Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez ania11981 » 13 mar 2014, 09:50 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Hej, jeśli chodzi o usg to ja miałam w 10 tyg, 20, 28 i 34. Położna mi powiedziała że normalnie są dwa usg ale że moje pierwsze dziecko było duże (4200) to teraz chcą sprawdzać czy drugie też będzie spore. Póki co mała jest normalnych gabarytów :) i nic nie wskazuje że przekroczy 4 kg. 19 marca mam ostatnie usg, spotkanie z lekarzem i ustalenie terminu cesarki. 3 kwietnia wizytę położnej w domu i już będę czekać na rozwiązanie :)

ania11981
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 31 lip 2012, 17:46
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez to_ja » 19 mar 2014, 17:14 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

dziewczyny - jak i gdzie sprzedajecie dzieciece ubranka? Mi sie tyle tego nazbieralo ze nie mam co z tym zrobic. Najchetniej sprzedalabym wszystko razem ale raczej nie jest to mozliwe. Te ubranka co sa sprzedawane na naszym forum w 'ogloszeniach' ktos kupuje?

to_ja
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączyła: 21 wrz 2009, 16:39
Lokalizacja: tamworth
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kakusia01 » 1 kwi 2014, 15:06 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Hey dziewczynki! Moge do Was dolaczyc?

Chcialam Was zapytac o rade. Otoz w czwartek mam "telephone appointment" z GP. Podczas tej rozmowy mam wybrac szpital- City Hospital, Sandwell albo Woman's Health i tu moja prosba do Was. Mozecie wyrazic swoje opinie i doswiadczenia z tychze szpitali? Tam beda scany robione i porod tak? A spotkania z polozna tez tam czy w mojej przychodni? Pytam, bo jestem swieza w tym temacie :) Dr powiedziala, ze czasami jak kieruja do Woman's Hospital to odsylaja, bo jest za duzo kobiet, wiec jest chyba bardzo dobry skoro kobiety tam chca rodzic.

Jakie sa Wasze opinie? :)

kakusia01
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 1 kwi 2014, 14:52
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez thebestangel » 3 kwi 2014, 19:15 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witaj kakusia01
polozna masz tzw comunity wiec pierwszy raz przyjdzie do Ciebie do domu a pozniej bedziesz chodzic do children centre lokalnego przy miejscu zamieszkania .
Co do wyboru szpitala city hospital i Sandwel sa stosunkowo blisko siebie a Woman Hospital od nich dosc daleko wiec wydaje mi sie ze lepiej wybrac cos co jest blizej .
Ja akurat wybralam Woman Hospital bo raz ze ma bardzo dobre opinie a dwa blisko domku mam . Niestety nic nie moge Ci powiedziec na temat tamtych dwoch.
Do Woman chodze na scany i do antenatal clinik do ginekologa ,poniewaz mam ciaze podwyzszonego ryzyka z opieka to tak roznie zalezy na jakiego lekarza sie trafi ale ogolnie nie moge narzekac bo i badania robia wszystkie co potrzeba . Rodzic bede tam za dwa miesiace wiec wtedy bede mogla zdac relacje ale raczej sobie kobiety chwala .
Avatar użytkownika
thebestangel
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Wiek: 47
Dołączyła: 20 lis 2013, 12:04
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kakusia01 » 3 kwi 2014, 20:11 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

thebestangel dzieki za odpowiedz! Jednak dzis mialam tego appointmenta. Wybralam Woman's Hospital. Dr powiedziala, ze tak ze to jest bardzo dobry szpital i ze tam wysle skierowanie. Kazala sie tez umowic z midwife, wiec zadzwonilam na recepcje i umowila mnie dopiero w 16 tygodniu ciazy. Czy Wy tez mialyscie tak pozno pierwsze spotkanie? Wiem, ze ktores jest bardzo dlugie i partner tez musi przyjsc, jest mnostwo pytan i nie wiem czy to jest na pierwszym? Nic nie mowila, wiec twierdze, ze nie... Powiedziala, ze w przeciagu kilku tygodni dostane list z Sandwell Hospital wlasnie na pierwszy scan??? Pytam dlaczego tam? Jak ja chcialabym byc w Woman's Hospital to powiedziala, ze tam bedzie porod a scany gdzie indziej... wiec jaki jest sens? nie czaje tego. moze ktoras mi wytlumaczy? Chyba lepiej miec scany w tym samym szpitalu gdzie odbedzie sie porod? Zapomnialam zapytac czy bede miala jakies badania teraz gdyz mam/mialam klopoty z tarczyca. powiedziala ze wysle wiadomosc do lekarki z ktora dzis rozmawialam i jak ona bedzie uwazala ze tak to wtedy sie ze mna skontaktuje. Ehhh jestem wkurzona, bo i GP mojego meza (z innej przychodni) i pielegniarka do ktorej chodzilam naciskali na t zebym sprawdzala szybko czy jestem w ciazy i szybko sie do nich zglosila i musza sprawdzic TSH i bede wyslana do endo, a teraz co? przepisy sie pozmienialy???? wrrr

kakusia01
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 1 kwi 2014, 14:52
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez thebestangel » 25 kwi 2014, 20:08 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

a co tutaj taka cisza???
mnie tez dawno nie bylo ale nie sadzilam ze tutaj taki spokoj ...
kakusia01 ja mialam pierwsza wizyte z polozna w 8 tyg ciazy przyszla do domu i trwalo to dlugo bo pytala o wszystko historie chorob u mnie i partnera historie poprzednich ciaz itd
scan pierwszy mialam w 12 tyg
moim zdaniem powinnas naciskac na polozna o wczesniejsze spotkanie
Avatar użytkownika
thebestangel
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Wiek: 47
Dołączyła: 20 lis 2013, 12:04
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Iwona79 » 14 cze 2014, 09:56 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witam! A ja już na końcówce-tydzień do terminu. Ale jak na razie nic mnie nie bierze :-(

Iwona79
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 14 cze 2014, 09:51
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Iwona79 » 14 cze 2014, 10:36 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Czy któraś rodziła może w Heartlands Hospital?

Iwona79
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 14 cze 2014, 09:51
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez basiaw30 » 19 cze 2014, 20:25 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

hej dziewczyny niedawno poronilam druga ciaze ale nie szukam miedzy wami wpolczucia i tp tylko chce wam powiedziec co soie dowiedzialam dzieki temu poronieniu w 13 tyg dlaczego to juz druga ciaza nieudana a no wiec z krwi wyszlo w szpitalu ze jestem tzw cichym noisicielem genu beta talsemii , chemoglobinopatii . objawia sie to tym ze czerwone plytki krwi nie sa tak silne , sa bledsze i przenosza mniej tlenu wiec organizm ma objawy anemii i niedotlenienia zbyt gesta krew przez co dziecko nie dostaje tej dawki jaka powinno i poprostu najprosciej i byc moze troche brutalnie ujmujac ciaza dostaje zawalu . dopoki nie zawiaze sie pepowina dziecko zyje . w polsce przechoidzilam nie raz badania krwi i przy pierwszej ciazy nikt nie wpadl na to zeby zbadac krew pod tym katem a tu w szpitalu zrobiono mi to badanie i mojemu partnerowi tez bo gdyby sie okazalo ze oboje mamy ten gen to dziecko o ile bym donosila do konca moglo by miec bardzo powazne wady rozwojowe wlacznie z anemia genetyczna uwarunkowana. nie bojcie si zasugerowac lekarzowi takiego badania i popytajcie w domu czy ktos nie mial podobnej sytuacji przebadajcie krew to tylko chwila a jestescie spokojniejsi i wiecie jak dzialac i dlaczego tak sie dzieje mam nadzieje ze ten post uchroni kilka rodzin i bedziecie sie cieszyc zdrowymi maluchami a nie zamartwiac przeplakanymi nocami. pozdrawiam

basiaw30
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 4 lip 2010, 00:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 23 cze 2014, 13:09 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

basiaw30 napisał(a):hej dziewczyny niedawno poronilam druga ciaze ale nie szukam miedzy wami wpolczucia i tp tylko chce wam powiedziec co soie dowiedzialam dzieki temu poronieniu w 13 tyg dlaczego to juz druga ciaza nieudana a no wiec z krwi wyszlo w szpitalu ze jestem tzw cichym noisicielem genu beta talsemii , chemoglobinopatii . objawia sie to tym ze czerwone plytki krwi nie sa tak silne , sa bledsze i przenosza mniej tlenu wiec organizm ma objawy anemii i niedotlenienia zbyt gesta krew przez co dziecko nie dostaje tej dawki jaka powinno i poprostu najprosciej i byc moze troche brutalnie ujmujac ciaza dostaje zawalu . dopoki nie zawiaze sie pepowina dziecko zyje . w polsce przechoidzilam nie raz badania krwi i przy pierwszej ciazy nikt nie wpadl na to zeby zbadac krew pod tym katem a tu w szpitalu zrobiono mi to badanie i mojemu partnerowi tez bo gdyby sie okazalo ze oboje mamy ten gen to dziecko o ile bym donosila do konca moglo by miec bardzo powazne wady rozwojowe wlacznie z anemia genetyczna uwarunkowana. nie bojcie si zasugerowac lekarzowi takiego badania i popytajcie w domu czy ktos nie mial podobnej sytuacji przebadajcie krew to tylko chwila a jestescie spokojniejsi i wiecie jak dzialac i dlaczego tak sie dzieje mam nadzieje ze ten post uchroni kilka rodzin i bedziecie sie cieszyc zdrowymi maluchami a nie zamartwiac przeplakanymi nocami. pozdrawiam


Przykro mi bardzo. w jakim szpitalu robili Ci badania? sami z siebie czy prosilas? jest na to lekarstwo?
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 23 cze 2014, 17:54 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

dorotajab, badanie jest robione jesli sa wskazania czyli np. ktos w rodzinie cierpi na niedokrwitosc sierpowata lub byly jej przypadki. Rowniez na podstawie ogolnego badania krwi mozna wykryc nieprawidlowosc I wtedy bada sie krew bardziej szczegolowo.
Pytanie o thalaesemie jest standardowe na pierwszym spotkaniu z polozna.
Nie ma na to lekarstwa. Lagodzi sie objawy.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez thebestangel » 24 cze 2014, 17:38 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

a ja urodzilam 2 czerwca coreczke :)
21 godz meczarni po wywolaniu ze wzgledu na skaczace tetno malej
3370 kg i 52 cm szczescia :)
dziewczyny kochane i tak przy okazji chcialam Wam powiedziec ze jak cos Was niepokoi to pedzcie odrazu do szpitala i nie wazne co powie Wam polozna jak tam najpierw zadzwonicie
ja w niedziele poczulam sie tak jakby mi cisnienie skakalo a mala przestala ruszac sie tak intensywnie jak zawsze to mnie zaniepokoilo i jakies przeczucie mnie ogarnelo ze cos jest nie tak ,termin mialam na nasteny dzien a na kolejny dzien wizyte w antenatal clinik w szpitalu ale nie czekalam pognalam do szpitala odrazu i dzis dziekuje Bogu za to bo nie wiem czy bym dzis coreczke na rekach nosila :( okazalo sie ze tetno spadalo nawet ponizej 80 i odrazu zaczeli wywolywac porod ,urodzilam naturalnie ale caly czas bylam podlaczona pod KTG i polozne nie spuszczaly ze mnie oka nawet na minute jak jedna musiala wyjsc wolala druga na zamiane. gdybym nie pojechala nawet nie chce myslec co by sie moglo stac ...
Avatar użytkownika
thebestangel
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Wiek: 47
Dołączyła: 20 lis 2013, 12:04
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 8 lip 2014, 20:58 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

thebestangel, gratki dla Ciebie :roza: :roza: :roza:

Mój Adaśko skonczył 6 mcy (jak to szybko zleciało) i zaczął się radosny sezon na raczkowanie,a właściwie pełzanie :grin:
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez tamika » 11 lip 2014, 11:07 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witam wszystkie kobietki. jestem w 11tc i właśnie za kilka dni wyjeżdżam do Angli. Póki co szukamy jakiegoś pokoju do wynajęcia ale myślę że to kwestia kilku dni. Powiedzcie mi czy mogę starać się o tłumacza u lekarza gdyż mój angielski raczej rewelacyjny nie jest a faceta nie będę ciągła na każdą wizytę. ?Jest to moja pierwsza ciąża i szczerze jestem przerażona! Wiele postów na tej stronie do przeczytania także póki co odpuściłam sobie szukania odpowiedzi na moje pytanie. Aha i czy wystarczy mi do lekarza póki co tyllko Europejska Karta Zdrowia ? Mam w Polsce ubezpieczenie tylko do września. Jak później się starać o ubezpieczenie. Czy mogę się podciągnąć pod ubezpieczenie partnera? ahh przerażona jestem. Pozdrawiam !

Dodano: -- 10 wrz 2014, 10:06 --

ohh widzę nikt nie odpisuje ale cóż spróbuję jeszcze raz. mam pytanie gdzie polecacie robić prywatnie usg i ile mniej więcej to kosztuje gdyż miałam dziś scan w 20 tyg i niestety nie dowiedziałam się płci dziecka gdyż zakryło się nóżkami i chciałabym jednak wiedzieć przed porodem

tamika
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączyła: 11 lip 2014, 11:02
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez LadyBird-86 » 26 paź 2014, 10:23 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witam wszystkie ciezarowki :) jakies mamusie maja termin na kwiecien?:)

LadyBird-86
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 5 paź 2014, 10:27
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET