Kitesurfing

Rozmowy dotyczące różnych dziedzin sportowych, meczy, drużyn , spotkań sportowych

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 5 wrz 2010, 08:49 Re: Kitesurfing

Kiedys moji znajomi puszczali latawce i wiem gdzie jest doskonale miejsce czasem mozna spotkac Slowaka, ktory jest tym zajarany. Wpisz Sobie wspolrzedne w google maps i Ci wyskoczy Perry Park. Bardzo duzy park i z tego co mi kolega mowil bardzo dobre wiatry tam wieja:).


52.530425,-1.902695
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MAXIMO » 5 wrz 2010, 10:55 Re: Kitesurfing

dzięki Jolly, nie omieszkam sprawdzić, jak tylko będę mogł
Avatar użytkownika
MAXIMO
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 lip 2007, 14:27
Lokalizacja: Z LASU
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 6 wrz 2010, 08:08 Re: Kitesurfing

MAXIMO napisał(a):ale żeby pojeżdzić trzeba należeć do klubu (25Ł na rok).


i tak jest na kazdym akwenie? bo niedaleko bloxwich jest fajne jeziorko, gdzie czasem troche ludzi plywa ale nie wiem czy moge tam po prostu sie rozkladac i plywac czy tez cos placic

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez MAXIMO » 6 wrz 2010, 08:50 Re: Kitesurfing

Draco, z tego co wiem na każdym zamkniętym akwenie w pobliżu , żeby popływać trzeba należeć do klubu, to nie sa wielkie pieniądze w stosunku do setek Ł które trzeba wydac na sprzęt wiec nie powinno cie powstrzymywać, inaczej jest z plażami nad morzem tam trzeba tylko dojechać i pływasz (chyba bo 100% pewności nie mam) z drugiej strony wiem że jak przyjedziesz w tygodniu jak ruch jest mały to nikt cię nie wygoni (o ile nie będzie to uciążliwe dla członków klubu) inaczej jest w weekendy kiedy przy dobrych warunkach ciężko znależć miejsce.

dodane: akwen chasewater bo o ten ci chodzi jest klubowy ale jak ci mówiłem raczej nikt cię nie wygoni
tu masz namiar na klub tamtejszy: http://www.chasesc.org.uk/
na dole masz zakladkę membership i ceny
Avatar użytkownika
MAXIMO
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 lip 2007, 14:27
Lokalizacja: Z LASU
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 6 wrz 2010, 14:06 Re: Kitesurfing

rozumiem więc, że na każdy akwen muszę być zapisany w innym klubie? ja się nie boje opłat członkowskich a jedynie chcę być wszystkiego pewien aby nie łamać przepisów

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez MAXIMO » 6 wrz 2010, 14:19 Re: Kitesurfing

tak, musisz być zapisany, czy na każdy w innym tego nie jestem pewny ale chyba tak
Avatar użytkownika
MAXIMO
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 lip 2007, 14:27
Lokalizacja: Z LASU
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 6 wrz 2010, 14:20 Re: Kitesurfing

ale lipa :) wiec jadac sobie gdzies na wycieczke nie ma sensu zabierac sprzetu :)

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 5 paź 2010, 18:41 Re: Kitesurfing

hejka

jakies dwa lata temu smigalem na desce i trojkolowcu w dwoch parkach. jeden juz znasz, to ten co jolly pokazal a drugi jest przy swan centre na yardley. tylko te dwa przypadly mi do gustu. w miare stabilny wiatr i nikt nie narzeka. zabawa w parku latawcem moze sie skonczyc grzywna i policja- takie tu prawo maja. warto zapisac sie do power kite assosiation, chyba 20f na rok. daja ubezpieczenie i kilka waznych informacji.

niestety zrezygnowalem z latawcow, bo nekaly mnie kontuzje. peknieta lekotka przekreslila mniemal wszystko. przerzucilem sie na mniej kontuzyjny sport- paralotnie. w parku na perry barze jest chlopak, ktory juz smiga na landboardzie i rolkach terenowych. ostatnio go nie widze (codziennie jezdze tamtedy do pracy) ale mam do niego telefon, wiec mozna sie kiedys ustawic. drugi kumpel mieszka na west bromich. ma dwa fajne latawce- sabre 2 12m2 i niewinnego pansha ace 5m2. tego drugiego mu odsprzedalem. przy wietrze 20-25mph skacze sie na nim po 8m do gory :) ubaw na calego...

