Ile kosztuje zycie u UK ?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 5 cze 2016, 20:57 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Lol, trochę mnie rozbawiliście :) - nie mieszkam w bham, a zarabiam dobrze pracując 37 godz tygodniowo ( branża IT)- skąd założenie, że trzeba robić jak wół? -nie przyjechałem tu ani odkładać, ani oszczędzać na niczym tylko właśnie żyć :)

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Kowal123 » 5 cze 2016, 22:06 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Z tego co widzę pytanie PrimoPL z pierwszego postu dotyczyło normalnego funkcjonowania. Widać, że każdy inaczej to pojęcie postrzega. Jedni potrzebują więcej, inni mniej ;]

Kowal123
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 10 lis 2014, 20:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Milla81 » 6 cze 2016, 10:33 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Darwas...za 2000 na miesiac wcale nie trzeba 'zapierniczac'. Managerowie zarabiaja krocie wiecej. Sama mam na miesiac 2100, jako technician, bez nadgodzin, od 7.30 do 16.
Managerowie zarabiaja kwoty rzedu 5, 6 tysiecy miesiecznie.
Zalezy od firmy.

W Anglii jezeli chodzi o koszty zycia, wcale nie jest tak kolorowo.
Chyba, ze bedziecie siedziec przy swieczkach, w zimie pod kocem, do pracy jezdzic rowerem I jesc zupki chinskie ;)

Milla81
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 2 cze 2016, 19:48
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez PrimoPL » 6 cze 2016, 13:15 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Kurczę panowie chodziło o wyliczenia kosztów opłat i innych podstawowych czynników do życia a nie przechwalania się kto ile zarabia i kto ile wydaje ....
Avatar użytkownika
PrimoPL
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 3 maja 2016, 14:11
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Pit82 » 6 cze 2016, 14:15 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Tu nie chodzi o przechwalanie tylko o względne pojecie normalnych kosztów życia, odnośnie jedzenia będą to duże widełki. Sam się zastanawiam jak to czytam, jak nie którzy zamykają się w 80 razem z chemia na tydzień. Ale miałem przyjemność poznać ludzi którzy 3 lata bez pralki żyli bo twierdzili, ze zakup drogi i eksploatacja tez droga. Zadałeś trudne pytanie, bo co to znaczy żyć normalnie...

Pit82
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 16 sie 2015, 19:43
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 6 cze 2016, 18:46 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

PrimoPL - żałuję że się w ogóle udzielałem ignorancie.
Chciałem uświadomić cię, że dla niektórych ludzi 'normalne' jest siedzenie we 3 na jednym pokoiku i wcinanie fasolki zmieszanej z kulkami mocy, dla mnie normalne życie wygląda całkowicie odmiennie.
Chwalić się średnimi krajowymi... przed ludźmi których nie znam.....- nieważne- rób co chcesz, dla mnie bez różnicy...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez PrimoPL » 6 cze 2016, 19:46 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Ludzik50 - zważaj na słownictwo, ze swoją starą nie piszesz ...
Avatar użytkownika
PrimoPL
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 3 maja 2016, 14:11
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kowal123 » 6 cze 2016, 22:03 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

ludzik50 napisał(a):PrimoPL - żałuję że się w ogóle udzielałem ignorancie.
Chciałem uświadomić cię, że dla niektórych ludzi 'normalne' jest siedzenie we 3 na jednym pokoiku i wcinanie fasolki zmieszanej z kulkami mocy, dla mnie normalne życie wygląda całkowicie odmiennie.


czyli u Ciebie inaczej się nie da, albo tak jak Ty albo fasolka ;d, nic pomiędzy nie ma, jest nie możliwe i nikt tak nie żyje ;d

Kowal123
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 10 lis 2014, 20:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez emilgdansk » 6 cze 2016, 23:50 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Jak widać osoba która założyła post, pewnie ma już jakieś rozeznanie co do kosztów. każdy z nas jest inny i każdy z nas ma inne priorytety, nie obrzucajmy się mięsem. Co do mnie ktoś pisał że się cisnę na 1 bedroomie, ale przecież to 2 pokoje, plus kuchnia łazienka, Może dla mnie priorytetem w obecnej sytuacji było zamieszkanie na względnie białej dzielnicy (typowo białych jest coraz mniej) ale na apartamencie z własnym zamykanym parkingiem na końcu ulicy, gdzie moje małe dziecko ma spokój i cisze jak zasypia, niż np, zastaw się a postaw się i wezmę 4 pokojowy dom na handsfordzie przy soho gdzie ruch jest całą dobę. Ja nie oceniam takiej osoby która by tak zrobiła, może jej tak wygodnie, może ma blisko do pracy albo dużą rodzinę. Pamiętajcie że każdy z nas jest inny. Kończąc największym problemem dla nowo przybyłych może być mieszkanie, nie ważne flat czy dom bo agencje życzą sobie 1,5 miesięczny czynsz jako depozyt plus oczywiście kasę za rozpatrzenie, Dodatkowo zawsze coś trzeba kupić, a to pralka a to mebel, wiec te koszty na początku są duże, ale trzymam kciuki i powodzenia!
Avatar użytkownika
emilgdansk
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 19 cze 2013, 09:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 9 cze 2016, 15:41 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Ok rozpisze i swoje chociaż jestem tylko ja, żona plus szczeniak

Rent domu w lepszej dzielnicy: £700
Council tax czyli wywóz śmieci, opłata za straż pożarną, policję itp: £110 płatne przez 10 miesięcy
Woda: £34 miesięcznie niezależnie od zużycia
Internet: £25-£36 w zależności od kogo weźmiesz i co potrzebujesz - ja wolę bez limitów i bez fair-usage policy
Gaz: £37 miesięcznie przez cały rok, ogrzewanie chodzi od października (włącza się czasami nocami) do marca. Termostat ustawiony aby temp nie spadła poniżej 18'C natomiast po wejściu do domu często idzie na 22'C. Oczywiście ogrzewanie centralne i energy rate domu w okolicach B-C
Prąd: £37 miesięcznie w zależności ile razy pralka chodzi i czy komputerów nie zostawię włączonych na zbyt długo. W domu dodatkowo mam 3 akwaria, one swoje też ciągną
Telefony komórkowe (linia stacjonarna w domu jest, ale telefonu nigdy nie potrzebowałem): ja mam chyba z £16 na miesiąc, żona £13. Abonament - większość usług nielimitowana lub w takiej ilości że nie należy się martwić że czegoś brakuje
Ubezpieczenie na psa: £40 na miesiąc - oczywiście tego w standardzie nie wliczasz
Ubezpieczenie domu na wypadek włamania, pożaru itp: £16 miesięcznie - przez pierwsze 3-5 lat mieszkania w Anglii zupełnie nieprzydatne bo zazwyczaj nie masz nic do stracenia (jeśli chodzi o rzeczy materialne). Po iluś tam latach jednak byłoby przykro wejść do pustego domu

Jeśli chodzi o wyżywienie. Myślę że bez limitów na 2 osoby z pizzą raz na 2 tygodnie czy wyjściem na obiad na miasto to wychodzi jakieś £80 tygodniowo. Nie wiem jak ktoś może pisać że to wegetacja, jeśli jest to cotygodniowy pełny koszek w supermarkecie. Jak dojdzie chemia czy inne środki tego typu to już liczmy £100 tygodniowo. Kwestia też robienia zakupów z głową, a nie zakupów całej lodówki z której potem idzie połowa do śmieci bo człowiek nawet nie wiedział że "o kurcze.. tydzień temu kupiłem xxxx ale się już nie nadaje".

Co do dodatkowych wydatków:
samochód - można spokojnie kupić jakiegoś gratka za odłożone pieniądze, lepsze auta można wziąć na raty, choć odradzam raczej opcje które oferują salony (tylko £5000 wpłaty własnej a potem raty po £210 przez 3 lata) bo: auto takie musi być serwisowane w ASO, koszta są niemałe a inaczej nie możesz, b) auta takie mają limit kilometrów. Za każdy dodatkowo przejechany kilometr, płaci się niemałe sumy.
Sam za auto płacę jakieś £200 normalnej bankowej raty, do tego rocznie jakieś £650 za ubezpieczenie samochodu (płatne jednorazowo z góry na rok) plus opłata za korzystanie z dróg w zależności od ilości CO2 które auto wydala do atmosfery. To się waha od "nic na rok" do nawet £120-£150 na pół roku. Im gorszy grat - tym większa opłata na rok.
Przegląd to £30 na rok.

Jak to wygląda w porównaniu do zarobków? Tragedii nie ma. Jeśli dwie osoby zarabiają to spokojnie starcza żeby pieniądze odkładać, albo wymienić sobie sprzęt AGD/RTV czy komputer/laptopa, starcza na wakacje itp. Jesli chodzi o dodatki i zasiłki, to się zmienia z roku na rok, choć sam pamiętam że na start w Anglii dostawaliśmy (ja i żona) dodatek z racji że w ciągu roku podatkowego i tak nie damy rady zarobić tyle żeby wyciągnąć minimalne krajowe, stąd jest zasiłek "Working Tax Credit" tylko z tym zasiłkiem trzeba bardzo ostrożnie, bo w momencie jak przekroczymy próg minimalny a wciąż będziemy dostawać zasiłek - to jeśli nie poinfrmuje urzędu że damy radę, to nadpłatę zwracamy.

Czy życie za £1600 to wegetacja?
Myślę że nie ... jest to spokojne życie ale bez luksusów.
Nie każdy potrzebuje w pubie kupować piwo za £4 kiedy na własnym ogródku (zielonym, ładnie zadbanym ogródku) można sobie zrobić grilla i piwo wyjdzie £3.80 za czteropak :)
Co nie oznacza też że czasami nie jest fajnie gdzieś wyskoczyć i odpuścić te "oszczędności" bo inaczej człowiek może zwariować :)
Pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Monaruss » 10 cze 2016, 06:59 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Rady typu ludzik50 sa bez sensu.Tam tylko brakuje juz zdjec domu,samochodu a majatku.
Kazdy zyje innym tepem i sposobem ale wazne jest jesli macie prace a w jakim wieku sa dzieci.A jesli komus starczy na piczatek 1 pokoj dla 3osob to tylko i wylacznie ich sprawa.
Ja tez mieszkalam na sharehouse z mezem i 2 wiekszych dzieci pare miesiecy i jakos wytrzymalismy.Zalezy tylko jesli macie prace.To jest najwazniejsze.Nie da sie zmienic cen oplat powinnych,ale zawsze mozna oszczedic na jedzeniu.Nie musi byc od razu samochod ,mozna tezdojezdac inaczej,mozna gotowac zamiast kupowania out.Wazne czy chcecie byc razem a to ma jakas cene.Kazdy z nas straci jakis standard ale potem mozna wszystko odzyskac.Nie wieze ze od razu ktos przyjedzie,pojdzie wynajac dom za 800,kupi samochod i dostanie prace za 2000 na osobe.To jest glupie wychwalanie sie.MIalam 15 lat praktyki w ekonomi,studia we Franci,Polsce i praktyke zawodowa w NIemczech a i tak musialam zaczac w fabryce,a prze 4 lata ciaglam zmainy od pon do puatku a w soboty a niedziele siedzialam w szkole abym znowu uzyskala angielski papier ze jestem zdolna robic we finance P rzemeczylismy sie z mezem na zmiane i teraz juz jest ok.Dzieci studiuja a to jest dla mnie najwazniejsze,wazniejsze od tego gdzie pracowalam a co robilam.Czasami musimy sie piswiecic jesli cos chcemy.Ale tez wiem ze znalazlam na tym portalu wiele dobrych rad od paru ludzi ,ktorych respektuje aniz by o tym wiedzieli a takze jest par takich ze jest mi przykro kdyz czytam jak sa strasznie madrzy a co oni nie maja....te rozumy ludziom ktorzy pitrzebuja dobra rade sa na nic.Dlatego jesli sie zdecydumeci przyjechac, musicie sie nauczyc tu zyc,przezyluscie tam,przezyjecie tutaj,cena dla kazdej osoby jest inna.Wazne jest nie poddawac sie i troche sobie wierzyc.ZYcze szczescia i powodzenia.Mozecie napisac na privat a ja odpowiem odnosnie pracy a pierwszej pomocy,a prosze sie nie bac ja nie biore za to pieniedzy.Kazdy jakos zaczynal.....

