bieganie

Rozmowy dotyczące różnych dziedzin sportowych, meczy, drużyn , spotkań sportowych

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 4 kwi 2010, 19:28 bieganie

Bieganie to najbardziej dostepny i przyjazny sercu sport pod sloncem, potrzeba tylko dobrych butow i motywacji na poczatku. Pozniej idzie juz z gorki.

Ja wlasnie zaczynam bieganie w tym roku , nie mam jeszcze kondcji i zrobilam dopiero cztery marszobiegi, Docelowo marzy mi sie pokonanie polmaratonu w pazdzierniku (bieg uliczny rokrocznie odbywa sie lokalnie w Birmingham)

Szukam chetnych do wspolnego biegania, a moze i finalnie przebiegniecia polmaratonu jesienia.

Lokalizacja: Aston Park lub Sutton Coldfield Park (inne propozycje?)- Wieczory i weekend.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez FX » 5 kwi 2010, 09:39 Re: bieganie

Czesc

Bieganie to moj ulubiony sposob na odstresowanie siebie i relaks.
Zaczalem bieganie dokladnie rok temu i benefity z tego sa ogromne.

Bieganie przyspiesza metabolizm, dotlenia, organizm, spala tluszcz, polepsza wydolnosc - krew, serce :D

Lubie biegac wieczorami ... okrutnie sie zmeczyc i wzsiac prysznic a potem ulozyc sie spac :D

No i oczywiscie nie wyobrazam sobie biegania bez mp3 :D
Bieganie sprawia ,ze czuje sie wolny i jakby oczyszcza moj umysl.

P.S.
Nie sadze ,ze znajdzie sie duzo osob co czynnie uprawia bieganie na tym forum ... bo to raczej "zachodnia tendencja".

meee! :D
Avatar użytkownika
FX
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 36
Dołączył: 20 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: HOCKLEY
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 5 kwi 2010, 11:29 Re: bieganie

FX napisał(a):P.S.
Nie sadze ,ze znajdzie sie duzo osob co czynnie uprawia bieganie na tym forum ... bo to raczej "zachodnia tendencja".


Ja biegam :razz:

Tylko nie chce mi sie jeździć pół miasta do Sutton park żeby pobiegać godzine, dlatego biegam po ulicach na swojej dzielni
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez FX » 5 kwi 2010, 16:38 Re: bieganie

Ja tez nie jade na pole aby biegac ... tez biegam po dzielni miedzy domkami ... ja dobiegne do jakiegos parku to zrobie pare koleczek :D
Avatar użytkownika
FX
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 36
Dołączył: 20 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: HOCKLEY
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez claudia » 5 kwi 2010, 17:38 Re: bieganie

FX napisał(a):Nie sadze ,ze znajdzie sie duzo osob co czynnie uprawia bieganie na tym forum

Ja nie wiem czy znajdzie się chociaz jedna osoba, która uprawia bieganie na tym forum. :-P

claudia
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Dołączyła: 10 mar 2009, 20:13
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 5 kwi 2010, 19:08 Re: bieganie

Hej,
Dzieki wszystkim za zainteresowanie tematem.

Claudia: forum to zdecydowanie wygodniejsze miejsce do czytania i pisania...

Zgadzam sie z FX iThomasem, ze latwiej biegac miedzy domami nie tracac czasu na dojazd, dobiegniecie. Niemniej ja swoje ogloszenie adresuje do osob, ktore nie biegaja wcale, albo sa poczatkujace . Za wspolnym bieganiem przemawiaja: motywacja, wymiana doswiadczen, wzajemne wsparcie. Napisalam tez ze moim celem jest polmaroton- przygotowanie do takowego wymaga budowania wlasnej wytrzymalosci w oparciu o dobrze przemyslany trening, ktory wierze ze latwiej zaplanowac i zrealizowac w grupie.

Niektorzy z nas chodza na silownie, choc pewno taniej byloby kupic sobie hantelki, sztange czy bieznie, wstawic w salonie, piwnicy lub na strychu i oszczedzac tym samym czas niezbedny na dojazdy do silowni. Inni z nas proboja zwykle bez powodzena studia konczyc przez internet. Zwykle okazuje sie ze intereakcja w grupie osob, ktore stawiaja przed soba ten sam cel pomaga w realizacji tegoz celu.

Biganie po nieutwardzonych parkowych alejkach lub lesnych duktach jest zdecydowanie bezpieczniejsze dla stawow kolanowych niz "robienie koleczek" po chodnikach lub ulicach. Kto mial problemy z kolanami wie jakie to wazne, aby unikac dodatkowych obciazen.

Dla mnie osobiscie to czy biegam w parku czy na mniej lub bardziej ruchiwej ulicy ma znaczenie z powodow estetycznych: bardziej relaksuje sie w "zielonej" przestrzeni, gdzie jest swierze powietrze, z dala od warkotu samochodowych silnikow.

Kolejny aspekt wspolnego biegania jest raczej obcy plci brzydszej (bez urazy panowie), gdyz dotyczy bezpieczenstwa. Probowalam kilkakrotnie biegac samotnie w okolicy, w ktorej mieszkam i nie bylo to doswiadczenie, ktore moglabym zakwalifikowc jako forme przyjemnej rekreacji i relaksu z uwagi na ilosc zaczepiajacych mnie facetow.

Pisalam o poczatkujacych osobach, niemniej jesli FX, Thomas lub ktokolwie inny posiada doswiadczenia w tej materii zapraszam do podzielenia sie nimi. Pomoc doswiadczonego biegacza, ktory umie opracowac treningi, czas kolejnych biegow i tetno, podpowie jak pokonac kryzys, zmeczenie, zniechcenie, albo dobrze dobrac buty okreslajac uprzednio wlasny typ stopy na pewno przyda sie osobom czytajacym forum.


Pozatym wierze w to, ze bieganie moze byc pretekstem towarzyskim, mozna biegac ze znajomymi, biegalam juz z kilkoma zaprzyjaznionymi osobami- w czasie pogawedki kilometry niepostrzezenie pokonuja sie same, a czasem kiedy nie chce Ci sie ruszyc z domu, to dzwoni telefon i znajomy w sluchawce pyta "Idziesz pobiegac?", wiec zapominasz o wlasnym lenistwie i idziesz....


Napisala do mnie na priv juz jedna osoba.
Watek pozostawiam otwartym i wierze, ze jeszcze kilka osob dolaczy do projektu, Wspolnie przyspieszymy metabolizm, spalimy nadmiary tluszczu, poprawimy wytrzymalosc a na koniec kto wie moze i uda sie wystrugac identyczne koszulki i w przyjaznej atmosferze zakonczyc pazdziernkowy bieg uliczny?

pozdrawiam, czekajac na kolejnych chetnych do wspolnego biegania

Ktoska

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez olivka » 5 kwi 2010, 21:26 Re: bieganie

ja bym sie cheeetnie pisala bo biegam samotnie niestety
ale okolice nie pasuja
bo nie jestem z bham :-(

p/s ale i tak mozemy biegac razem tylko gdzie indziej.... ;)
zdzwonimy sie na darmowe minutki , sluchawy w ucha i bieguuuuusiem do celu :mrgreen:
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez aloain » 6 kwi 2010, 02:04 Re: bieganie

Bieganie.. temat dla mnie dobry:) w dawnych latach uprawialo sie sport i byl to codzienny trening... lecz od paru dobrych lat sie nie biega, wiec temat dla mnie napewno do przemyslenia, aby popracowac nad sobą:)
"Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego."

aloain
Rozeznany
 
 
Posty: 114
Wiek: 38
Dołączył: 20 sty 2010, 06:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Tomk » 6 kwi 2010, 12:07 Re: bieganie

Hej,

I ja bym pobiegal ale raczej w okolicach Solihull albo Acocks Green. Narazie codziennie plywal ale przy tym nieda sie zgubic brzucha tak dobrze jak przy bieganiu... Jacys ochotnicy do biegania w tych rejonach...?

Serdecznie pozdrawiam,
T.
Avatar użytkownika
Tomk
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 11 cze 2008, 19:29
Lokalizacja: Bristol/Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Beata » 6 kwi 2010, 18:56 Re: bieganie

Ja wstępnie melduję gotowość to biegów na Acocks Green. :) Problem tylko w tym, że ja sezonu startowego jeszcze nie zaczęłam, więc z lekka się slimaczę. ;) Ale jeżeli szybko masz wchodzi w grę, to nie mówię nie.
Bela
Avatar użytkownika
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posty: 436
Wiek: 42
Dołączyła: 30 kwi 2007, 09:55
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 6 kwi 2010, 19:27 Re: bieganie

Acocks to moje okolice.Może bym się przebiegł.Ogólnie sportowo jestem aktywny,ale nie wiem jak u mnie z biegami.
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 6 kwi 2010, 21:28 Re: bieganie

ja troche biegalem kiedys i mieszkam w okolicach Aston teraz nie mam czasu na biegi, ale ta stronka moze cos Ci pomoze:
http://bieganie.pl/?cat=6

ale jesli ktos sie nudzi to mam inne propozycje na poprawienie Sobie wytrzymalosci:)
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 7 kwi 2010, 19:55 Re: bieganie

Tomk napisał(a):Hej,

I ja bym pobiegal ale raczej w okolicach Solihull albo Acocks Green.

Beata napisał(a):Ja wstępnie melduję gotowość to biegów na Acocks Green. :)

Manitou napisał(a):Acocks to moje okolice.Może bym się przebiegł.


ja do Was niestety nie dolacze, ale moge zorganizowac Wam punkt wodopoju w Acocks :-D
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Tomk » 7 kwi 2010, 20:03 Re: bieganie

Hej,

Ja tez dopiero poczatkujacy w bieganiu wiec dobra rozgrzewka i moze szybki trucht na poczatek wystarczy, tak zeby nie zaczac od odciskow i zakwasow...

Co do wodopoju to juz tez kogos mamy, a i pogoda sie poprawia wiec dajcie znac kiedy i zaczynamy. Ja moge kazdego dnia od 18...

Czekam na zainteresowanych...

T.
Avatar użytkownika
Tomk
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 11 cze 2008, 19:29
Lokalizacja: Bristol/Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 7 kwi 2010, 20:46 Re: bieganie

Jak wpadniemy do Agg sie napić ,to będziemy musieli wracać taksówkami do domu...;D
Mnie odpadają Poniedziałki,Środy i Piątki. Mogę "potruchtać" góra 2x w tygodniu.Nie mogę przesadzić ,bo padnę z wycieczenia ;) Godzina po 18.00 jak najbardziej...a jeszcze lepiej po 19.00.

....................nie zapomnijcie zabrać fajek....;P
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SPORT