Włamanie na konto PayPal

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 19 gru 2011, 20:50 Włamanie na konto PayPal

Witam,przed chwilą weszłam sobie na konto bankowe i zrobiło mi się słabo kiedy zobaczyłam że mam mega wielki D na koncie , mogę zrobić max debetu 200f a jestem zadłużona w tym momencie na ponad 600 f . Została zaksięgowana transakcja od niejakiej Dina Moris ale ja nic od niej nie kupowałam. Na ebayu gdzie mam konto takiej transakcji nie mam , więc weszłam bezpośrednio na pay pala i tam znalazłam ale bez większych szczegółów. Rozumiem że mam teraz otworzyć sprawe w resolution center , ale jakie są szanse na to że zwrócą mi te pieniądze jeśli ta osoba się nie odezwie lub ściemni że coś kupowałam? No i czy orientuje się ktoś jakie odsetki zapłacę teraz od tak wysokiego debetu (bank HSBC) i czy jest jakaś możliwość odwołania się od kary , co robić ? Pamiętam że kiedyś jak nie miałam debetu to za głupie kilkanaście funtów pobrali mi 50f kary :( Pieniądze te zostały skradzione dokładnie 17.12. o 19stej zaksięgowane dziś ,czy ktoś ma jakieś pomysły jak to załatwić z Bankiem i jak długo Pay pal będzie to rozwiązywał ?
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 19 gru 2011, 21:16 Re: Włamanie na konto PayPal

Mialem kiedys doczynie nia z resolution centre na paypalu kiedy gosc nie przyslam mi paczki. Zajelo im to 2 tygodnie, ale tylko dlatego ze musieli przeprowadzic male dochodzenie. W twoim przypadku prawdopodobnie pojdzie to szybciej.
Jesli chodzi o bank, to w moim banku pobieraja chyba 2 lub 3 funty dziennie, takze smigaj do banku wyjasnic sprawe lub splac to jak najszybciej.
Ale kase powinna odzyskac bez problemu. Powodzenia!
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez treboR » 19 gru 2011, 21:26 Re: Włamanie na konto PayPal

Za przegiecie na koncie w HSBC placisz jednorazowo £25. Za kazda tranzakcje. Jezeli to pierwszy raz mozna przekrecic do banku i negocjowac.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
treboR
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Wiek: 50
Dołączył: 4 gru 2011, 21:26
Reputacja: -6
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez karen » 19 gru 2011, 22:00 Re: Włamanie na konto PayPal

Dzwon jak najszyciej do banku. Mnie tez kiedys zrobili przelew z banku online ... poszlam do banku dowiedzialam sie kto , co i jak .
Trwalo to 3 dni i kase mialam z powrotem.
Powodzonka :)

karen
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączyła: 10 lis 2008, 17:46
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 19 gru 2011, 22:08 Re: Włamanie na konto PayPal

Witam
...mialem podobna sytuacje i zrobilem tak :
znalazlem tranzakcje na paypal , poszukalem nazwy odbiorcy i wklepalem ja w google
podalo mi strone internetowa w/w odbiorcy ( w moim przypadku okazała sie to apteka internetowa w USA )
skontaktowalem sie z nimi przez www i w oknie chatu poprosilem o wyjasnienie moich platnosci , poinformowalem ich ze sa nieautoryzowane i nie sa w stanie podac mi mojego adresu do wysylki wiec zlozylem reklamacje i zarzadalem zwrotu pobranych pieniedzy jednoczescnie poinformowalem ich ze zglaszam sprawe do mojego banku i blokuje mozliwosc wykonywania zamowien na moje konto.
Do mojego wlasciwego banku zglosilem nieautoryzowane tranzakcje ( bo okazało sie ze to stala oplata jak by ryczaut miesieczny )
Firma zewnetrzna ( ta z USA ) wplacila mi pieniadze spowrotem na konto w moim banku , bank wszczoł postepowanie i sprawdzili ze tranzakcje sa wykonywane z USA ( nie bylo mozliwosci bym tam przebywal ) i umozyl mi odsetki za nieplanowany debet ...
ale ..... musialem sam sie dowiedziec kto mi pobrał kase , skontaktowac sie z nimi , ( uzywajac chata masz potwierdzenie w wersji elektronicznej calego przebiegu rozmowy ) oraz samemu zglosic i zablokowac tego odbiorce w banku ... polecam tez powiadomic PayPal o sytuacji i poprosic o zmiane nazwy konta oraz / lub w extremalnych sytuacjach blokade/zmiane nr karty lub konta w zaleznosci co jest przypisane do PAYPAL
zycze powodzenia i sukcesu pozdrawiam Rafał ..partner Gaba76
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agamiltko » 19 gru 2011, 22:40 Re: Włamanie na konto PayPal

Mialam podobny problem. U mnie firma z usa pobierala pieniadze jako zlecenie stale w roznych walutach. Po pierwsze zadzwonilam do banku i zablokowalam wszelkie platnosci dla paypal, o czym poinformowalam tez paypal. Skontaktowalam sie z ta firma przez email. Stwierdzili, ze mam racje i nieslusznie te pieniadze byly pobrane i ze mi je oddadza. Poczekalam 2 dni i pieniedzy nadal nie mialam, a oni twierdzili ze przeciez odwolali juz zlecenie stale to wiecej nie pobiora. Otworzylam claim na paypal, dolaczylam wszystkie email'e pomiedzy mna i ta firma i mialam swoje pieniadze tego samego dnia.
Proponuje zrobic to samo.

agamiltko
Rozeznany
 
 
Posty: 124
Wiek: 45
Dołączyła: 29 lip 2007, 23:16
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 19 gru 2011, 22:43 Re: Włamanie na konto PayPal

Dzięki za odpowiedzi.
Na PayPalu musiałam zmienić hasło i pytania bezbieczeństwa. Mam otwartą sprawę pisze że 2ga strona ma 7dni na odpowiedz.
Wygooglowałam tą osobę ale wiadomo że to fikcyjna postać bo przecież żaden złodziej by się z imienia i nazwiska nie podał więc jej nigdzie nie mogę znaleść, do tego pisze tylko że z USA (na transakcji z pay pala).
Jutro pójdę do Banku z wydrukowaną kartką potwierdzającą nieautoryzowaną transakcję przez pay pala . Myślę że skoro pieniądze już zostały zaksięgowane to pewnie już zostały i pobrane z konta więc Bank raczej tych pieniędzy już nie zablokuje ale byle by mi osetek gigantycznych nie naliczyli bo się wścieknę , wypłata w środę i tak nie pokryje takiego minusa. Ech i to tuż przed swiętami :(

Dodano: -- 19 gru 2011, o 23:46 --

ps. a jak sprawdzić czy ktoś nei zrobił zlecenia stałego?
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 19 gru 2011, 23:04 Re: Włamanie na konto PayPal

malaroksi napisał(a): a jak sprawdzić czy ktoś nei zrobił zlecenia stałego?

z tego co wiem to na PAY PAL nie jestes w stanie tego stwierdzic (bo to nie twoje maciezyste konto)dopuki transakcja nie pojawi sie na nowym okresie rozliczeniowym w przyblizonym dniu miesiaca lub kwocie, chyba, ze masz cos wpisane np. w direct debit na swoim koncie w HSBC a wykonawca/odbiorca jest PAY PAL.

generalnie banki ubezpieczaja konta na taka okolicznosc w zakresie kwoty lub czasu od dokonania nieautoryzowanych tranzakcji (czyli po zgloszeniu i wykryciu nieprawidlowosci bank sam zwraca pieniadze z tzw. funduszu ubezpieczeniowego a sam sciaga naleznosci od firm zewnetrznych o ile to mozliwe, oczywiscie wraz z odsetkami) standardowo okres od nieautoryzowanej tranzakcji do jej zgloszenia nie moze przekraczac 90 dni a co do kwoty to w zaleznosci od banku i przyznanego limitu (nie mylic z limitem na karcie) wszelkie informacje uzyskasz w banku lub masz na swojej umowie otwarcia/uzywania konta (taki stos papierow, ktorych i tak nikt nie czyta ;) )
jesli podjelas juz takie kroki jak opisalas to wszystko powinno dobrze i szybko sie zakonczyc
pozdrawiam Rafal
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 19 gru 2011, 23:10 Re: Włamanie na konto PayPal

Dzięki Rafał i pozdrów Gabrysię :D
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 20 gru 2011, 18:11 Re: Włamanie na konto PayPal

malaroksi, mielismy to samo , tylko ze nam ktos probowal ukrasc 500£..., zglosilismy do paypala i do banku i zwrocili nam kase .
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 20 gru 2011, 20:23 Re: Włamanie na konto PayPal

No dziś pieniądze Bank przelał nam spowrotem na konto i odsetek nie bedzie, będą robić dochodzenie i w momencie jak Pay pal zwroci pieniądze to my musimy je zwrócić do Banku . Uffff.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agamiltko » 20 gru 2011, 22:31 Re: Włamanie na konto PayPal

Super:)

agamiltko
Rozeznany
 
 
Posty: 124
Wiek: 45
Dołączyła: 29 lip 2007, 23:16
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zmielna » 20 gru 2011, 22:32 Re: Włamanie na konto PayPal

Just a hint: W paypalu mozna ustawic dodatkowe zabezpieczenie, kazde zalogowanie potwierdzane kodem wysylanym przez SMS, troche to upierdliwe ale zawsze jednak bezpieczniej...

Najlepszego
Ad astra per aspera..
Avatar użytkownika
zmielna
Rozeznany
 
 
Posty: 154
Wiek: 46
Dołączył: 20 lis 2007, 22:57
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 14
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 21 gru 2011, 09:23 Re: Włamanie na konto PayPal

Dzięki wszystkim . Dziś po skopiowaniu driving licence i przesłania na paypal jako potwierdzenie że się jest właściwą osobą zalogowaną na koncie ,przyszła informacja że mam konto odblokowane i że Dina Moris zwróciła pieniądze na konto. Widnieje coś takiego jak ta kwota z napisem refund ale w saldzie konta nigdzie tych pieniędzy nie ma. Pisze że do 5ciu roboczych dni wpłyną na konto bankowe , ale ogólnie to gdzieś powinny na balansie z paypala być widoczne a saldo jest 0 , normalne czy nie bo nie wiem ?
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 21 gru 2011, 13:20 Re: Włamanie na konto PayPal

gdzie ostatnio placilas karta? moze w sklepie kolo zegara?

mialam podobnie, przyczyna - zeskanowanie karty. chwila nie uwagi i gotowe. niestety nei zlapalam za reke.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE