czy urazic,chodzi mi o to ze maja ukrucic pobieranie zasilkow ogolnie.Jesli ci to pomoze znalazlem strone gdzie sie dowiesz wszystkiego o zasilkach w uk.Chyba Ci pomoze.
http://www.benefity.org.uk/child-benefit
Jak NIE jak TAK!

gumigu
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączył: 11 lip 2012, 18:54
Reputacja: 4
Neutralny

Pytanie z innej beczki :
muszę zmienić adres w child benefit; na jaki adres wysłać list z nowymi danymi ?

ten? :

Child Benefit Office
PO Box 1
Newcastle Upon Tyne
NE88 1AA

przemekwn
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 12 kwi 2012, 11:01
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/ Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

przemekwn, najlepiej zadzwoń i podaj nowy adres.
Patik, Child Benefit czyli odpowiednik polskiego rodzinnego należy ci się, nawet jak dzieci tutaj nie ma i nie ma na to wpływu ilość godzin przepracowanych, warunkiem jest wiek dziecka i to by rodzinne nie było pobierane w żadnym innym kraju członkowskim UE. Natomiast Child tax Credit już nie ze względu na to że nie opiekujesz się tymi dziećmi tutaj.
Co do rządu i jego cięć benefitów to ja myślę że i tak jakoś specjalnie to nie zmieni sytuacji niektórych ludzi , biorąc pod uwagę że 2je dorosłych ludzi którzy pracują na 2kę dzieci , wydając pieniądze na dojazdy do pracy,niejednokrotnie na jakaś opiekę nad dziećmi muszą pracować często i w weekendy by dać radę utrzymać wszystko bo rząd obciął już benefity dla 26k rocznie , natomiast druga para z 2ką dzieci gdzie tylko mąż sobie chodzi bezstresowo do pracy bez żadnych overtimów traci tylko na dojazd dla jednej osoby , dostaje drugą pensję od rządu plus opiekę dentystyczną i wszystkie inne profity typu college językowy itp. Wychodzi na to że para pracująca, na rękę po odtrąceniu podatków ma mniej ,niz tam gdzie tylko jedna osoba pracuje . Tak więc dziury mają ... tak samo z pseudo samotnymi matkami ... Ja bym obcięła wszystkim dała tylko rodzinne i ew zasiłek od utraty pracy na jeden rok z dofinansowaniem do mieszkania a nie płacić czynsze i resztę przez lata bo faktycznie niektórym nie opłaca sie podejmować pracy...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

A jeśli nie chcesz płacić za połączenie udajesz się do lokalnego urzędu podatkowego ( local taxation unit) i dzwonisz z tamtąd. Dzwoniąc do revenue czasem czeka się jakieś 20 min na konsultanta.Z tamtąd o wiele szybciej. W walsall tam gdzie mieszkam tax unit nazywa sie Patison house. nie wiem jak jest w innych miastach ale wujek google prawdę powie :) :lol: Jak już tam będziesz to z powodzeniem możesz pytać o wszystko bo tam udzielają informacji. Już nie raz weryfikowałem plotki na różne tematy benefitów właśnie tam. Serdecznie pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

tak, wiem- dzwonienie jednak nic nie dało, ponieważ kiedy pytają się o mój stary adres okazuje się, że podaję błędny co jest dziwne bo odsyłali mi na niego akt urodzenia mojego dziecka i przysyłali na niego formę tak więc postanowiłem wysłać pocztą informację o zmianie adresu; dlatego ponawiam pytanie:
czy ktoś może wysyłał jakieś korekty w sprawie child benefit i pamięta czy to ten adres:

Child Benefit Office
PO Box 1
Newcastle Upon Tyne
NE88 1AA

przemekwn
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 12 kwi 2012, 11:01
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie/ Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE