Jakie benefity?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez umisiak » 11 mar 2011, 16:31 Re: Jakie benefity?

anetta11 nie wiem jak z Twoim angielskim, więc podaję Ci link, po polsku... to przynajmniej będziesz mogła poczytać co nie co i upewnić się jak sie ma sprawa z dodatkami http://www.benefity.org.uk/

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 38
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anetta11 » 11 mar 2011, 17:14 Re: Jakie benefity?

umisiak- dziekuje, bylam juz na tej stronce i tam odnosnie Income Support nie ma podanego warunku odnosnie wczesniejszej pracy tutaj, a na forach czytalam,ze trzeba iles czasu przepracowac-nie wiem tylko czy jesli ja nie pracowalam,a maz tak to czy to tez ma znaczenie?

Anetta11
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 3 lis 2010, 13:58
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 11 mar 2011, 19:05 Re: Jakie benefity?

wypasiony, rzuc sie w g*wno po pieprzych glupoty :roll:
moj post byl odpowiedzia dotyczaca jezyka strony z podanego linka, u mnie wyswietlila sie w cymru.
wiec nie wiem skad Ci sie wziely te drwiny. sama pomoglam juz nie jednej osobie ale co ty mozesz o tym wiedziec.
wiec zamiast tracic czas na bzdury wez sie za nauke czytania ze zrozumieniem :roll:

Anetta11, czy nie lepiej isc po prostu do job centre i spytac u zrodla co w Waszej sytuacji mozecie zrobic?
bo jak czytam wypoweidzi to rozne osoby maja rozne doswiadczenia i nie wiesz jak bedzie w Waszym wypadku.

a jesli chodzi o prace to jest masa ogloszen...
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 11 mar 2011, 19:54 Re: Jakie benefity?

wypasiony, wez ty sie puknij w czolo!!!
a co bylo zgryzliwego w tym poscie???:
julka030308 napisał/a:
na takie mieszkanie bo to niejest kwestia miesiey a lat.
to zalezy w jakiej okolicy jaki dom i jak bardzo potrzeujaca rodzina czasem w 2 mce mozna dostaci nie trzeba wcale lat;)

Anetta11 napisał/a:
Teraz wynajmujemy pokoj, od Polaka, ktory wynajmuje caly dom od Anglika. Nie znam sie kompletnie na tych formach i aplikacjach i nie wiem czy w takim wypadku moge zlozyc o ten HB
nie mozesz zlozyc,bo mieszkacie tam nielegalnie.o hb zlozyc moze wynajmujacy ktory mozliwe ze takowe benefity juz pobiera.

[ Dodano: |8 Mar 2011|, o 17:56 ]
Anetta11, landlord czyli w waszym przypadku to jest anglik..bo to on wynajmuje dom i jest legalnym wlascicielem.

to byly odpowiedzi na pytania.....idz do slownika isprawdz znaczenie slowa drwina!!!!

[ Dodano: |11 Mar 2011|, o 20:00 ]
Anetta11, http://www.polnews.co.uk/index.php/pora ... odach.html
tu jest popolsku wszystko o income support i nr tel do koiety ktora moze pomoc.

[ Dodano: |11 Mar 2011|, o 20:05 ]
wypasiony, super ze ty sie odezwales....jak widac napisales tysiace postow i pomogles dziesiatkom ludzi...jestes naprawde wypasiony ;)
to z taka nutka drwiny i ironi moze zobaczysz roznice ;))

[ Dodano: |11 Mar 2011|, o 20:12 ]
hidalgo4 napisał(a):ale znow od razu jezorki musza byc puszczone w ruch...
nie chodzi o jezorki...i nikt nie smieje sie z ciebie tylko ze strony ktora jest w dziwacznie rzmiacym jezyku:

,,Os ydych yn newydd i fudd-daliadau, neu yn cael budd-daliadau yn barod, gall y cynghorydd budd-daliadau eich helpu i gael amcangyfrif o fudd-daliadau neu edrych pa fudd-daliadau sydd ar gael i wneud cais amdanynt.


Mae amcangyfrif yn rhoi'r symiau y gallech wneud cais amdanynt drwy ystod o fudd-daliadau. Atebwch gwestiynau i gael crynodeb o ganlyniadau amcangyfrifon. Dewiswch y cyfleuster 'Beth os…?' i edrych ar wahanol amgylchiadau, neu i ddangos canlyniad amcangyfrifon ar gyfer dau wahanol amgylchiad gyda'u gilydd, i weld sut gall amcangyfrif newid os yw'r sefyllfa yn newid.


Neu fel arall, gallwch weld pa fudd-daliadau y mae'n bosibl i chi eu cael, heb amcangyfrif o symiau.
..., no chyba ze ktos to rozumie ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malpa3000 » 12 mar 2011, 21:45 Re: Jakie benefity?

Anetta11 zajrzałam na dział pracy i tam jest dużo ofert z dzisiejszą datą na west bromie dla mężczyzn, może znajdzie się coś dla twojego męża

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posty: 122
Dołączyła: 1 sty 2010, 21:10
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agnieszka247 » 30 wrz 2011, 11:11 Re: Jakie benefity?

