Migrena.

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez Steinik » 10 wrz 2012, 07:05 Migrena.

jak w temacie...od jakiegos czasu mam problem z migrenami...bylam tu u lekarza ale niestety,dostalam przeciwbolowe<ktore i tak mi nie pomagaja,a po zazyciu chodze jak na''haju'' ;) >
moze macie jakies sposoby na bole glowy??kurcze ja mam z reguly dwu dniowe..masakra czasem zmuszam sie do podstawowych czynnosci.
pomagaja mi czasem tabletki musujace,ktore pozniej sie okazalo sa na''kaca'' :lol:

bede wdzieczna za rady..
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Mean Girl » 10 wrz 2012, 08:16 Re: Migrena.

ja mam rowniez migreny dwutygodniowe!!! :( poszlam do lekarza i przepisal mi proszki w saszetkach do rozrabiania w wodzie...tylko niestety nie pamietam nazwy ale srodek naprawde skuteczny i pomaga...zapytaj sie twojego lekarza by ci takie cos przepisal...wiem jakie to cierpienie.... :(
I hate two faced people. It's hard to decide which face to slap first.
Avatar użytkownika
Mean Girl
Raczkujący
 
 
Posty: 85
Dołączyła: 18 maja 2012, 09:08
Reputacja: -15
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez dino » 10 wrz 2012, 16:24 Re: Migrena.

Hej
JEŚLI CHODZI O TABLETKI NA MIGRENĘ TO POLECAM imigran .to dwie tabletki w opakowaniu tylko na receptę ....moja mama ma bardzo silne migreny i to jej pomaga Są jescze zastrzyki IMIGRAN 500 POZDRO

dino
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 21 lut 2010, 08:02
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Steinik » 10 wrz 2012, 17:21 Re: Migrena.

dzieki za odpowiedzi...w tygodniu pojde do lekarza...
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 10 wrz 2012, 18:05 Re: Migrena.

Na migreny nie ma reguły. Musisz sama wypróbować jaki środek Ci pomoże.

Ja mam czasami migreny (choć tutaj rzadziej niż w Polsce). U mnie zaczyna się od delikatnego pulsowania w skroniach. Z czasem coraz silniejsze. Ból z każdym uderzeniem serca - zwiększeniem ciśnienia krwi. Potem zaczynam mieć światłowstręt i na końcu mdłości i rzyganie dalej niż widzenie. Nawet jak nie ma czym...

Ja używam Ibuprom. Zwykły. Próbowałem max ale nie pomaga. Przed Ibupromem brałem APAP. Nie pomagał mi Panadol. I to nie ważne, że posiadały tą samą substancję aktywną.

Jak rozmawiałem z lekarzem to kiedyś mi przepisał środek przeciw bólowy z kofeiną (nie pamiętam nazwy, ale był wyłączenie na receptę) plus ziołowe tabletki uspokajające. Też pomagało. Aczkolwiek wypicie kawy kończy się u mnie zwykle "trybem przyspieszonym". Migrena zamiast się rozwijać 3-4 godziny, zaczyna szaleć po pół... Jeśli zareagują zaraz na początku "ćmienia" w skroniach to nawet pomaga zwykła aspiryna. Poza działaniem przeciwbólowym dodatkowo rozrzedza krew.

To tyle z moich doświadczeń.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 10 wrz 2012, 20:19 Re: Migrena.

Ja tez czasami miewam migreny, na szczescie sporadycznie, nie pamietam nawet kiedy mialam ostatnia (tfu tfu :) ). U mnie sie zaczyna od tego ze mam "mroczki" przed oczami, a pozniej juz koszmarny bol glowy, swiatlowstret i mdlosci. Na szczescie zazwyczaj przechodzi po paru godzinach. W aptece dostalam coco damol. Kiedy go wezme na etapie "mroczkow" znacznie lagodzi dalsze objawy
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Steinik » 10 wrz 2012, 20:44 Re: Migrena.

ewela bralam cocodamol,zapisal mi to lekarz,ale ja po tym jak naładowana chodzilam przez dwie noce nie spałam...
co do mojej migreny,mam podobnie-zaczyna sie od mroczkow i ''ćmienia''pozniej swiatlowstret i rzygizm...okropienstwo....wtedy najchetniej schowalabym sie pod koldra na te dwa -trzy dni,ale niestetynie idzie zniknac na kilka dni,trzeba jakos funkcjonowac,serio zmuszam sie do podstawowych czynnosci,jak np.odprowadzenie torpedki do szkoly..
ostatnio nawet Torpedka zobaczyla kaski ochronne na glowe,i mowi''mamusiu cos dla ciebie,ciebie tak czesto boli glowa'' :roll:
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 11 wrz 2012, 07:26 Re: Migrena.

Na migreny bardzo skuteczna jest marihuana. Poważnie!
Zmniejsza ona ciśnienie w tetnicach opono mózgowych które jest powodem migren.
Dodatkową zaletą trawki jest dlugotrwalosc działania
Skuteczne jest rowniesz zażyciu konskiej dawki kwasu acetosalicylowego (aspiryny )
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Steinik » 11 wrz 2012, 11:17 Re: Migrena.

wiec pozostaje mi poszukac jakiego dilera :lol:
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Avatar użytkownika
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 456
Wiek: 40
Dołączyła: 16 sty 2011, 09:50
Lokalizacja: Walsall/Bydgoszcz
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 wrz 2012, 18:59 Re: Migrena.