Monaruss
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 8 mar 2013, 08:18
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 10 cze 2016, 07:45 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Monaruss,zgadzam sie z tym,ze dla kazdego normalne zycie,wyglada inaczej i nikt nie powinien oceniac,innej osoby,jej postepowania i wyborow.Napisalas-"To jest glupie wychwalanie sie" a pozniej -"MIalam 15 lat praktyki w ekonomi,studia we Franci,Polsce i praktyke zawodowa w NIemczech a i tak musialam zaczac w fabryce,a prze 4 lata ciaglam zmainy od pon do puatku a w soboty a niedziele siedzialam w szkole abym znowu uzyskala angielski papier ze jestem zdolna robic we finance".Sama sie przechwalasz a czytajac Twoj tekst raczej watpie,ze kiedykolwiek studiowalas.Tak zaraz mi napiszesz,ze od wielu lat jestes w Uk itd.i dlatego zapomnialas,jak sie poprawnie pisze po polsku.Ja tez jestem tu ponad 10 lat,z wyksztalcenia w pl-ksiegowa.Nie mam problemu z poprawnym poslugiwaniem sie jezykiem polskim." prze 4 lata ciaglam zmainy"-chyba jesli juz to ciagnelas :) zmiany.No i wisienka na torcie z Twojego tekstu-"ze jestem zdolna robic we finance".
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 10 cze 2016, 08:06 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Alex0007 napisał(a):To jest glupie wychwalanie sie" a pozniej -"MIalam 15 lat praktyki w ekonomi,studia we Franci,Polsce i praktyke zawodowa w NIemczech a i tak musialam zaczac w fabryce,a prze 4 lata ciaglam zmainy od pon do puatku a w soboty a niedziele siedzialam w szkole abym znowu uzyskala angielski papier ze jestem zdolna robic we finance".Sama sie przechwalasz a czytajac Twoj tekst raczej watpie,ze kiedykolwiek studiowalas.

a ja myślę, że nie odebrałaś poprawnie tego, co Monaruss stara się wytłumaczyć, bo na moje oko chciała przekazać, że możesz nie wiadomo jak "wielkim" przyjechać aby i tak zacząć od zera i że nie jest to żaden wstyd ani żadna hańba aby normalnie pracować w fabryce przez 4 lata. Zaraz się znajdą tutaj pewnie "kozacy" to co rozpiszą się że trzeba być frajerem i pewnie jeszcze wieśniakiem żeby tak długo po fabrykach się tłuc i że oni to mają po 6000 funtów i jeszcze "debilne państwo im dopłaca hehehehe" i że nie wiem jak można tu przyjechać i nie dawać rady itp itd, ale ja na takich zazwyczaj spoglądam z pogardą i po prostu wierzę w to, że kiedyś i takim się otworzą oczy na to, aby zrozumieć ludzi dookoła.
Dajcie żyć innym i tyle.. każdy ma swoje życie, swoje cele, swoje zdrowie i swój rozum.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Alex0007 » 10 cze 2016, 08:24 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

edmun,masz racje "Dajcie żyć innym i tyle.. każdy ma swoje życie, swoje cele, swoje zdrowie i swój rozum"
,ale jak czytam takie teksty,i teksty,ze ktos zarabia wiecej niz sam dyrektor,jakiej to tu nie zrobil kariery ,to poprostu rece mi opadaja.Wiesz,jak mi mawiali nauczyciele w szkole-papier cierpliwy,wszystko przyjmie :grin: ,komputer tez-dlatego polowe rzeczy o ktorych czytam na forum,poprostu wkladam miedzy bajki.Ktos chce anonimowo,poprawic swoje ego,jego sprawa,ale niech nie wprowadza innych w blad.Niektorzy wierza,we wszystko,co przeczytaja a pozniej jest rozczarowanie.
Avatar użytkownika
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Dołączyła: 25 maja 2016, 12:49
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Monaruss » 10 cze 2016, 08:48 Re: Ile kosztuje zycie u UK ?

Wiecej nie bede do tego wracac ale chce tylko zprostowac ze nie jestem Polka tylko z Czech,takze przepraszam jesli chodzi o bledy w pisownie

Monaruss
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 8 mar 2013, 08:18
Reputacja: 7
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE