W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;
Ja jak przyleciałem w niedzielę, to w poniedziałek miałem konto :) W Barclaysie.
A czy założysz, czy nie, to wszystko zależy od tego na kogo trafisz.
Co potrzebujesz? Paszport/dowód (identyfikacja osoby) jakiś dowód adresu _cokolwiek_ z Twoim nazwiskiem i adresem. Wyślij sam sobie list i tez będzie OK. Choć lepiej wypada jakiś rachunek (telefon/gaz/prąd itd). Na pytanie Pani o address proof wyjaśniłem, że jestem dopiero kilka dni w UK i nie posiadam takiego, ale w ciągu tygodnia mogę dostarczyć osobiście. Tak zrobiłem i było OK. Jak będą chcieli Ci założyć konto to nie będzie problem. Jak nie będą chcieli, to tutaj mogą Cie uwalić. A po co ten address proof? Sam sobie odpowiedz na pytanie - gdzie mają wysłać kartę i całą korespondencję? Chcą mieć jakiś dowód, że list wysłany na podany przez Ciebie adres trafi do Ciebie :)
I dobra rada. Załóż sobie jakiś zeszyt/notesik i notuj _wszystkie_ instytucje do których coś wysyłasz i o coś prosisz. Tak, żebyś przy przeprowadzce i zmianie adresu szybko wiedział kogo powiadomić o zmianie miejsca zamieszkania i miejsca wysyłania dokumentów :)

Pozdrawiam
EDIT: hmmm odpowiedziałem na posta, który widocznie został skasowany zanim zdążyłem wysłac odpowiedź :D heheheh No, ale niech już zostanie :)

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 19 paź 2011, 20:43 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

w Santanderze daja 100f za otwarcie
w First Direct daja 100f za otwarcie
w Cooperative Bank daja 200f za otwarcie:)
rozne term and conditions obowiazuja:)

generalnie tyle jesli chodzi o przynęty :D

ja jestem osobiscie zadowolona z Santandera-ma 5% na current (sa lepsze),ale wiekszosc jest gorszych

nie bede sie rozpisywac:)
pozdrowienia
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 16 lis 2011, 16:17 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

trochę odświeżę, ale otwierałem konto w Lloyds TBS.
Składasz aplikację online (w oddziale odsyłają na stronę),
radzę wypełniać aplikację jak już ma się prace.
Po kilku dniach przychodzi list że rozpatrują aplikację, po kilku następnych dniach przychodzi list że mamy się skontaktować z oddziałem w celu potwierdzenia danych osobowych. Idziemy do oddziału, po 20-30 minutach mamy założone konto.
Mi wystarczył tylko dowód osobisty, choć we wszystkich papierkach informacyjnych kazali przynieść dwa dokumenty tożsamości (np. dowód plus prawo jady/paszport)
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez emma9191 » 25 cze 2013, 09:56 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Odświeżam temat, czy wie ktoś w którym dokładnie banku w Bham pracuje Polka?

emma9191
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 13 maja 2013, 09:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 25 cze 2013, 17:22 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

zeby konto zalozyc Ci potrzebna?
slyszalam kiedys,ze w lloydsie w oldbury
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emma9191 » 25 cze 2013, 19:42 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Tak, żeby założyć konto w banku.

emma9191
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 13 maja 2013, 09:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 25 cze 2013, 20:45 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

a czemu nie zalozysz przez internet?
zaloz sobie w First Direct. Dostaniesz 100f i dostep do lokaty a 8%
Calkiem dobra oferta.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez emma9191 » 25 cze 2013, 21:38 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Zależy mi na czasie więc wolałabym pójść osobiście i załatwić to od ręki. Nie znam angielskiego na takim poziomie, żeby zrozumieć wszystko więc wolałabym pójść do banku gdzie pracuje Polka

emma9191
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 13 maja 2013, 09:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 26 cze 2013, 06:17 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Kiedys pracowala Polka w HSBC w Dudley,ale to bylo 5 lat temu...
Jak ja zakladalam konta, to max 3 dni to trwalo przez internet, to chyba dluzej bedziesz tej Polki szukac
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marhewka1 » 26 lip 2013, 13:20 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

tylko Barcleys. za darmo na dowod otwieraja. a po kilku latach daja najlepsze kredyty na dom bo cala historie kredytowa masz u nich od poczatku. natwest same broblemy. loyds nie polecam bo sa drodzy a HSBC nie wiem bo nigdy nie kozystalam jedynie co o nich wiem to to ze dostali duza kate jako bank za jakies malwersacje bankowe w UE.

marhewka1
Początkujący
 
 
Posty: 15
Wiek: 44
Dołączyła: 11 kwi 2011, 13:11
Lokalizacja: Birmingam
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 28 lip 2013, 06:49 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

To gdzie masz konto nie ma NIC wspolnego z tym jaki mozesz dostac kredyt.
Wszystkie banki sa podobne, raz maja lepsze, raz gorsze oferty, po prostu trzeba zmieniac. Lojalnosc bankom byla korzystna w XIX wieku.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marhewka1 » 30 lip 2013, 16:15 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

ann11281 napisał(a):To gdzie masz konto nie ma NIC wspolnego z tym jaki mozesz dostac kredyt.
Wszystkie banki sa podobne, raz maja lepsze, raz gorsze oferty, po prostu trzeba zmieniac. Lojalnosc bankom byla korzystna w XIX wieku.


Mylisz sie ja dostalam najlepsze warunki kredytowe na kupno domu wlasnie w barkleysie bo wlasnie u nich mialam konto od poczatku i wszystkie karty kredytowe. wiec wiedzieli ze mam dochody i splacam karty w terminie. natwest zaoferrowal mi 2 razy drozszy kredyt a loyds to juz nawet nie wspomne. tylko w Barkleysie dostalam 3.2%.

marhewka1
Początkujący
 
 
Posty: 15
Wiek: 44
Dołączyła: 11 kwi 2011, 13:11
Lokalizacja: Birmingam
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 30 lip 2013, 16:25 Re: W jakim banku warto założyć konto? Nowi w UK

Przypadek.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

To nie jest przypadek. Też mam konto w Barclays i jak spytałem o możliwość dostania kredytu na samochód to widziałem na kompie analizę mojego konta i ocenę ryzyka.
Inne banki nie będą miały tych danych.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

To faktycznie niesamowite,ze mieli analize Twoje konta w Twoim banku. Niespotykana sprawa.

Banki nie wymieniaja sie ze soba informacjami o klientach i ich historii kredytowej. :grin: Nie ma czegos takiego jak system bankowy,credit check itp.

Dzis pojde do kazdego, wezme w kazdym pozyczke i uciekne na Seszele.

Ludzie przestancie sie osmieszac.

Wasz poglad, jest najczestszym bledem popelniamym przez kredytobiorcow. Wiele osob tak mysli i tym samym odrzuca na starcie potencjalnie lepsze oferty w innych bankach.

Wiekszosc osob dostaje mortage nie w swoim banku. Takie sa dane statystyczne.

Wyszukiwarki kredytow w internecie sa bardzo dobre, czesto lepsze niz wszelkiej masci doradcy. Tam nalezy sprawdzic napierw.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE