PROSBA o info na temat procedury Working Tax Credit

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez del piero » 18 maja 2013, 15:19 PROSBA o info na temat procedury Working Tax Credit

witam
mam pytanie odnosnie wnioskow o benefity. Oczywiscie wiem ze wszedzie jest mnostwo informacji na ten temat i dotarlem do nich, jednak mam pewne watpliwosci ktore nalezy rozpatrzec indywidualnie ;) Mianowicie pracuje w Birmingham a moja kobieta mieszka w Polsce. Lada dzien urodzi i po jakims czasie dolacza do mnie. Chcial bym ubiegac sie o Working Tax Credit, i tu moje pytanie: czy wniosek zlozyc teraz i dopisac partnerke mieszkajaca w PL czy tez poczekac az wraz z dzieckiem przyleca do UK i dopiero wtedy zaczac dzialac (po wyrobieniu jej IN)? Z gory dziekuje za sensowne odpowiedzi!!!

del piero
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 15 maja 2013, 04:48
Reputacja: 0
Neutralny

Ja bym radzila zlozyc wniosek az przyjedzie zona do ciebie z tego wzgledu ze moga ci odmowic dlatego ze osoby musza znajdowac sie na terenie UK ,teraz maja ludzie probleby z CHB ktory mozna uzyskac i kiedy masz zone z dziecmi w Polsce. Jesli to nie bedzie dlugo trwalo nim zona do ciebie dojedzie tak bedzie najlepiej zlozyc wszystko od razu jak przyjada -to znaczy ChB a potem WTC bo z tym wnioskiem wypelniasz papiery od razu na ChTC jezeli twoje dochody sa nizsze jak 16000 ( nie wiem dokladnie teraz )to WTC a jesli nie przekraczaja 26000 to jest ChTC .Nie bedzie podstaw do odmownej decyzji ( oczywiscie musisz miec ponad 24 dodz/tydzien na was ale to juz napewno wiesz).

Monaruss
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 8 mar 2013, 08:18
Reputacja: 7
Neutralny

zona musi tu byc dlatego ze potrzebny jest jej NIN bez tego nie uzyskasz na nia i ziecko benefitow tak ze nie masz co teraz zalatwiac

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE