Transport pieniędzy

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

PostNapisane przez Guest » 26 paź 2015, 17:08 Transport pieniędzy

Witam.

Potrzebuje przetransportować (samolotem lub samochodem) do Polski dużą ilość pieniędzy czy ktoś wie czy są jakieś limity podczas takich operacji? Czy w razie kontroli będę poproszony o udowodnienie skąd wziąłem taką ilość pieniędzy np. pokazując dowód wypłaty z konta bankowego? (dodam, że to nie jest żaden problem bo pieniądze są tutaj w Anglii legalnie zarobione)

Ogólnie czego mogę się spodziewać podczas transportu sporej ilości pieniędzy?

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 26 paź 2015, 17:25 Re: Transport pieniędzy

Chyba powyżej 10.000 euro trzeba deklarować przed przekroczeniem granicy.
Nie ma bodajże limitów jako takich, po prostu lepiej zadeklarować zanim się wyjedzie żeby mieć spokój potem.

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 26 paź 2015, 17:35 Re: Transport pieniędzy

Podobne rzeczy już czytałem o tym deklarowaniu, ale tą deklaracje muszę złożyć gdzieś na lotnisku/ w porcie (transport samochodem)? Tylko tutaj w Anglii czy również w miejscu docelowym? Oczywiście z banku wezmę potwierdzenie wypłaty, ale pieniądze mamy na dwóch kontach moim oraz mojej kobiety nie jesteśmy małżeństwem i jej bank da potwierdzenie jej, a nie mi i czy takie potwierdzenie mi wystarczy? Czy lepiej przelać pieniądze z jej konta na moje i dopiero wtedy wypłacić?

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 26 paź 2015, 22:20 Re: Transport pieniędzy

12. Ile można przez granicę Polski przewozić pieniędzy i czy
trzeba zgłaszać ten fakt na granicy?
Zgodnie z art. 18 i 20 Prawa dewizowego, uwzględniając treść art. 3 ust. 1
rozporządzenia (WE) 1889/2005, wszyscy podróżni przekraczający granicę Polski są
obowiązani:
• zgłaszać, w formie pisemnej, organom celnym lub organom Straży Granicznej,
przywóz do kraju oraz wywóz za granicę:
− złota dewizowego lub platyny dewizowej, bez względu na ilość, a także
− krajowych lub zagranicznych środków płatniczych, jeżeli ich wartość
jest równa lub przekracza łącznie równowartość 10 000 euro;
• przedstawiać organom celnym lub organom Straży Granicznej, na ich żądanie,
przywożone do kraju lub wywożone za granicę wartości dewizowe oraz
krajowe środki płatnicze.
Minister Finansów w rozporządzeniu z dnia 29 czerwca 2007 r. określił sposób
dokonywania potwierdzenia przywozu do kraju oraz wywozu za granicę wartości
dewizowych lub krajowych środków płatniczych oraz wzoru zgłoszenia przywozu
do kraju i wywozu za granicę tych wartości lub środków (Dz. U. nr 126, poz. 875 –
ostatnia zm.: Dz. U. z 2013 r. poz. 1084).
Równocześnie na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
20 kwietnia 2009 r. w sprawie ogólnych zezwoleń dewizowych (Dz. U. nr 69,
poz.597) podróżnym przekraczającym granicę Polski z innymi państwami obszaru
Schengen zezwala się na odstępowanie od obowiązku pisemnego zgłaszania –
właściwym organom – przywozu do kraju oraz wywozu za granicę złota dewizowego
lub platyny dewizowej bez względu na ilość oraz krajowych lub zagranicznych
środków płatniczych o wartości przekraczającej łącznie równowartość 10 000 euro.
UWAGA: Obszar Schengen – jest obszarem, na którym zniesiona została kontrola graniczna
na wspólnych granicach i zapewniona została swoboda przepływu osób, która dotyczy
wszystkich osób dowolnej narodowości i o dowolnym obywatelstwie, które przekraczają
granice wewnętrzne na obszarze objętym układem. Nie należy utożsamiać obszaru
Schengen z obszarem zajmowanym przez wszystkie państwa członkowskie UE, ponieważ
obecnie strefa ta obejmuje łącznie terytoria 25 państw, w tym: terytoria 22 państw
członkowskich UE (Austrii, Belgii, Republiki Czeskiej, Danii, Estonii, Finlandii, Francji,
Niemiec, Holandii, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Polski, Portugalii,
Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgry, Włoch).


http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/ ... ne+pytania

Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 1 sty 2016, 10:58 Re: Transport pieniędzy

Wyślij Sami Swoi i po sprawie . Dzienna kwota przelewu to 10000 funtów wiec po co gotówkę taszczyć ze sobą jak ona już tam może czekać

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 1 sty 2016, 19:36 Re: Transport pieniędzy

bongorno napisał(a):(...)Dzienna kwota przelewu to 10000 funtów (...)

Mówisz, że codziennie mogę wysyłać 10 000 funtów przez Samych Swoich bez żadnego sprawdzania?

Coś mi to się wydaje podejrzane.
Albo firma albo oferta.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 1 sty 2016, 21:52 Re: Transport pieniędzy

Bez problemu , zaloguj sie i sprawdź . Za 5,90 kasa w ciagu 10 minut na koncie w Polsce

Dodano: -- 1 sty 2016, o 21:53 --

Do 10000 Euro Funtów nie trzeba zgłoszenia robić dlatego do tej kwoty jest możliwy przelew .

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 2 sty 2016, 13:06 Re: Transport pieniędzy

Nie będę sie logował i sprawdzał - wierzę, że jest jak mówisz, ale...

Jeśli jest to oficjalna i legalna firma i biznes, podlegający prawnym regulacjom finansowym UK i PL i EU to _musi_ spełniać warunki i podlega limitom zapisanym w ustawach zapobiegających praniu brudnych pieniędzy.
Stąd w Grosiku, opalu i innych firmach limitem dziennym nie podlegającym żadnemu udokumentowaniu jest 500 funtów. Zgłaszasz i tyle. Oczywiście opcja dla zarejestrowanych klientów. A dodatkowo monitorowany jest transfer miesięczny, kwartalny, półroczny i roczny dla każdego klienta. No i oczywiście większe ilości gotówki należy udokumentować.

Pozdrawiam
PS. nie ma czegoś takiego jak Euro funty. Limit to 15 000 Euro. I dotyczy on opłaty za nabycie/sprzedaż dóbr. https://www.gov.uk/guidance/money-laund ... gistration

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 2 sty 2016, 16:02 Re: Transport pieniędzy

Pieniądze są już w Polsce ale dzięki za pomoc. Bongorno nie chciałem robić przelewu przez firmy typu "sami swoi" bo banki mają obowiązek zgłaszać wszystkie transakcje powyżej 40000 zł do US, a oni jeśli tylko wiedzą, że masz to już znajdą paragraf.

Adam może się mylę ale z tego co ja wyczytałem ten limit to 10000 Euro to jest około 7000 funtów. Mi się udało to tak "logistycznie" rozwiązać, że nie musiałem tego nigdzie zgłaszać.

Z tego co mówił mi mój kolega ("kantorowiec"), który obraca bardzo dużymi kwotami i często wozi pieniądze jeśli złożył bym deklaracje pieniądze na 99% wylądowały by w depozycie i oczywiście bym je odzyskał po tym jak odpowiednie organy sprawdziły by ich pochodzenie co mogło by potrwać do 3 miesięcy, a jeśli kurs GPB/PLN zmienił by się na moją nie korzyść nikt by mi za to nie zwrócił. Jednak ja tego nie przetestowałem udało mi się to tak rozwiązać, że uniknąłem wszelkich deklaracji.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 2 sty 2016, 19:25 Re: Transport pieniędzy

xxxx Gratuluje rozwiązania problemu.
Możliwe. Ten link co zapodałem dotyczył rejestrowania sie jako High-Value-Dealer. Tam jest mowa o 15k euro. I zapewne dotyczy częstych transakcji na takim i wyższym poziomie.
Ale to co zakwestionowałem z informacji podanej przez bongorno to:
bongorno napisał(a):(...) Dzienna kwota przelewu to 10000 funtów (...)

z której jak dla mnie jasno wynika, że można w ciągu roku 'legalnie' przesłać tym sposobem 3 650 000 euro czy tam funtów (365 x 10 000 dziennie) co już nie jest dla mnie aż tak oczywiste i raczej brzmi jak przekręt albo bzdura. Gwarantuję, że przy takich kwotach czy to US czy to HMSRevenue doczepią się.
I stąd wspomniałem o limitach. Bo takowe są.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 2 sty 2016, 22:22 Re: Transport pieniędzy

Adam wszędzie pisze o limicie jednorazowym , wiec nie widzę problemu w tym aby codziennie przelewać kwotę 10000 funtów . Taka sama kwotę możesz wysłać przez Western Union a to raczej nie firma krzak tylko światowy potentat w tej dziedzinie .

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 3 sty 2016, 07:46 Re: Transport pieniędzy

xxxx napisał(a):Pieniądze są już w Polsce ale dzięki za pomoc. Bongorno nie chciałem robić przelewu przez firmy typu "sami swoi" bo banki mają obowiązek zgłaszać wszystkie transakcje powyżej 40000 zł do US, a oni jeśli tylko wiedzą, że masz to już znajdą paragraf.

Adam może się mylę ale z tego co ja wyczytałem ten limit to 10000 Euro to jest około 7000 funtów. Mi się udało to tak "logistycznie" rozwiązać, że nie musiałem tego nigdzie zgłaszać.

Z tego co mówił mi mój kolega ("kantorowiec"), który obraca bardzo dużymi kwotami i często wozi pieniądze jeśli złożył bym deklaracje pieniądze na 99% wylądowały by w depozycie i oczywiście bym je odzyskał po tym jak odpowiednie organy sprawdziły by ich pochodzenie co mogło by potrwać do 3 miesięcy, a jeśli kurs GPB/PLN zmienił by się na moją nie korzyść nikt by mi za to nie zwrócił. Jednak ja tego nie przetestowałem udało mi się to tak rozwiązać, że uniknąłem wszelkich deklaracji.

Zakładam ze większej gotówki nie będziesz trzymał pod poduszka tylko wpłacisz na konto a przy większych wplatach na konto bankowi również włączy się światełko ostrzegawcze, także powoli po troszeczkę ☺
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 3 sty 2016, 14:42 Re: Transport pieniędzy

bongorno napisał(a):Adam wszędzie pisze o limicie jednorazowym , wiec nie widzę problemu w tym aby codziennie przelewać kwotę 10000 funtów . Taka sama kwotę możesz wysłać przez Western Union a to raczej nie firma krzak tylko światowy potentat w tej dziedzinie .


Z regulaminu innego serwisu:
1.Limity Transakcji określa FIRMA. Limity transakcji wynosi 6000 GBP dziennie w przypadku płatności przelewem bankowym oraz 2000 GBP przy płatności kartą debetowa oraz 850 GBP bez koniecznosci dostraczania dokumentow tozsamosci
2.Po przekroczeniu limitu określonego w p.1 oraz jeżeli limit ten przekroczony zostanie w ciągu ostatnich 3 miesięcy Użytkownik zobowiązany jest dostarczyć kopie dokumentów potwierdzających źródło pochodzenia pieniędzy(...)

szczególnie zwróć uwagę na zaznaczony fragment punktu 2go. Możesz robić codziennie przelewy po 10-20-500 funtów i nikt Ci nic nie powie, a i tak jak przekroczysz sumarycznie limit, to podlegasz pod procedury sprawdzające, tak jakbyś wykonał jeden duży przelew.
Więc Ty może nie widzisz problemu z wysyłką codziennie 10 000.
Według mnie zlecać codziennie przelew 10 000 zapewne możesz, ale będą brać każdy przelew pod lupę.

http://www.legislation.gov.uk/uksi/2007 ... tents/made

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 3 sty 2016, 16:44 Re: Transport pieniędzy

Thomas ja nie zawiozłem tych pieniędzy do Polski po to żeby je tam trzymać planuje z moim przyjacielem rozkręcić "interes" i już mu je przekazałem to jest moja druga próba i mam nadzieje, że zadziała i jak się rozkręci tak, że będzie nie do zatrzymania (chociaż to jest tylko teoria, życie wszystko weryfikuje po swojemu i najbogatsi ludzie świata tracili swoje majątki) to za 7-10 lat będę mógł wrócić do Polski.

Co do trzymania/wpłacania do banku pieniędzy w Polsce najlepiej zrobić do na kilka kont i kilka zaufanych osób w kwotach rzędu 20-30k zł wiadomo, że nikt nie chce trzymać większej ilości pieniędzy w domu.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 3 sty 2016, 17:23

Życzę wiec powodzenia i mam nadzieje ze stając się pracodawca nie staniesz sie takim przez których większość z nas jest tutaj ☺
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE