Tax.

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez Darunia26263 » 29 lip 2015, 19:33 Tax.

Witam.
Przyleciałam do Anglii 3 tygodniu temu pierwszy raz w moim życiu. Dwa tygodnie temu rozpoczęłam pierwszą moją pracę w tym kraju przez agencję w fabryce nie posiadając insurance number. Czy ktos może mi pomóc i wyjaśnić dlaczego mam pobierany tak duży tax? Oraz co oznacza pobranie mi national insurance? Podkreślę iz mój chłopak pracuje ze mna w tej samej firmie, nie jest to jego pierwsza praca(a na payslipie ma taki sam kod taxu), też nie posiada insurance number i mu nie pobrali national insurance.

Mój pierwszy Payslip: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a2e ... 8c595.html

Mój drugi Payslip: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7a ... 82989.html

Payslip mojego chłopaka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/faa ... 80f17.html

Darunia26263
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 29 lip 2015, 18:10
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 29 lip 2015, 22:27 Re: Tax.

https://www.gov.uk/tax-codes/numbers-in ... -they-mean

w twojego chlopaka przypadku nie dostarczyl p45 z poprzedniej pracy
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Darunia26263 » 30 lip 2015, 15:27 Re: Tax.

Zadzwoniłam i powiedziano mi, że nie zmienia mi tego. Muszę wypełnić ponownie dokument P46 i gdzieś go złozyć, mogę to zrobić w agencji, przez którą mam ta prace? A co do mojego chłopaka, nie dał P45 z poprzedniej pracy, ponieważ go jeszcze nie otrzymał. Nie jest zatrudniony w tamtej firmie i nie otrzymuje od nich żadnych dochodów. Więc reasumując ja w dokumencie P46 muszę zaznaczyć w mojej historii podatkowej pierwsza opcję a mój chłopak drugą i dołączyć dokument P45 ?
Poprzednio nie zaznaczyliśmy żadnej z opcji...


Wracajac do tego P45 z poprzedniej pracy. Nowy pracodawca tz. Agencja potrzebuje ten dokument tylko z ostatniej pracy czy ze wszystkich dotychczas?
Podejmując nowa prace oraz wypełniając nowe P46, moj tax code sie zmienia czy pozostaje bez zmian?
Moj chłopak pytał sie w agencji czy potrzebują P45 z poprzedniej pracy, powiedzieli ze moze doniesc ale tez nie musi sie fatygować czyli dali jedno znacznie do zrozumienia ze to nie jest dla nich tak ważne. Wiec wychodzi na to ze to wszystko wina tego iż nie zaznaczyliśmy żadnego punktu w P46 o naszej historii podatkowej. Ja powinnam zaznaczyć pkt. 1 gdyż to moja pierwsza praca a moj chłopak pkt. 2 no i dac te P45 z poprzedniej pracy choć wychodzi na to ze to nie jest koniecznością...
Ciekawi mnie to czy wtedy nasze kody tax miałyby nazwę 1060L...

Darunia26263
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 29 lip 2015, 18:10
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 31 lip 2015, 07:50 Re: Tax.

dostarczac te dokumenty tax code sie zmieni na taki jaki powinien takze na p46 ty zaznaczasz pierwsza opcje a twoj chlopak musi dostarczyc p45 z ostatniego miejsca pracy, dostarczenie p45 zawsze jest koniecznoscia do nowej pracy :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez eddy06 » 15 kwi 2016, 04:40 Re: Tax.

Witam. Podlacze pod pytanie. Pracuje w jednej firmie od maja. I od teraz zaczeto mi pobierac tax z cotygodniowej wyplaty. Pracuje na Agencji. Stawka 6.70 dlaczego pobieraja ostatnio zabrano 50 £

eddy06
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 20 maja 2015, 09:15
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 15 kwi 2016, 05:30 Re: Tax.

Z dniem 6 kwietnia rozpoczyna się nowy rok podatkowy dla tego pobierają.
Wcześniej nie pobierali bo mogli obliczyć że pobierając ci podatek a nie przekroczysz sumy wolnej od podatku i tak ci się będzie należał zwrot podatku.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez eddy06 » 16 kwi 2016, 14:16 Re: Tax.

A ktos zna jakas firme osobe prywatna ktora rozlicza p60?

eddy06
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 20 maja 2015, 09:15
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emigrantka90 » 18 kwi 2016, 09:39 Re: Tax.

eddy06 napisał(a):A ktos zna jakas firme osobe prywatna ktora rozlicza p60?


Nie musisz tego rozliczac.
Jesli wiesz, ze powinienes miec zwrot za poprzedni rok podatkowy to mozesz to po prostu wyslac poczta do revenue. Ja tak robilam chyba 2 lata temu i oni to sami rozliczaja i wysylaja czek pozniej. Wyslalam kopie, nie oryginal p60. Oryginaly trzymaj dla siebie. Ale nie wiem nawet, czy konieczne jest wysylanie tego do nich, bo moj maz chyba dostal zwrot bez niczego.

emigrantka90
Raczkujący
 
 
Posty: 71
Dołączyła: 29 paź 2014, 14:00
Lokalizacja: Poldington ;)
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kika_668 » 22 cze 2016, 12:19 Re: Tax.

witam,mozliwe ze pojawilo sie to juz na tym forum,ale bardzo będe wdzieczna o odpowiedz na zadane przezemnie pytanie.
otóz dostalam zwrot podatku z RH. Zwrot niestety sie nie zgadza,gdyz nie uwzględnili mojeje jednej pracy(pierwszej,w któej pracowalam 3 miesiące-posiadam wszystkie payslipy,byłam w agencji-podatek był odprowadzony prawidłowo-stąd to wiem,gdyz przy zwrovie z czekiem odeslali mi nazwy pozostałych firm-agencji,dla których pracowałam z dokładnie wyliczonym podatkiem,nie uwzględniając tej jednej..) czy możliwe,ze RH sie ppomyliło?
Co powinnam w tej sytuacji zrobic? szkoda mi tych pieniedzy,bo uwazam ze mi sie naleza i jest to wg mnie nie mała kwota. dziekuje za odpowiedż

pozdrawiam

kika_668
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 22 cze 2016, 12:08
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez andrzejj » 23 cze 2016, 16:46 Re: Tax.

Zdarzaja sie pomylki, dlatego powinnas tam zadzwonic lub podejsc.
Avatar użytkownika
andrzejj
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 8 lip 2012, 19:45
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 23 cze 2016, 22:52 Re: Tax.

kika_668, 03002003300 to jest numer tax office.Jesli chodzi o HMRC office,ktore bylo w B-ham jeszcze pare lat temu(wiem,bo bylam osobiscie pare lat temu),to juz go nie ma.Bylam ze 2 tyg.temu,bo tez chcialam cos wyjasnic,to dostalam tylko numer telefonu.Byc moze jest jakies inne biuro,ale ja nie wiem,gdzie.Z tego co czytalam na stronie gov.odnosnie zwrotu,to wyliczenie maja wysylac pod koniec lipca a czek po ok.2 tyg.A Ty kiedy dostalas swoje?Tak z czystej ciekawosci pytam.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kika_668 » 25 cze 2016, 14:03 Re: Tax.

ja dostałam czek dwa tygodnie temu,bo sama tam dzwoniląm,o zmieniłam swój adres zamieszkania. Juz to wyjasniłam,musze um odesłac kopie payslipów i p45 i dostane to do 8tygodni. dzieki za odpowiedz.

pozdrawiam

kika_668
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 22 cze 2016, 12:08
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 25 cze 2016, 14:12 Re: Tax.

Alex0007 napisał(a):(...)Byc moze jest jakies inne biuro,ale ja nie wiem,gdzie.(...)

Nie ma. Kilka lat temu pozamykali wiekszość biur i przestawili się głównie na telefon.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


Powrót do FINANSE