Working Tax Credit

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez kasia1986 » 13 mar 2011, 18:40 Working Tax Credit

Witam. Od 6 miesiecy pracuje w sklepie bez umowy. Jestem w 4 miesiacu ciazy i czuje sie dyskryminowana. Moj szef daje mi najmniejsza ilosc godzin ze wszystkich pracownikow. Ciezko mi przezyc ale szef niechce dac mi wiecej. Chcialabym postrac sie o WTC ale pracuje mnniej niz 30h. Zanim zaszlam w ciaze pracowalam po 6 dni w tyodniu. Nie place podatku ale na peyslipie mam kod podatkowy. chce placic podatek i dostac umowe ale niewiem czy ja otrzymam.Co mam zrobic w tej sytuacji.

kasia1986
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 13 mar 2011, 18:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 13 mar 2011, 19:23 Re: Working Tax Credit

Jeśli pracujesz bez umowy,nie otrzymasz WTC,ale skąd w takim razie payslip,skoro nie masz umowy?Nic nie rozumiem.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kasia1986 » 13 mar 2011, 20:10 Re: Working Tax Credit

No wlasnie ja tez nic z tego nie rozumiem, jutre chce isc do szefa i poprosic o umowe bo musze wziac jakies zasilki. Bez nich nie mam szans przezyc z dzieckiem. Nikt u mnie w pracy niema umowy a osob jest ok 20. Co powinnam zrobic jesli mi odmowi? Czy w Citizen Solicitors moga mi pomoc i czy bede musiala zaplacic podatek za te 6 miesiecy od razu? Co z kodem podatkowym znajdujacym sie na payslipie? Czy powinni odprowadzac podatek? Czy to jest moja wina ze nie dostarczylam im papieru z poprzedniej pracy ktory zaginal gdyz wyslali mi go na stary adres. Na zasilki trzeba czekac pare miesiecywiec szybko musze cos zrobic?

kasia1986
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 13 mar 2011, 18:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artkor » 13 mar 2011, 20:22 Re: Working Tax Credit

To ze nie pobierają ci podatku jeszcze nic nie oznacza.
Napisałaś ze pracujesz tam dopiero 6 miesięcy i pracujesz mniej niż 30 godzin, czyli nie masz raczej wysokich zarobków.

Przy odpowiednim kodzie podatkowym nie jest pobierany żaden podatek dopóki nie osiągniesz odpowiednich zarobków. Jest to związane z kwotą wolną od podatku.

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez komo » 13 mar 2011, 21:08 Re: Working Tax Credit

Nie trzeba miec umowy zeby pracowac legalnie, payslipy wystarcza.
Tylko zeby otrzymac WTC trzeba miec wiecej niz 40 godz w tygodniu.

komo
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 16 maja 2010, 06:15
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez akdil138 » 13 mar 2011, 21:24 Re: Working Tax Credit

nieprawda ze powyzej 40 godzin, working tax jest forma zapomogi wiec nie przyznaja Ci jej jesli pracujesz ponad 40 godzin tygodniowo nie wiem skad ludzie podaja takie bledne informacje. working tax credit otrzymasz pracujac minimum 16 godzin, nie wiecej niz 30 bodajze. Ja pracuje 16 godzin tygodniowo i otrzymuje working tax credit. a podatek dopiero zaczynasz placic powyzej ustawowo ustalonej kwoty. Jak najbardziej nalezy Ci sie working tax credit idz do Job center plus oni pomoga Ci wypelnic formularz na working tax credit a jak urodzisz dziecko bedziesz dodatkowo otrzymywac child tax credit i child benefit. jesli wynajmujesz mieszkanie mozesz poprosic birmingham council house o house benefit i council tax credit.

akdil138
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 17 gru 2009, 22:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tiger4 » 13 mar 2011, 21:27 Re: Working Tax Credit

O WTC mogą starać się:
rodzice (opiekunowie) od 16 roku życia, odpowiedzialni za dziecko lub osobę młodą, i pracujący co najmniej 16 godzin tygodniowo.
osoby od 16 roku życia, pracujące co najmniej 16 godzin tygodniowo, ale w związku z inwalidztwem mające utrudniony dostęp do rynku pracy.
osoby od 50 roku życia, pracujące co najmniej 16 godzin tygodniowo lub wracające do pracy po okresie pobierania zasiłków.
para (jeden a partnerów musi mieć ukończone 25 lat) , której łączny dochód roczny nie przekracza £15,900 , a tygodniowo pracują co najmniej 30 godzin (zasiłek otrzymuje tylko 1 osoba, należy wiec zdecydować która).
osoba samotna, która ukończyła 25 lat, jej roczny dochód nie przekracza £11,450 , a tygodniowo pracuje co najmniej 30 godzin
O WTC może starać się również osoba samozatrudniona.

tiger4
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 8 kwi 2009, 16:45
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kasia1986 » 13 mar 2011, 21:29 Re: Working Tax Credit

To jest moja druga praca i w poprzedniej mialam na poczatku br najwiekszy podatkowy potem zmienili mi ale podatek placilam caly czas, czyli moga zrobic tak ze teraz nie beda mi pobierac az do osiagniecia okreslonej kwoty? Ta firma nie dziala legalnie tak mi sie wydaje. Piszesz ze bez umowy to nic nie oznacza ale bez umowy on moze dawac mi nawet 20h i ja nic nie moge z tym zrobic bo niemam na papierze ze pracuje na full time i minimalna ilosc odzin jest 30 tak? Wiec w jaki sposob mam to zalatwic. Bez umowy takze moze nie wyplacic mi macierzynskiego i bez umowy takze nie dostane working tax credit czyli musze miec umowe bo zostane z niczym.

kasia1986
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 13 mar 2011, 18:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 13 mar 2011, 21:31 Re: Working Tax Credit

akdil138 napisał(a):nie wiem skad ludzie podaja takie bledne informacje. working tax credit otrzymasz pracujac minimum 16 godzin, nie wiecej niz 30 bodajze.
no i stąd się biorą tak błędne informacje :)
Working Tax Credit aby Kasia mogła otrzymać musi mieć przepracowane minimum 30 godzin tygodniowo i nie przekraczyć na rok jakiejś tam ustalonej kwoty. Osoby które już mają dziecko muszą mieć minimum 16 godzin przepracowane by się kwalifikować no i oczywiśćie też nie przekroczyć rocznego dochodu.
Kasia walcz , nie daj sie .
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kasia1986 » 13 mar 2011, 21:33 Re: Working Tax Credit

aha ok ja tez czytalam ze WTC moga dostac osoby ktore pracuja conajmniej 30 h a ja tyle niemam wlasnie. Niemam stalej liczby godzin ale ostatnio odkad powiedzialam ze w ciazy jestem czyli 2 miesiace mam ponizej 30. Poza tym potrzebuje umowe tak?

[ Dodano: |13 Mar 2011|, o 21:38 ]
A co do podaku to powiedzieli mi w pracy ze poszli mi na reke dopuki nie dostarcze im papieru z poprzedniej pracy P45 ktory zaginal gdyz wyslali pod zly adres a ten dokument wysyla sie tylko raz. Jdnak kod podatkowy mam z payslipu z poprzedniej pracy, czy powinnam wyslac P46 jeszcze raz? Niemam zbyt duzo czasu, chcialabym zalatwic benefit przed narodeniem dziecka bo przypuszczam nie nie bede miec placonego macierzynskiego a na to trzeba czekac pare miesiecy.

kasia1986
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 13 mar 2011, 18:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 13 mar 2011, 21:50 Re: Working Tax Credit

Pracownicy mogą zgłaszać nadużycia praw oraz zaczerpnąć porady dzwoniąc pod bezpłatną infolinie do spraw płac i praw pracowniczych (Pay and Work Rights helpline) pod nr. tel. 0800 917 2368.

W przypadku problemów z umową o pracę, pomocna może być infolinia Urzędu ds. Doradztwa, Mediacji i Arbitrażu (Advisory, Conciliation and Arbitration Service), oferująca bezpłatne i poufne porady na temat wszelkich zagadnień związanych z zatrudnieniem. Infolinia Acas może być również pomocna w przypadku problemów z wszelkimi objawami dyskryminacji (dyskryminacji płciowej, rasowej, mniejszości seksualnych, osób niepełnosprawnych). Linie Acas czynne są od 8.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku pod numerem 08457 474 747.

dostępny jest tłumacz pod tymi numerami.


Macierzyńskie dostaniesz z Job Center plus, ale dzwoń pod ten 2gi numer w poniedziałek i porozmawiaj o swojej sytuacji i o traktowaniu Cię . Powodzenia.

[ Dodano: |13 Mar 2011|, o 21:53 ]
Po P45 mozesz się zgłosić do biura HMRC i poprosić o kopię .
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kasia1986 » 13 mar 2011, 22:24 Re: Working Tax Credit

Dzieki za informacje tego nie wiedzialam. Spytam jutro szefa o umowe jesli mi odmowi wtedy zaczne dzialac.

kasia1986
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 13 mar 2011, 18:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 13 mar 2011, 22:36 Re: Working Tax Credit

nie potrzebujesz umowy na papierze, umowa slowna tez jest prawomocna i wiazaca.
liczy sie to ile faktycznie pracujesz i co masz na payslipach.
aplikujac o jakiekolwiek zasilki nie musisz pokazywac umowy.
oni tak na prawde sa w stanie sobie wyliczyc ile godzin pracujesz na podstawie payslipow.
w sprawie tax code musisz poprostu sama zadzwonic i powiedziec kiedy i w jakim czasie gdzie pracowalas i ile zarobilas. ustala Ci nowy tax code.
mysle, ze Twoja sprawa jest calkiem prosta tylko musisz sie za nia zabrac od dobrej strony.
powodzenia.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kasia1986 » 13 mar 2011, 23:27 Re: Working Tax Credit

Ok ale jak napisalam zatrudnilam sie na full time i dostaje mniej niz 30h a tyle potrzbuje do WTC dlatego potrzbuje umowe zeby miec to na pismie w przeciwnym razie ani nie dostane WTC ani wiecej godzin i co wtedy? bede zarabiac 150 funtow na tydzien i jak mam za to przezyc?A rachunki wynajem? Szefa to nie obchodzi czy ja mam peniadze czy nie. Ja widze jak inni pracuja i wiem ze od niektorych jestem lepsza.

kasia1986
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 13 mar 2011, 18:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez przemekg » 14 mar 2011, 14:32 Re: Working Tax Credit

Najlepiej jak pojdziesz z tym wszystkim do CABu.spokojnie im wytlumaczo co Ci chodzi a napewno Ci pomoga.pwodzenia

przemekg
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 22 mar 2010, 13:18
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE