szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez Luiza » 20 wrz 2011, 18:52 Re: szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

umisiak,
Ale to ta konkretna szczotka musi być.
Włosiana też jest dobra, ale jak córa ma dużo włosów to kołtuny nie chcą się na takich rozczesywać.

Ja kupuję swoje olejki w azjatyckich sklepach.
Największa kopalnia cudów to Al Halal Supermarket na Coventy Road, Small Heath.

Poza tym mam już takie zboczenie że jak po raz pierwszy pojawiam się w jakiejś dzielnicy i widzę takie tradycyjne, azjatyckie sklepu to muszę wejść w poszukiwaniu skarbów do włosów.

Kupując oleje warto zwrócić uwagę, żeby nie były na bazie parafiny (parafinum liquidum, mineral oil). Nie jest ona niczym złym ale nie ma żadnych właściwości pielęgnacyjnych dla włosów i może obciążyć. Więc wydaje mi się , że lepiej zainwestować w coś w pełni naturalnego.

fajne cuda można tez znaleźć w tych ''afrykańskich'' sklepach fryzjerskich. Kilka jest w centrum. Mają tam głównie produkty do włosów afrykańskich/karaibskich, ale znajdzie sie masa cudów i dla nas, Europejek.
Koło starego o2 academy
http://maps.google.co.uk/maps?q=uk&hl=e ... 12,,0,2.35
Idąc od Bullringu w kierunku radisona
http://maps.google.co.uk/maps?q=uk&hl=e ... 2,,0,-0.68

jest jeszcze jeden na Coventry Road, na rogu koło Morrisonsa.
A także na Indor Markecie w centrum.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Dzięki Luiza, będę wiedziała gdzie szukać :)

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 38
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

Czesc kobietki, po wszystkich radach( dzieki Luiza:) , poradach i przeczytanych artykulach wszczelam pewne zmiany .
Zamienilam wszystkei kosmetyki do wlosow na serie z Bootsa : 97%natural -naked curl revitalising shampoo, conditioner i do stylizacji tylko Naked Style Gorgeous Curls Taming Cream .Jak narazie uzywalam tych kosmetykow ze 3 razy ale zmiany sa dla mnie ogromne :shock: w wygladzie wlosow, przy dotyku, sprezystosci ,objetosci, odzywieniu,nie wypadaniu itd, nad skretem trzeba popracowac jeszcze bo to za krotki czas, ale mam nadziejezeze z czasem bedzie lepiej.

http://www.boots.com/en/Naked-curl-revi ... l_1142607/

polecam do wyprobowania ta serie !
Załączniki
wlosy.jpg
przed i po ..
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

brawo Bogini :) widac golym okiem ze wloski sa inne :)

ja kupilam kokosowe oleje i szampony (wlasnie do mnie przyszly) i zaczne kuracje juz dzis w nocy :D

Luiza mozesz byc z siebie dumna- nawrocilas pare osob :)
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

dorotajab, ja tez kupilam olej kokosowy vatika na ebayu;) jeszce nie przyszedl.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitka » 7 paź 2011, 14:27 Re: szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

Luiza Włosy ściełam :wink: Teraz proszę o konkretną poradę. Mam cienkie, dość przetłuszczające się i wypadające włosy (można lepiej trafić :roll: ) do tego farbowane na ciemno (farbować muszę :wink: ). Moja fryzjerka twierdzi, że i tak włosy mi się poprawiły, wczesniej rozjaśniałam włosy pewnie dlatego.
Jakie oleje i jaką pielęgnację byś zastosowała na moim miejscu??? Mam mleczko jedwabne i jestem z niego zadowolona, ale chciałabym coś jeszcze dołączyć.

bogini Widać różnicę!!!
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 7 paź 2011, 19:53 Re: szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

Bogini, gratuluję. Różnica jest bardzo widoczna.

Kitka, jeśli farbujesz na ciemno to może zainteresowałabyś się naturalnymi farbami? Na bazie henny. Poszukam gdzie można kupić dobre ciemne ''henny'' i dam znać. Takich z indyjskiego sklepu nie polecam bo one są dopakowane chemią i bardzo mogą zniszczyć włosy.
Bo tak na poczekaniu to mogę polecić tylko naturalne farby Khadi. Do kupienia w pl przez internet.
Do cienkich i przetłuszczających włosów dobre powinny byc lekkie oleje,jak migdałowy czy kokosowy. Polecam w/w Vatikę
http://1.bp.blogspot.com/-Bo5kWYWCHK0/T ... ka+Oil.gif
Poza właściwościami oleju kokosowego ma w składzie zioła, które mogą zmniejszyć przetłuszczanie. Płukanie wywarem z pokrzywy.
No i polecana już wcześniej maseczka z oleju rycynowego i żółtka.
I maseczka z awokado.

Dodano: -- 7 paź 2011, o 19:56 --

Naturalne farby na bazie henny poprawiłyby wygląd cienkich włosów.

Dodano: -- 7 paź 2011, o 20:02 --

Te henny są bardzo dobrej jakości.
http://henna-boy.co.uk/shop/natural-red ... at_11.html
W ogóle ciekawa strona. Warto poczytać jak ktoś jest zainteresowany naturalnym farbowaniem.

Te henny też są świetne,tylko tu chyba nie mają gotowych mieszanek, tylko kupuje sie hennę oddzielnie, indygo oddzielnie itd i samodzielnie trzeba wymieszać w odpowiednich proporcjach. Na tej poprzedniej stronie są przepisy jakie kolory w jakich proporcjach.

Dodano: -- 7 paź 2011, o 20:06 --

Tu przykładowe zdjęcia włosów farbowanych naturalnie na ciemny brąz
http://www.khadi.pl/ciemny-braz-farba-do-wlosow
I inne kolory
http://www.khadi.pl/stosowanie-farb-khadi-przyklady

Dodano: -- 8 paź 2011, o 11:29 --

A jeszcze jedna dobra dla włosów rzecz, to znaczy 2.
Odżywkę najlepiej spłukiwać z włosów lodowatą wodą. Włosy w ogóle nie lubią gorącej wody, ale ciężko myć się w lodowatej wodzie.
Zimna domyka łuski włosów, przez co są gładsze, mniej się puszą, a odżywka jest zamykana właśnie w tych łuskach.
Druga rzecz to płukanka octowa. 1 łyżka octu, wszystko jedno czy winnego czy spirytusowego, na litr wody i na sam koniec wszystkich zabiegów włosowych polewany tym włosy. Nie spłukujemy. Odczyn kwaśny świetnie wygładza i zmiękcza włosy. Farbowane wolniej się spierają, utrwala kolor. Także zamiast cudacznych odżywek do włosów farbowanych można używać takiej właśnie płukanki. Na tym samym polegają takie odżywki, maja odczyn bardziej kwaśny niż normalne.
Tylko nie róbcie tego z cytryną. Cytryna sprawi, ze włosy będą szorstkie. Nie zaszkodzi, ale nie upiększy.
I nie bójcie, się, ze włosy będą śmierdziały. Zapach octu znika jak tylko wyschną włosy.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 12 paź 2011, 08:59 Re: szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

Luiza Bardzo Ci dziekuję za te informacje, są mega przydatne. Te farby khadi z henną bardzo mnie zainteresowały i ze zdjęć widać, że dobry efekt dają. Powiedź mi czy one siwe włoski też w 100% przykryją? Niestety już wyłażą :cry: Nie wiem czy ja sobię poradzę sama z nałożeniem takiej farby :? Maja tez szmpony i inne rzeczy, musze poczytać! Na BN będę w PL, więc sobie u nich zamówienie złożę :grin:

W olej kokosowy na pewno się zaopatrzę i płukanie octem mi przypomniałaś, kiedyś to stosowałam i wrócę do tego! Olej rycynowy i żółtko raz na tydzień, będzie ok?
Jak nad wanną głowe myję to zawsze chłodną spłukuję, ale pod prysznicem ciężko z tym, ale da się :wink:
Dzięki raz jeszcze!
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

hej dziewczyny
:)
no wiec ja tez zaczelam walke z moimi wloskami

i musze powiedziec ze jets co raz lepiej

przerylam blogi wlosowo olejowe i naprawde super wsazowki.
moje wloski sa miekie i caraz lepiej wygdalaja. nie wsyztko im sluzy niestety

najwiekszy problem mam jednak z szamponami

wyczytalam ze im mniej perlowe tym zdrowiej dla wlosow (tak wskrocie)

moje wlosy bez wzgledu na to ile odzywek naloze i jakie nie sa cudowne po olejach to kazde mycie szamponem laczy sie ztym samu- sa szorstkie, zbite, poplatane- jakbym miala helm z wodorostow na lbie... jak tylko naloze odzywke problem znika..ale nawet po olejowaiu mam ten problem, wiec znowu musze odzywke po zmyciu olejow

wyczytalam o sposbie mycia OMO
odzywka szampon odzywka

ale i tak to nie daje za duzo- chociaz jest juz coraz lepiej

mam pytanie odnosnie szamponow

jaki szampon?
Luiza wiesz moze (opinie innych kobiet rowniez mile widziane)
potrzebuje szampon najbardziej naturalny, najmniej wysuszajacy jak sie da
nie mam alergi raczej na szampony wiec nie msuze nic unikac

myslam o szampnie faith in nature- kiedsy mailam z alg, teraz kupilam odzywke z lawendy- i sprawuje sie super. chcialam tez szampon ale akurat nie bylo...
kupilam szampon Vatiki z mogdalow, ale on jest "perlowy" i ma te wszystkie sufalnty w sobie. wiem ze sa super szampony Khadi (khadi Amla Shampoo) ale czy naparwde sa dobre? na amazonie kosztuje taki 8 funtow :shock: wiec z anim kupie prosze o opinie. to nawet faith in nature sa tansze ;)


moje wlosy sie szybko przetluszczaja, ale tak naprawde sa zniszczone i suche przynajmnien konce- dlugie konce (tak mysle) chociaz to zniszczenie juz nie jest takie widoczne-widac jedynie jak wlosy sa mokre. wowczas sie placza i strosza- po odpowiedniej odzywce to zanika.

wlosy mi sie strosza, wiec myslam o szamponie wygladzajacym.. ale ktory wybrac? probowac wszystkiego az sie trafi??? masakra, wiec moze kochane panie mi cos podpowiecie??? :serduszka: ::help::: :roza: :roza: :roza: ;srece:
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 12 paź 2011, 12:20 Re: szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

dorotajab, sprobuj ten 99% natural z bootsa, jak dla mnie jest rewelka. link podaalam gdzies wyzej, sa chyba rozne rodzaje. wlosy gladziutkie, a wiesz jaka mialam strzeche:)

Dodano: -- 12 paź 2011, o 12:40 --

jak dla mnie to najleposzy szampon jaki mialam a przetestowalam ich duuuuuzo lacznie z firmami fryzjerskimi. teraz mam szampon i odzywke efekty widac na zdjeciu wyzej .
a u zywalam dopiero 4 razy!
http://www.boots.com/en/Naked-Richness- ... poo_28858/ to jest ta seria ja mam naked curls ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 12 paź 2011, 12:45 Re: szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

Dorota, jeśli chodzi o pielęgnację włosów to najpierw jest dosyć długa droga, żeby dobrać odpowiednie środki do swoich włosów. Coś co jest cudowne dla mnie może być beznadziejne dla Ciebie.

Jeśli chodzi o szampon to ja nie jestem najlepsza osobą do polecania konkretnych, bo mnie większość podrażnia.
Szampony Vatika do najnaturalniejszych nie należą, ale ja byłam z nich zadowolona. To trzeba ocenić po tym jak zachowują się włosy.
Vatikowe szampony mają silikon w składzie więc mogą obciążać cienkie włosy i powodować szybsze przetłuszczanie.

Spróbuj tego co poleca Bogini. Sama się na to czaję od dłuższego czasu.
Tylko moje eksperymenty z szamponami zwykle źle się kończa. Kupuję szampon, używam 2 razy i ląduje w śmietniku, bo okazuje się, że nie mogę go używać.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

dzieki :) wczesniej zakodowalam ze one sa tylko do kreconych wlosow- a tu widze ze jest ich sporo :)

dzieki dziewczyny :* ;srece: :roza:

osobiscie polecam olej migdalowy(enriched)- dolalam do niego ostanio troche kokosowego, ale sam migdal okielznal mi wlosy niesmaowicie :)
caly czas nie moge sie powstrzymac zeby ich nie dotkanac ;)
nie wiem jak pachnie bo nie mam zmyslu powonienia, ale wokol nie narzekaja :D

maska z awokado strasznie mi nastroszyla wlosy

ale sprobuje jeszcze raz moze w koncu zadziala tak jak powinna;)

mialm tez drobne problemy ze zmywaniem olejow :(

ale jedna pani polecila taki sposob:
przed zmyciem polac wlosy szaponem rozcienczonym szamponem w kubeczku (albo nalozyc szampon na sucho- ale wtedy wychodzi go duzo wiecej)
zostawic na 10 minu i dopiero umyc

porownala to do mycia patelni- jak jest zatluszczona to najpierw wlewa plyn, a po jakims czasie myje

szampon/plyn powinien rozpuscic oleje i duzo latwiej sie je zmywa :D

a najbardziej jestem zachwycona Vatika Deep Conditioning Hair Mask
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 12 paź 2011, 16:43 Re: szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

dorotajab napisał(a):ale jedna pani polecila taki sposob:
przed zmyciem polac wlosy szaponem rozcienczonym szamponem w kubeczku (albo nalozyc szampon na sucho- ale wtedy wychodzi go duzo wiecej)
zostawic na 10 minu i dopiero umyc

To jest trochę bezsensowny sposób, bo trzymanie szamponu na włosach dłużej niz potrzeba powoduje ich wysuszenie, dokładne szorowanie włosów z oleju niweluje odżywienie jakie zapewnił olej.
Olej trzeba dokładnie wyszorować ze skóry głowy. Resztę włosów trzeba tylko troszkę pomerdać (ja swoich w ogóle nie merdam tylko przeciągam ręką pianę do końca).
włosy dopóki mokre wydają się niedomyte, po wyschnięciu są doskonale świeże.
Nalewanie samego szamponu to w ogóle zabójstwo dla włosów.

wiem , ze niektóre dziewczyny tak szorują dokładnie ale nic dobrego z tego nie będzie. A całe olejowanie w takim przypadku to strata czasu.

Spróbuj raczej z OMO. Czyli najpierw jakaś lekka odzywka bez silikonów, szampon i na koniec porządna treściwa odżywka. Ja na przykład do pierwszego O używam odżywki Joanna Miód Cytryna, albo Ziaja, czy z dostępnych tutaj Original Source (obecnie dostępna w funciakach więc tania i można lać pół butelki na raz).


Awokado może być nie dla Ciebie. Ja mam grube włosy więc, jak się trochę usztywnią i wygładzą to nawet lepiej.

Jeśli komuś zależy na wygładzeniu włosów to olej z konopi jest moim numerem 1 pod tym względem.


dorotajab napisał(a):a najbardziej jestem zachwycona Vatika Deep Conditioning Hair Mask

A którą masz? Bo są 2.
http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/116070 ... IONING.jpg
i
http://napfrocurlzgirl.files.wordpress. ... ioning.jpg

Ja mam obie. Wolę tą z jajem. Włosy są po niej cudowne, ale śmierdzi okrutnie.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Luiza napisał(a):To jest trochę bezsensowny sposób, bo trzymanie szamponu na włosach dłużej niz potrzeba powoduje ich wysuszenie, dokładne szorowanie włosów z oleju niweluje odżywienie jakie zapewnił olej.


no tak niby logiczne.. mysle ze do czasu kiedy sie nie naucze myc moich wlosow, albo sie nie odzywa na tyle ze przy myciu nie beda sie tak okropnie platac to oleje bede nakladac tylko na wlosy a nie wcierac w skore. Moje wlosy sa do ramion ale te ktor sie najbardziej placza maja okolo 15 sm- bo sa pocieniowane- placza sie wiec przy samej skorze i dlatego mam problem z wymyciem olejow :(

ale to moge zmywac oleje tez metoda OMO? w sumie czemu nie.. tak pytam dla pewnosci ;)

kupilam dzis szampon Naked - dzieki Bogini za rade :) zobaczymy jak to bedzie dzialac

aktualnie siedze z jajem i olejem rycynowym na glowie :D

a odzywke ma ta z oliwy i migdalow, ale juz sie szykuje na ta z jajek :D ;) ja na szcescie nie mam wechu... gorzej ze moj mezczyzna moze przestac ze mna sypiac :neutral: :( :lol: bo ja ta maske lubie zostawic na cala noc- zmywam ja tylko rano i wlosy sa boskie :D


tak w ogole to juz dawno sie tak dobrze nie bawilam jak podczas tych eksperymentow
efekty na wlosach ciesza mnie bardziej niz zrzucanie kg przy stosowaniu diety :D :D :D
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 12 paź 2011, 19:17 Re: szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

dorotajab napisał(a):ale to moge zmywac oleje tez metoda OMO? w sumie czemu nie.. tak pytam dla pewnosci ;)

Smiało możesz.

Jeśli masz problem ze zmywaniem oleju to na razie nie ryzykuj z nakładaniem oleju rycynowego solo. To zmyć to jest dopiero wyzwanie. Z żółtkiem zmywa się bez problemu.
Ja rycynowego solo raczej nie nakładam. Jeśli już to na wilgotne włosy, bo nakładanie na suche to jakaś masakra jest. I ciężko jest go zmyć. Często zostają tłuste pasemka.

Jeśli chodzi o plątanie,to ja znów nie jestem za bardzo zorientowana, bo moje włosy się nie plączą bardzo (kiedyś się plątały ale pielęgnacja pomogła). Ale może moje sposoby będą przydatne.
Przed nałożeniem oleju dokładnie szczotkuję włosy przy pomocy Tangle Teezera. Nalewam trochę oleju w zagłębienie dłoni, rozcieram w rękach i takimi tłustymi palcami przeczesuję włosy. Nie wcieram. We włosy nic nie wolno wcierać. Wcieranie łamie i rozdwaja włosy. Na całe włosy zużywam maksymalnie łyżkę oleju. jak włosy są juz dokładnie pokryte olejem, jeszcze raz szczotkuję TT, zaplatam w warkocz i idę spać. Rano znów rozczesuje i myję. Nakładam odzywkę i z odzywką dokładnie rozczesuję palcami. Zawijam w koczek. Po ok 5-10 minutach spłukuję, układam jakoś palcami i nie czeszę. Dopiero po wyschnięciu.
Takie czesanie na każdym etapie bardzo pomaga uniknąć plątania.
Dotyczy to tylko prostych włosów, bo kręconych nie czesze się na sucho.

Dodano: -- 13 paź 2011, o 19:07 --

Kitka napisał(a):Te farby khadi z henną bardzo mnie zainteresowały i ze zdjęć widać, że dobry efekt dają. Powiedź mi czy one siwe włoski też w 100% przykryją?

Ja też mam pełno siwych i henna pokrywa idealnie.

Właśnie chyba jutro błotko na głowę położę :D .

Dodano: -- 14 paź 2011, o 20:58 --

Mam ciakawą wiadomość.
Otóż Superdrug w Bullringu wprowadził produkty Vatika i oleje do włosów (choć prawie żadnych dobrych nie mają).
Jedyny minus to ceny trochę z kosmosu. Olej Vatika jest 2 funty droższy niż tam gdzie ja kupuję. Ja płacę 3.99 a w superdrug 5.99
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET

cron