Z tą końską dawką aspiryny to bym nie przesadzał. Mi 2 - bayerowskie zwykłe, niemusujące - pomagają, o czym zresztą pisałem, gdybyś nie zauważył.
Problemem jest to, że na temat migren jest multum teorii i żadna do końca prawdziwa :) Każda się sprawdza u powiedzmy 60% chorych :)
Ja na 99% wiem, że mnie łapie jak "przeholuję" z niespaniem - powiedzmy nocka nieprzespana + do pracy + położyć się 8-10 wieczorem. Efekt murowany

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 11 wrz 2012, 20:22 Re: Migrena.

DIVASCAN - preparat na recepte brany profilaktycznie byc zapobiegal napadom migreny.
Bierze sie go non stop nie jest to lek na napady tylko na zapobieganie.

Apropo aspiryny
Moj ojciec mial przepisany lek ktory zawieral w sobie 10x dawke aspiryny na napady migreny, pozniej odkryl w/w lek i od kilku lat nie mial migreny
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 wrz 2012, 19:29 Re: Migrena.

Thomas napisał(a):(...) preparat na recepte brany profilaktycznie byc zapobiegal napadom migreny.(...)

A po polsku? :D
Tak, czytałem o Divascanie. Tylko jedna sprawa - jak można zapobiegać czemukolwiek jeśli nadal nie jest znana przyczyna i nie jest do końca poznany mechanizm migreny? Jednym pomoże drugim nie.

Dlatego osobiście wolę zwalczanie symptomów niż zapobieganie nie wiadomo czemu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 12 wrz 2012, 21:47 Re: Migrena.

Nie jest to potwierdzone ale najnowsze wyniki wskazuja ze glowna/najczestrza przyczyna (moga byc tez inne) jest nieprawidlowy przeplyw krwi w tkankach przymozgowych. [Adam nie czepiaj sie nazewnictwa bo wyksztalcenia medycznego niestety nie mam].
Zwykle migrene wywoluje nadcisnienie tetnic oponomozgowych dlatego kiedy Adam bierzesz aspiryne, rozrzedza ona krew, dzieki czemu krew jest w stanie swobodniej przeplywac przez narzynia wlosowate co z kolei z mniejsza cisnienie w zylach/tetnicach.
Trawka rowniez mniejsza cisnienie, jak i w/w preparat ktory z tych wszystkich pewnie jest najskuteczniejszy.

A skoro Adam wolisz nadal zwalczac skutki a nie probowac im zapobiegac osmiele sie stwierdzic ze nie doswiadczyles jeszcze mocnego napadu migreny.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 13 wrz 2012, 22:36 Re: Migrena.

Również nie mam wykształcenia medycznego.
Thomas napisał(a):(...) glowna/najczestrza przyczyna (moga byc tez inne) jest nieprawidlowy przeplyw krwi w tkankach przymozgowych.(...)

Dla mnie to nie jest przyczyna, a skutek.
Migrena to objaw.

Jeśli to co piszesz, to jest prawda, to nie powinny pomagać środki przeciwbólowe, bo nie powodują rozrzedzenia krwi, tak jak kwas acetylosalicylowa - substancja czynna aspiryny. A jednak pomagają. I to nie tylko poprzez obniżenie progu bólu, bo inaczej nie przeciwdziałałyby historiom żołądkowym.

Thomas napisał(a):(..) Zwykle migrene wywoluje nadcisnienie tetnic oponomozgowych (...)

Znów - to jest skutek, a nie przyczyna. Nadciśnienie musi być czymś wywołane/spowodowane.

Thomas napisał(a):(...)A skoro Adam wolisz nadal zwalczac skutki a nie probowac im zapobiegac osmiele sie stwierdzic ze nie doswiadczyles jeszcze mocnego napadu migreny.


Kuruje się tak, jak mi pomaga. A ponieważ nie mam migren 3x w tygodniu, więc nie mam zamiaru faszerować się czymkolwiek w imię "byćmożezapobiegania". Jeszcze nie jestem na etapie chwytania się brzytwy.

Pozdrawiam
PS. Nie czepiam się słownictwa, ale jeszcze raz przeczytaj to co sam napisałeś, a ja zacytowałem - to nie jest po polsku, a polskawu :)

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 14 wrz 2012, 06:27 Re: Migrena.

Ok nie wiadomo skąd bierze sie to nadciśnienie. Ale dolegliwości takie jakie np. Luszczyca, niestety nie znamy przyczyny więc zalecza sie objawy i minimalizacje skutki. ,
Aspiryny na kilka dzialan nie tylko rozrzedza krew ale jest tez srodkiem przeseciwbolowym dlatego dziala na inne bóle.

Apropo mojej polskości jak byś pisał na 4" ekranie z piepszonym t9 to zobaczylbys jakie to jest irytujace. Pisze coś nawet nie czytam co napisałem bo nie wiem czemu to forum kiepsko dziala mi na komorce. :-/
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Następna strona

Powrót do ŚWIAT KOBIET