moze dowcipy o murzynach?

Kawały, śmieszne animacje i wszystko co może wywołać na naszej twarzy uśmiech.

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 16 lis 2014, 12:22 Re: moze dowcipy o murzynach?

Valde napisał(a):
por.Borewicz a kto dal ci prawo na ustalanie regul tego forum? czy ty jestes tutaj administratorem?


Nie trzeba być administratorem, żeby wiedzieć , że w dziale humor piszemy dowcipy, w dziale praca są tematy związane z pracą, w dziale sport tematy ze sportem itd...
Czego nie rozumiesz?

Dodano: -- 16 lis 2014, 12:26 --

plazermen napisał(a):mepsi, Według antropologów ok. 200 tysięcy lat temu wszyscy byliśmy Murzynami i mieszkaliśmy w Afryce, więc gadając o Polakach - gadamy w sumie o Murzynach ino białych, czyli jest na temat 8)

Przypisik:
Christopher Stringer: African Exodus. The Origins of Modern Humanity, 1997


Naprawdę czujesz się murzynem?
Teraz zrozumiałem twoje oburzenie, ale pamiętaj to są tylko żarty :D

A tak na rozluźnienie atmosfery,

Wiecie czym się różni opona zimowa od murzyna ?
Jak na oponę założysz łańcuchy , to nie zacznie rapować ...
Ostatnio edytowano 16 lis 2014, 12:28 przez por.Borewicz, łącznie edytowano 1 raz

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Valde » 16 lis 2014, 12:27 Re: moze dowcipy o murzynach?

mepsi napisał(a):
Valde napisał(a):por.Borewicz a kto dal ci prawo na ustalanie regul tego forum? czy ty jestes tutaj administratorem?


Reguly tego forum sa te same, ustalone 10 lat temu, na ktore ty wyraziles zgode podczas rejestracji do tego forum.


:?:

III. Zasady wypowiadania się na Portalu bham.pl

2. Na łamach BHAM.PL zabrania się zamieszczania treści, które:

e. naruszają brytyjskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażające godność lub naruszające dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierające radykalne postawy społeczne lub głoszące takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne),
Avatar użytkownika
Valde
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączył: 27 mar 2012, 10:58
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 16 lis 2014, 12:39 Re: moze dowcipy o murzynach?

Valde napisał(a):
mepsi napisał(a):
Valde napisał(a):por.Borewicz a kto dal ci prawo na ustalanie regul tego forum? czy ty jestes tutaj administratorem?


Reguly tego forum sa te same, ustalone 10 lat temu, na ktore ty wyraziles zgode podczas rejestracji do tego forum.


:?:

III. Zasady wypowiadania się na Portalu bham.pl

2. Na łamach BHAM.PL zabrania się zamieszczania treści, które:

e. naruszają brytyjskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażające godność lub naruszające dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierające radykalne postawy społeczne lub głoszące takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne),


Mam nadzieje ,że tak żarliwie jak w temacie żartów o murzynach, bronisz wszystkich innych tzn. kobiety, no bo ile jest dowcipów typu przychodzi baba do lekarza, wszystkich o imieniu Jan, no bo dowcipów o Jasiu jest od groma, Szkotów, Żydów, Polaka, Niemca i Ruska itd....
To są tylko dowcipy, wyluzujcie ludziska, bo wejdziemy w taką skrajność jak np w Anglii i zaczniemy z niepokojem nazywać kolory tzn.kolor czarny,
Trochę dystansu...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Ciotka Klotka » 16 lis 2014, 14:58 Re: moze dowcipy o murzynach?

Powiem tak. Ideaa kawalow polega na tym, ze nie śmiejemy się z ludzi o "murzyn, murzyn", ale ze stereotypów przynaleznych do danych grup! Blondynki, teściowej, mężowie I zony itd. A to złe nie jest.
przyklad?! Mojej szwagierki mąż jest czarny. Malował ścianę I wisiała stolnica na gzymsie. Obmalowal ja do okola. ale nie ściągnął... tak są czarni leniwi.
przyklad 2. Dziecko szwagierki, siedzi w fotelu 1h. Patrzy w tv I się nie porusza- nawet mu brewka nie tyknie. Zapytany przez babcie : co robi. Odpowiedział "bawię się w tatę" :mrgreen:
I to jest z życia wzięte. I uwierzcie mi ze czarnoskórzy też się z kawałów o sobie śmieją. Dystans trzeba mieć do życia I nie bronic innych jak o to nie proszą.

A mój ulubiony to:
Np. Zatrudnił sie murzyn w kopalni I tyle go widzieli :D
Avatar użytkownika
Ciotka Klotka
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 8 paź 2014, 12:41
Lokalizacja: Darlaston
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Valde » 17 lis 2014, 01:19 Re: moze dowcipy o murzynach?

Ciotka Klotka napisał(a):I to jest z życia wzięte. I uwierzcie mi ze czarnoskórzy też się z kawałów o sobie śmieją. Dystans trzeba mieć do życia I nie bronic innych jak o to nie proszą.

Do prawdy? Mieszkam w UK od ponad 12-stu lat, mam wielu czarnych przyjaciol, wspolnie przezylismy mnostwo milych chwil ale takze i ochydnych momentow rasizmu i dyskryminacji, razem stawialismy temu czola co uformowalo pewnego rodzaju wiezi miedzy nami. Przez ten czas moglem takze poznac ich odczucia i opinie na ten temat, dlatego tez bardzo ciezko jest mi w to uwierzyc.
Dystans do zycia mozna tez okazywac w inny sposob, bez potrzeby obrazania innych.
To nie tyle bronienie a szacunek droga kolezanko.

ps; dziwne te przyklady :roll:

Pozdrawiam :roza:
Avatar użytkownika
Valde
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączył: 27 mar 2012, 10:58
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 17 lis 2014, 07:57 Re: moze dowcipy o murzynach?

Dowcipkowanie sobie kosztem innych to broń obusieczna.
Jeśli ktoś będzie miał bekę z Polaków - nie będzie się wypadało naburmuszać, skoro sami nabijamy się z innych nacji.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 17 lis 2014, 11:01 Re: moze dowcipy o murzynach?

Valde napisał(a):Mieszkam w UK od ponad 12-stu lat, mam wielu czarnych przyjaciol, wspolnie przezylismy mnostwo milych chwil ale takze i ochydnych momentow rasizmu i dyskryminacji, razem stawialismy temu czola co uformowalo pewnego rodzaju wiezi miedzy nami.


A czy wśród tych wielu czarnych przyjaciół z którymi masz więzi , tak jak to napisałeś, masz też takich, którzy potrafią się śmiać z żartów o sobie ? Czy tylko takich którzy każdy żart biorą za przejaw rasizmu i dyskryminacji?

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Valde » 17 lis 2014, 22:35 Re: moze dowcipy o murzynach?

plazermen napisał(a):Dowcipkowanie sobie kosztem innych to broń obusieczna.Jeśli ktoś będzie miał bekę z Polaków - nie będzie się wypadało naburmuszać, skoro sami nabijamy się z innych nacji.


Racja.

por.Borewicz napisał(a): czy wśród tych wielu czarnych przyjaciół z którymi masz więzi , tak jak to napisałeś, masz też takich, którzy potrafią się śmiać z żartów o sobie ? Czy tylko takich którzy każdy żart biorą za przejaw rasizmu i dyskryminacji?


No wlasnie w tym problem ze nie mam ani nie znam. Na pewno sa tacy ktorzy rwia boki kiedy porownuje sie ich do malp, przezroczystej skory wypelnionej gownem, degenerata czy stereotypu podwladnego czarnucha z czasow niewolnictwa, bo w koncu to tylko zarty i trza miec dystans. Moze ty znasz takich?
Avatar użytkownika
Valde
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączył: 27 mar 2012, 10:58
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 19 lis 2014, 16:18 Re: moze dowcipy o murzynach?

Ja nie mam nic przeciwko czarnym. Każdy powinien miec jednego.

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mepsi » 24 sty 2015, 22:14 Re: moze dowcipy o murzynach?

plazermen napisał(a):Dowcipkowanie sobie kosztem innych to broń obusieczna.
Jeśli ktoś będzie miał bekę z Polaków - nie będzie się wypadało naburmuszać, skoro sami nabijamy się z innych nacji.


A pokarz mi to kogos kto sie naburmusza, przeciez jest nawet osobny topic z dowcipami o Polakach... myslenie nie boli

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 2 lut 2015, 21:23 Re: moze dowcipy o murzynach?

Udałem się dzisiaj do jednej z droższych restauracji w mieście. Po wejściu podszedł do mnie jakiś murzyn w garniturze pytając, czy może wziąć mój płaszcz. Nie powiem, nie widziałem jeszcze złodzieja z takimi manierami.

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez testowy » 9 kwi 2015, 22:44 Re: moze dowcipy o murzynach?

dowcipy o Czarnych są ok, jeżeli są śmieszne,
i zgadzam się z plazermen, że jest to forma zaprzyjaźniania, niwelowania rasizmu,
choć nie po to opowiada się dowcipy, to taki pozytywny skutek uboczny,
ale każdy się zgodzi, że rasizm to coś co ciągle jeszcze istnieje i co nie jest ok,
a dowcipy pozwalają nabierać do siebie dystansu i pośmiać się ze stereotypów,
tak jak z dowcipów o Szkotach, Polakach, Poznaniakch, Rosjanach czy innych nacjach, kulturach itp.

jednak często, kiedy skończymy się śmiać, przychodzi smutna refleksja gdy dowcip nas dotyczy,
lubię angielskie poczucie humoru,
choć czasem angielskie dowcipy o Walijczykach to już chyba przesada,
tak jak rosyjskie o Czukczach,
w każdym razie podoba mi się angielski brak świętości, ma być dowcipnie,
przykład z BBC, zaraz po śmierci Michaela Jacksona prezenter powiedział,
że po śmierci, znów zmienił kolor :)
podoba mi się dowcip o oponie i łańcuchach, o kopalni, że tyle go widzieli, o najjaśniejszym panie,
ale jest tu też wiele dowcipów nie dość, że nieśmiesznych, to nastawionych na poniżenie,

żeby nie było, że tylko marudzę, to dowcip:

znudzony lekarz siedzi w gabinecie i przychodzi Murzyn, opowiada o swoich dolegliwościach już dłuższą chwilę ale lekarz który jest daleko myślami nagle mówi:
- niech się pan rozbierze
Murzyn posłusznie się rozbiera, a lekarz mówi, że ma wszystko zdjąć i kiedy Murzyn jest już nago, lekarz mówi:
- niech pan zrobi mostek pod oknem – po chwili dodaje –teraz pod ścianą,
Kiedy po kolejnym robieniu mostka pod kolejną ścianą Murzyn jest już wyraźnie poirytowany lekarz mówi
- a bo wie pan, chcę kupić do gabinetu hebanową ławę i nie wiem czy będzie tu pasować...

śmieszne? mnie ubawiło, choć jest to już dowcip na pograniczu dobrego smaku
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
Avatar użytkownika
testowy
Zaangażowany
 
 
Posty: 1028
Dołączył: 28 wrz 2008, 16:21
Lokalizacja: i owszem, głównie w soboty
Reputacja: 78
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez zuzanna17_druga » 24 sie 2015, 21:36 Re: moze dowcipy o murzynach?

Co się mówi do murzyna w garniturze?
Oskarżony, proszę wstać.

zuzanna17_druga
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 24 sie 2015, 21:35
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez siemasz88 » 26 maja 2016, 13:59 Re: moze dowcipy o murzynach?

Afekt napisał(a):zajefajne wszystkie jakie napisaliscie ale tez mam dobry

poco wymyslono biala czekolade???

????


zeby sie murzyn mogl na gebie ubrudzic!


pozdrwiam wszystkich czarnych!! heheh



hehe dobre heheh

siemasz88
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 26 maja 2016, 12:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pawelbuc » 26 maja 2016, 17:58 Re: moze dowcipy o murzynach?

Co robi murzyn na ulicy?
????
szuka swojego pana :576:

pawelbuc
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 3 paź 2010, 15:37
Reputacja: 5
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do HUMOR

cron