co do wody to nie mam pojecia jak to wyglada. jedno radze, kupic ubezpieczenie OC. koszt kolo 40f rocznie lub nawet mniej. wowczas nikt do nas nie podskoczy :)

mozna sie kiedys spotkac i pogadac. dolacz do wyprawy na snowdon za miesiac.

pozdro
van

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MAXIMO » 5 paź 2010, 21:56 Re: Kitesurfing

z przyjemnością się spotkam i pogadam , bo narazie jestem osamotniony w moich pasjach. na snowdonie jedziecie z paralotniami ?
Avatar użytkownika
MAXIMO
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 lip 2007, 14:27
Lokalizacja: Z LASU
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 6 paź 2010, 06:03 Re: Kitesurfing

sezon na latanie w tym roku raczej zamnkniety na ten teren. zapraszam na zakonczenie naszego sezonu. info tutaj:

http://grupa303.net/index.php?option=co ... k=3&cid=17

mozesz przyjechac i spotkac sie z ludzmi o podobnych zainteresowaniach. niestety nie wiem czy ktos jeszcze bawi sie latawcami na powaznie. mowiac latawce, wiekszosc ludzi robi wielkie oczy i odpowiada ze to dla dzieci...

na latanie jesdzimy co tydzien, jesli oczywiscie pogoda pozwala. w tym roku sezon juz prawie zamkniety. deszcze i silne wiatry uniemozliwiaja bezpieczne latanie. i chyba z tego samego powodu koles w parku nie jezdzi po trawie. ostatnio jak sie z nim widzialem byl caly mokry i caly w swiezo skoszonej trawie. a padalo dzien wczesniej :)

jak bedziemy sie wybierac na jakie latawce to dam znac.

[ Dodano: Sob Paź 09, 2010 18:50 ]
zbieram ekipe na jutro do parku na perry barze.
pozdro
van

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez janko » 31 paź 2010, 11:41 Re: Kitesurfing

witam,
chcialem wam polecic borth, mozna tam jezdzic po plazy badz plywac. Jest tam duzo kitesurferow. Wiatr jest stabilny, dluga i szeroka plaza. Z jednej strony fajne fale z drugiej strony zatoczka bez fal ...super do nauki.

Bham...jest tylko jedno miejsce ktore moge polecic to Lickey hill....w miare stabilny wiatr, mozna na desce pojezdzic.

pozdrawiam
Michal

PS. Pewnie wiecie ze jest wyjazd na Snowdon 6.11 a z tamtad nie jest daleko do Borth...deche i latawiec biore obowiazkowo. tak na wszelki wypadek :)

janko
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 19 sty 2009, 02:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MAXIMO » 31 paź 2010, 21:23 Re: Kitesurfing

:D byłem tam wczoraj, ale..... ja byłem a wiatr, mimo że umówiony , nie pojawił się :P
Avatar użytkownika
MAXIMO
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 lip 2007, 14:27
Lokalizacja: Z LASU
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez adam_ » 13 lip 2016, 09:58 Re: Kitesurfing

Hej i jak nadal sie bawicie latawcami? Karol ja nadal latam sabra2 juz dawno sprzedana co zaluje bardzo pozniej byl ozone frenzy 10m , peter lynn scorpion 13m , no i teraz naish park 14m , i 8m . Nadal latam na ladzie na buggy a na wodzie reguralnie od 3 lat . Jesli ktos lata lub chce zaczac i sie spotkac prosze wiadomosc na priv pozdrawiam

adam_
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 39
Dołączył: 15 wrz 2009, 21:16
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MAXIMO » 14 lip 2016, 06:00 Re: Kitesurfing

tak.... ale na wodzie juz od paru lat, ten temat jest naprawde stary :P
Avatar użytkownika
MAXIMO
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 lip 2007, 14:27
Lokalizacja: Z LASU
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

Powrót do SPORT