Wspinaczka

Rozmowy dotyczące różnych dziedzin sportowych, meczy, drużyn , spotkań sportowych

MężczyznaPostNapisane przez Przemek84 » 30 lip 2010, 08:59 Re: Wspinaczka

Wielkie dzieki za posty...

VA dokładnie, z tym jest problem bo nie znam nikogo kto mógłby mnie asekurować :/ ....
Moze organizujecie wspolne wypady to ja bym sie chętnie podpiął :)

Przemek84
Początkujący
 
 
Posty: 20
Wiek: 40
Dołączył: 8 cze 2010, 12:47
Lokalizacja: Lublin/Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 30 lip 2010, 09:36 Re: Wspinaczka

Oczywiście! Chyba nawet będę dziś wieczorem w Creation.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Was » 31 lip 2010, 10:14 Re: Wspinaczka

A co do wypadów, to choć pogoda niepewna właśnie się pakujemy i jedziemy na rekonesans na Malvern Hills. Możliwe, że to są najbliższe Birmingham skałki.
Damy znać ;)

Was
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączył: 5 cze 2007, 17:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemek84 » 2 sie 2010, 14:23 Re: Wspinaczka

To jak coś to proszę o kontakt na prive...
Ten tydzień mam trochę zajęty, ale za to w przyszłym będę miał więcej czasu...

Pzdr

Przemek84
Początkujący
 
 
Posty: 20
Wiek: 40
Dołączył: 8 cze 2010, 12:47
Lokalizacja: Lublin/Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Was » 2 sie 2010, 19:29 Re: Wspinaczka

Co do wspinania na Malvern Hills, to byliśmy, sprawdziliśmy a nawet załoiliśmy (trochę) :) I da się! Ivy Scar - tak się nazywa to miejsce gdzie się wspinaliśmy. Można tam trafić z parkingu na North Quarry (wjeżdża się koło takiej wierzy z zegarem). Potem jakieś 10 - 15 minut spacerkiem pod górkę i proszę.


Ścianka jest nieduża (maksymalnie jakieś 15-17m), granitowa, porośnięta jakimś mchem. Generalnie wygląda na prostą - dopóki się w nią nie wejdzie. Bardzo mało miejsc na przeloty a nawet jak się się już jakieś znajdą to nadają się tylko na zakładanie iluzorycznej asekuracji. Tak więc raczej free solo albo top rope. Ale prowadzić też się da - sprawdziliśmy :wink:

Miejscowi polecali nam jeszcze jedno miejsce, po drugiej stronie wzgórza ale już nam się nie chciało. Zostanie na inny czas do sprawdzenia.

Nie wiem jak się zdjęcia wstawia, więc tu jest link do
zdjęcia

[ Dodano: Nie Sie 08, 2010 12:33 ]
I kolejne miejsce wspinaczkowe w pobliżu Birmingham odnalezione: Pontesford Rock w pobliżu Earls Hill, nie daleko Shrewsbury. Miejsce odosobnione, zaciszne - generalnie bardzo fajne. Wspinanie niezbyt trudne więc to dobre miejsce żeby spróbować, zacząć wspinanie ;) Earls Hill to też ładna okolica na spacery - dla tych co nie lubią podniesionej adrenaliny.

Niestety tym razem nie udało się zignorować pogody. Po kilku godzinach naprzemiennego entuzjazmu, że już nie pada i że może zaraz wyschnie zmieszanego z rozczarowaniem, że znowu pada i niestety nie wysycha wcale a wręcz przeciwnie, daliśmy sobie spokój.
Co wcale nie oznacza, że odpuściliśmy sobie to miejsce wogóle :grin:

PS.
Fajnie było spotkać się w większym gronie ;)

Was
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączył: 5 cze 2007, 17:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez stefan1965 » 28 sie 2010, 14:24 Re: Wspinaczka

Pozazdrościć.
Moje wspomnienia ze wspinaczki.
Podczas jednego z obozów wspinaczkowych w Tatry pojechaliśmy
w rejon Morskiego Oka.

Dotarliśmy pod ścianę. Nasz instruktor (jako, że byliśmy przygotowani na wyprawę pod każdym względem) zaproponował, żebyśmy sobie
strzelili po jednym - "żeby nam się ściana trochę˛ położyła będzie się lepiej chodzić".
Towarzystwo nie namyślało się długo i zaczęli kłaść ściany" dosyć intensywnie, z czasem flaszki zaczęły topnieć jedna po drugiej i skończyło się na kompletnym uboju. Gdy grupa ocknęła się równo ze świtem zauważyli, że brakuje wśród nich prowodyra libacji - instruktora...

I tutaj następuje wersja GOPR-owców:
"Zapieprzamy gazikiem, wyjeżdżamy zza zakrętu a tu jakiś facet na środku drogi idzie na czworaka, wbija haki w asfalt i asekuruje się liną"
Pozdrawiam"
two beer or not two beer

stefan1965
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Dołączył: 10 sty 2009, 17:10
Reputacja: -3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Was » 29 sie 2010, 14:08 Re: Wspinaczka

To musi być jakieś powszechne doświadczenie wspinaczkowe, które z jakichś powodów mnie ominęło. Ale spoko. Nie jesteś sam:

wszystkie inne osoby, które opisują podobne doświadczenie

Chyba powinno się podawać źródło, skąd się pomysł zaczerpnęło. Prawda? Nie jestem pewien ale w tym wypadku to chyba byłoby:

"Śmiech na linie", Ivan Bajo.

;)

Jutro Cheddar Gorge ponownie. Mam nadzieję, że ścian nie trzeba będzie kłaść :wink:

Was
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączył: 5 cze 2007, 17:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez niq » 25 sty 2012, 21:24 Re: Wspinaczka

Halo halooo!! Clajmbi tu kto jeszcze^^? Szukam partnera bądź partnerki;) przylatuje dopiero w sobote 28.01 br ale chciałbym sie rozeznać w miejskich sciankach i czy ktoś reflektuje, może jakieś wskazówki co do wspaniałych baldów w miescie:) będę rad za każdą wskazówkę^^ z taternickim pozdrowieniem:) niq - shalom p.s. Jakby ktoś tu ze zgromadzonych miał też info na temat robótek w dostępie linowym to też chętnie:)) choćby tylko usłyszę czy podyskutuję.^^
Avatar użytkownika
niq
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 37
Dołączył: 25 sty 2012, 20:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez niq » 25 sty 2012, 21:45 Re: Wspinaczka

W sumie poczytałem Was troche... no jest parę rzeczywiście w B-ham tych scianek-ale zielony jestem co gdzie i jak. jak dalej się spotykaćie to dajta jakiś znak. shalom
Avatar użytkownika
niq
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 37
Dołączył: 25 sty 2012, 20:52
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez wasillo83 » 26 kwi 2012, 10:52 Re: Wspinaczka

witam witam, widze prężna ekipa na ścianie się zebrała :)
wspinacie się jeszcze w tym miejscu, czy daliście sobie spokój? co niekórzy pewnie zacięcie mają niesamowite i łoją dalej :)
powspinałabym się i ja, choć przyznam że laikiem jestem totalnym. na sztuczznej ściance nigdy nie próbowałam, zaliczyłam natomiast wspin w Tatrach. totalnie nieobeznana tam poszłam, ale bawiłam się świetnie, żyję to najważniejsze i chcę jeszcze
kolega stwierdził, że drogą którą zrobiliśmyśmy kiedyś Zaruski pasł owce, ale i i tak było warto hahahaha
pozdrawiam

wasillo83
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączyła: 12 paź 2011, 18:44
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 26 kwi 2012, 15:53 Re: Wspinaczka

Jutro wybieram się wieczorkiem do Creation. Chcesz się wybrać, daj znać na PW.

P.s. Czy ktoś z obecnych złoił już nową przewiechę w Creation?
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Engazung » 12 wrz 2012, 09:47 Re: Wspinaczka

Witam.
Chcial bym zaczac przygode ze wspianiem , na poczatek scianka, aby sprawdzic czy sie nadaje,
Szukam polskiego, trenera, instruktora, kogos kto by mogl mnie wprowadzic w tajniki wspinania.
Dzieki za info
Avatar użytkownika
Engazung
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 7 lis 2007, 22:55
Lokalizacja: Burton on Trent
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 22 paź 2012, 06:47 Re: Wspinaczka

Właśnie natknąłem się na nowe miejsce do boulderowania https://www.facebook.com/BoulderCentral?sk=timeline . Czy ktoś się wybiera to obadać?
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez poryf » 3 maja 2013, 13:33 Re: Wspinaczka

hej,

szukam kogoś do wspinaczki ścianki/ścianki.
Avatar użytkownika
poryf
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 19 paź 2012, 10:45
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Maciejeje » 15 lip 2013, 20:07 Re: Wspinaczka

Cześć,
szukam partnera na ścianę w Wolverhampton, ew. zabrałbym się chętnie gdzieś w skały, ale nie mam własnej liny.

Maciejeje
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 15 lip 2013, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SPORT