Może ktoś wie-czy przysługują mi jakieś zasiłki,ponieważ obecnie przebywam u córki i praktycznie jestem na niej utrzymanie-ja ciągle szukam pracy i wszędzie pytam,może ze względu na wiek lub słabą znajomość języka nie mogę nic znależć.

agnieszka247
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Wiek: 60
Dołączyła: 27 wrz 2011, 15:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wypasiony » 1 paź 2011, 07:54 Re: Jakie benefity?

wysokoczoła AGG znow sie wymadrzyla chrum chrum
:rozwalkompa:
Avatar użytkownika
wypasiony
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączył: 5 lis 2010, 17:43
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 1 paź 2011, 09:07 Re: Jakie benefity?

wypasiony napisał(a):wysokoczoła AGG znow sie wymadrzyla chrum chrum

nie bylo mnie na tym watku ponad pol roku...
chyba sie steskniles... :lol: :rozwalkompa:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 1 paź 2011, 17:31 Re: Jakie benefity?

agnieszka247, hmmmz tego co kojarzeto dopiero tuprzyjechalas, nie jestem pewna ale nie wydaje mi sie zeby przyslugiwalo ci cokoliwek chocby zasilekdla bezrobotnych bez uprzedniego zatrudnienia. chyba musisz szukac dalej. polecam agencje pracy next na stratford road bardzo mili ludzie i pomocny nawet ludziom z mala znajomoscia jezyka.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agnieszka247 » 1 paź 2011, 18:53 Re: Jakie benefity?

bogini8-dziękuję Ci bardzo,przeglądając całą to stronkę pewna jestem,że jesteś jedną z najbardziej pomocną polką na forach,mam nadzieje,że dobro dane drugiemu-powraca z potrójną mocą czegp Ci z całego serca życzę.

agnieszka247
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Wiek: 60
Dołączyła: 27 wrz 2011, 15:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 1 paź 2011, 19:14 Re: Jakie benefity?

agnieszka247, dzieki :oops: i powodzenia w szukaniu pracy :)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 2 paź 2011, 09:48 Re: Jakie benefity?

Pieniędzy żadnych raczej nie możesz dostać. Ale możesz zarejestrować się w Job centre na okres poszukiwania pracy. Nie da ci to zasiłku, ale będziesz miała opłacane składki. A to też sie przydaje czasem.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez radekk » 17 paź 2011, 19:38 Re: Jakie benefity?

Witam.

Jestem w Anglii od bardzo niedawna od środy podejmuję pracę czy ktoś może podpowiedzieć mi czy mogę brać w Anglii rodzinne na dzieci??????

Z góry dziękuję za pomoc.

radekk
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 13 paź 2011, 20:42
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 18 paź 2011, 13:41 Re: Jakie benefity?

a moze ktos napisac jakie obowiazuja nowe zasady przyznania sure start maternity grant?
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 18 paź 2011, 14:04 Re: Jakie benefity?

radekk napisał(a):(...)
czy mogę brać w Anglii rodzinne na dzieci??????
(...)

Możesz. Nazywa sie to Child Benefit (CHB) i należy się każdemu obywatelowi Unii Europejskiej mieszkającemu na terenie Unii. Przy czym nie jest ważne, czy masz dzieci Tu, czy w Polsce. Jedynie nikt nie może brać zasiłku rodzinnego w Polsce. Albo tu, albo tam.
Jest to zasiłek którego wysokość nie zależy od wysokości dochodów, a liczby dzieci.

Pozdrawiam
PS. Netykieta się kłania. Jeden wykrzyknik w Twoim pytaniu w zupełności by wystarczył. Na ewentualne kolejne Twoje pytania z taka ilością wykrzykników nie będę odpowiadał.

Dodano: -- 18 paź 2011, o 14:23 --

EDIT, odpowiadam na PW, moze się komuś też przyda :)

Witam,
99% benefitów załatwia się w ten sam sposób - przez telefon albo bezpośrednią wizytę w JobCentre.
Jak to się odbyło w moim przypadku? Na necie znalazłem telefon pod który trzeba zadzwonić. Ważne - Oni mają różne numery telefonów dla różnych benefitów, więc powinien to być ten właściwy :) Nie pamiętam numeru, bo to było kilka lat temu. Telefonicznie mówisz, że jesteś zainteresowany CHB i prosisz o przysłanie formy. Zadają kilka pytań i po paru dniach dostajesz formę do wypełnienia. Odsyłasz wypełnioną formę wraz z (WAŻNE) oryginałami dokumentów - Twój paszport/dowód, Akty Urodzenia dziecka/ci coś tam jeszcze o co poproszą. Dlatego najlepiej wysyłać to listem poleconym - Recorded. Ja w USC w Polsce poprosiłem o wydanie tzw. międzynarodowych aktów urodzenia (jest chyba w 6 czy 8 językach), więc nie ma problemu z tłumaczeniem. I nie kosztowało mnie to nic, poza czasem.
Po jakimś tygodniu dostałem zwrot dokumentów. Benefit mi przyznali po około pół roku wraz z wyrównaniem za rok wstecz. Ja starałem się o CHB po 2ch latach pobytu tutaj, i tłumaczyli mi się, że niestety nie mogą mi wyrównać za cały okres pobytu w UK, bo zgodnie z prawem mogą tylko do 365 dni wstecz :)

Pozdrawiam i cierpliwości

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE