Angielskie nazwy wody źródlanej, mineralnej i leczniczej.

Słownik tematyczny jezyka angielskiego, przydatne zdania, rozmowy po angielsku.
Mam nadzieję że i po Polsku artykuł mój przyda sie każdemu, dlatego zachęcam do przeczytania :grin:
Ale do rzeczy:

Jak zapewne każdy już wie, woda jest wodzie nierówna. Dla tych co nie wiedzą krótko tylko wspomnę że w sklepach dostępne są różne jej rodzaje wody, lecz ta najzdrowsza do picia to woda mineralna.
Lepsze są w niej składniki odżywcze i minerały zawarte w wodzie,

Gorsza woda to woda źródlana. nie zaspokoi w pełni zapotrzebowania naszego organizmu.

Woda lecznicza jest doskonałym produktem, który wspomaga leczenie wielu schorzeń, lecz nie wolno jej pić za dużo,itd, itd.


Chciałbym prosić kogoś obytego w temacie by przyglądając się etykietom na butelkach sklepów Brytyjskich, mógł podać dokładne nazwy tych wód:

- woda źródlana

- mineralna

- lecznicza


No a aby temat był pełny, to jeszcze dodać można wody:

-woda mineralizowana - czyli powstała przez dodanie do zwykłej wody źródlanej minerałów

-gazowana i niegazowana
:grin:




Całkowitym uzupełnieniem tematu było by juz podanie marek wód najlepszych, sklepów, cen itd. :D

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 gru 2008, 14:29
Reputacja: 0
Neutralny

Wodę pić? Jak zwierzę?
:]
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

Oczywiście:
-spring water - źródlana
-mineral water - mineralna
-carbonated - gazowana
-still - niegazowana
o leczniczej nigdy nie słyszałem.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

VA napisał(a):-carbonated - gazowana
albo sparkling water,
jeszcze moze być też woda sodowa - soda water,

artkor
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączył: 22 cze 2010, 23:22
Reputacja: 16
Neutralny

Aby temat był pełny, ze względu na zdrowie dodam że każdy z nas powinien postarać się pić wodę średnio zmineralizowaną czyli pomiędzy 500 a 1500 mg minerałów na litr. Nie więcej!

-Woda nisko zmineralizowana zawiera do 500 mg pierwiastków w litrze,

-a wysoko zmineralizowana ma więcej niż 1500 mg minerałów na litr.

Mamy jeszcze;
Wody stołowe: to czyste wody (zwykle gazowane), mineralizowane naturalnie, ale i sztucznie. Powstają w wyniku zmieszania wody źródlanej albo pitnej wody podziemnej z naturalną wodą mineralną, solami mineralnymi czy też innymi składnikami mineralnymi.


A jeśli chodzi o wody lecznicze:

Wody lecznicze: najlepiej pić je po konsultacji z lekarzem. Zazwyczaj delektujemy się nimi w znanych uzdrowiskach, korzystając ze specjalnych pijalni wód. Są jednak również dostępne w butelkach i kartonach. Termin "woda lecznicza" oznacza, że jej skuteczność w łagodzeniu bądź leczeniu konkretnych dolegliwości została potwierdzona badaniami naukowymi. Wody takie zawierają w litrze ogółem nie mniej niż 1000 mg składników mineralnych. Często jednego konkretnego składnika jest nieproporcjonalnie dużo w stosunku do innych wód. Rodzaj, a także proporcje pierwiastków w litrze wody, jest ściśle określony oraz niezmienny.


Informacje zaczerpnąłem z:
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1059 ... jesz_.html


Dziękuję.

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 gru 2008, 14:29
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SŁOWNIK