CECHY CHARAKTERU

Słownik tematyczny jezyka angielskiego, przydatne zdania, rozmowy po angielsku.

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 18 wrz 2011, 14:20 Re: CECHY CHARAKTERU

tez sobie wydrukowalam... dzieki bardzo :-)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez stefan1965 » 25 wrz 2011, 18:35 Re: CECHY CHARAKTERU

?
Ostatnio edytowano 17 gru 2011, 12:44 przez stefan1965, łącznie edytowano 1 raz
two beer or not two beer

stefan1965
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Dołączył: 10 sty 2009, 17:10
Reputacja: -3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 25 wrz 2011, 20:05 Re: CECHY CHARAKTERU

stefan1965 napisał(a):Nie żebym się czepiał (dla Autora szacun) ale CLEVER nie jest dla Anglika komplementem i bardziej by pasowało clever - cwaniak. Taka subtelna różnica, którą sam odczułem. Nie było to przyjemne.

a Ty jestes rodowitym anglikiem, ze tak to odczules?
dzieci w przedszkolu/szkole tez chwali sie, ze sa clever - bystre i jest to jak najbardziej komplement!
tu jeszcze kilka innych znaczen:
sprytny
mądry
inteligentny
pomysłowy
zręczny
zdolny
zgrabny
zmyślny
dowcipny
pojętny
rozgarnięty
łebski
wymyślny
gracki
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 25 wrz 2011, 21:25 Re: CECHY CHARAKTERU

stefan1965 napisał(a):ale CLEVER nie jest dla Anglika komplementem
o czym ty mowisz chlopie ;)?
oczywiscie ze jest komplementem.. moj szef( rodowity anglik) czesto docenia i chwali pracownikow i rowniez uzywa tego slowa, jesli ktos wymysli cos fajnego, lepszy sposob dzialania w firmie itp
jesli ktos sie czegos szybko uczy..itd...
rowniez nie raz slyszalam ten zwrot w stosunku do dzieci, ze sa inteligentne, lub w pomyslowy czy sprytny sposob cos zrobil, naprawily,ulozyly itp..
Nie wydaje mi sie ze zwrot ,,clever boy,, z ust pani doktor do dwulatka jest obrazliwe i znaczy ze jest cwany w zlym tego slowa znaczeniu...
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany
Góra
-2

MężczyznaPostNapisane przez stefan1965 » 26 wrz 2011, 17:43 Re: CECHY CHARAKTERU

?
Ostatnio edytowano 17 gru 2011, 12:45 przez stefan1965, łącznie edytowano 1 raz
two beer or not two beer

stefan1965
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Dołączył: 10 sty 2009, 17:10
Reputacja: -3
Neutralny
Góra
-6

KobietaPostNapisane przez Luiza » 26 wrz 2011, 22:59 Re: CECHY CHARAKTERU

Wiele słów może mieć negatywne jak i pozytywne znaczenie, w zależności od kontekstu. Słowo clever samo z siebie jest pozytywne, ale można użyć go ironicznie jako słowa negatywnego.
Tak samo jak polskie słowo 'cwany' nie jest negatywne, ale w różnym kontekście może mieć różne znaczenie.

Samo słowo 'clever', bez kontekstu jest komplementem, słowem o znaczeniu pozytywnym.

Dodano: -- 26 wrz 2011, o 23:08 --

1.
mentally bright; having sharp or quick intelligence; able.
2.
superficially skillful, witty, or original in character or construction; facile: It was an amusing, clever play, but of no lasting value.
3.
showing inventiveness or originality; ingenious: His clever device was the first to solve the problem.
4.
adroit with the hands or body; dexterous or nimble.

Dodano: -- 26 wrz 2011, o 23:15 --

Ale jak ktoś mówi do nas ''are you trying to be clever?'', albo ''don't try to be clever'' czy coś w tym stylu, to nie ma na myśli naszej wybitnej inteligencji, a raczej próbuje powiedzieć ''nie bądź taki do przodu cwaniaczku''.
Wszystko zależy od kontekstu.
Trzeba brać pod uwagę, że w slangu czy mowie potocznej słowa miewają odwrotne znaczenie. Tak w języku angielskim jak i w Polskim.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agnieszka247 » 30 wrz 2011, 12:41 Re: CECHY CHARAKTERU

Szkoda,że nie mogę tego wydrukować,ponieważ nie mam drukarki,ale będe często tutaj zaglądać-mam nadzieję,że cdn.-dzięki

agnieszka247
Raczkujący
 
 
Posty: 84
Wiek: 60
Dołączyła: 27 wrz 2011, 15:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 9
Neutralny

Poprzednia strona

Powrót do SŁOWNIK