sprawa zasilków i pomocy, prosze doradzcie

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez MAD7 » 7 lis 2010, 18:06 sprawa zasilków i pomocy, prosze doradzcie

Witam. Mam troche nietypowe pytanie odnoscie zasilków.W sobote przyjazdzam do Birmingham, ale zona z córeczka zostaje w Polsce. Nie stac mnie zeby je sprowadzic razem ze mna. Dodatkowo moja coreczka ma lekkie porazenie mozgowe(wzrok, sluch, intelekt jest ok, ale problemy sa z poruszaniem ma 15 miesiecy i dopiero usiadla) , potrzebuje ciaglej rehabilitacji ktorej nie chcemy przerwyac. Pochodzimy z mniejszej miejscowosci i powiem wam ze jezeli chodzi o leczenie i pomoc ze strony panstwa to jest tragedia. (przez 6 miesiecy nikt nie byl w stanie stwierdzic co sie dzieje z naszym dzieckiem).Na szczescie dostalismy dofinansowanie z fundacji Polsat,ale takze wszystkie mozlie pieniadze inwestujemy w nasza córeczke poniewaz jest spora szansa na to aby ja z teo wyciagnac. Chcemy zapewnic jej godne zycie. Dlatego ja przyjezdzam tu jako pierwszy zeby przyszykowac dla nich grunt. Prace oraz mieszkanie zalatwil mi przyjaciel, ktory jest tu od paru miesiecy. Ale do rzeczy, chcialbym sie dowiedziec czy pracujac moge dostac jakis zasilkem dla mojej córci ktora razem z mama przebywac bedzie przez jakis czas w Polsce. Oraz na jaki rodzaj pomocy moge liczyc w rehabilitacji dziecka.(rehabilitant, pedagog,logopeda) napiszcie czy ktos z was mial podobne doswiadczenia, oraz co sadzicie o tego typu sprawach.

MAD7
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 7 lis 2010, 10:56
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez lutka56 » 7 lis 2010, 20:44 Re: sprawa zasilków i pomocy, prosze doradzcie

witam.ja dokladnie nie moge udzielic Ci odpowiedzi na pytania.ale mam znajomych ktorzy maja dziecko chore na autyzm i maja bardzo dobra opieke wiec o to se nie musisz martwic napewno ja dostaniecie (zdecydowanie lepsza niz w pl).tylko jest taka kwestia musisz tu troche popracowac wyrobic sobie wszystkie dokumenty : home office,insurance-to jest podstawa.w kazdym miescie jest cos takiego jak city zen advice -jest to biuro prawnikow (za darmo) dla obcokrajowcow .prawnicy udzielaja wszelkich rad i pomocy.albo najprosciej bedzie pojsc i zapytac sie do przychodni ktorej tu bedziesz zarejstrowany.a i jeszcze jedno bedziesz musial przetlumaczyc w pl wszystkie zaswiadczenia dotyczace choroby dziecka.
zycze powodzenia i cierpliwosci

lutka56
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączyła: 19 sie 2009, 10:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MAD7 » 8 lis 2010, 12:45 Re: sprawa zasilków i pomocy, prosze doradzcie

Tak, ale czy tlumaczyc dokumenty teraz i brac je ze soba pomimo tego ze one zostaja jeszcze przez kilka miesiecy w Polsce i czy to ma byc tlumaczenie przez tlumacza przysieglego czy mozna samemu lub wystarczy pieczatka jakiegos biura tlumaczen. Czy ktos z was staral sie nawet o podstawowe dodatki jak Child Tax Credit, Child Benefit pomimo tego ze np zona z dzieckiem byla w Polsce?

MAD7
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 7 lis 2010, 10:56
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 8 lis 2010, 16:00 Re: sprawa zasilków i pomocy, prosze doradzcie

MAD7 napisał(a):(...)ze one zostaja jeszcze przez kilka miesiecy w Polsce (...)

Jedyne co dostaniesz to CHB. Czy coś tam jeszcze było, poszukaj na forum, na 100% znajdziesz odpowiedź. W pozostałych przypadkach _cała_ rodzina musi być tutaj. A że inni robią inaczej, cóż. Późnij płaczą, po forach, że każą im zwracać wyłudzone pieniądze. A oni przecież są niewinni.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Witam nie wiem czy dobrze pisze w dobrym poscie. Chodzi mi o takie cos jak zasilek pielegnacyjny ktory dostawalam w pl na dziecko niepelnosprawne ale poniewaz maz pracuje w uk to mi go nie wyplacaja i wszystkie dokumenty zostaly w pl przekazane do Ropsu i z tamtad juz poszly do uk lecz juz rok minal a nie mam zadnej informacji. Z uk pytalam w ropsie i oni mowia ze sami czekaja na odp z uk czy ktos mi moze doradzic co robic bo nie orientuje sie w tych sprawach serdecznie z gory dziekuje za odp i pomoc

anianowysacz
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 23 cze 2013, 10:38
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 16 mar 2016, 07:14 Re: sprawa zasilków i pomocy, prosze doradzcie

nie rozumiem, czemu rops czeka na odpowiedz, jak to oni udzielali odpowiedzi. twoj maz powinien wiedziec. czasami dlugo sie czeka. jedyne co moze dostac to chb, ale i tak kombunuja jak to ograniczyc. wiec maz musi zadzwonic do chb i tam sie dowiedziec. jesli jeszcze nei dostal zadnej odpowiedzi. tobie do pl raczej nic nie wysla, tylko maz w uk bedzie mial papiery.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE