Mega

Słownik tematyczny jezyka angielskiego, przydatne zdania, rozmowy po angielsku.

MężczyznaPostNapisane przez Arek2 » 1 lis 2012, 19:00 Re: Mega

Adam może po prostu się starzejesz :)

http://www.youtube.com/watch?v=TwTygXS_uP4

Dodano: -- 1 lis 2012, 20:01 --

wpisz w google "jest mega" i sam się przekonasz ile rzeczy dzisiaj jest mega :)

Arek2
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 29 paź 2012, 18:52
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 1 lis 2012, 19:32 Re: Mega

soniac

Jesli chodzi o jezyk angielski zobacz tu http://www.urbandictionary.com/define.php?term=mega

Osobiscie tez nie pamietam zeby ktos uzywal w uk przedrostka 'mega' za wyjatkiem kontekstu komputerowego/technicznego np. 'megabyte', 'megahertz' itp. albo 'mega sale'

Jesli chodzi o jezyk polski to zgodnie z tym co jest napisane tu http://www.polonistyka.fil.ug.edu.pl/?i ... 37&lang=pl to wydaje sie ze poprawnie byloby 'megaplaneta' a nie 'mega planeta'
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 1 lis 2012, 21:16 Re: Mega

Zagooglałem i siakoś nie zauważyłem mega przystojnych... mega smacznych.... mega aktorów....
A co do linka, to przepraszam, ale żaden raper/hip-hop czy inny piosenkarz nigdy nie byli dla mnie wyznacznikami języka polskiego.

Pozdrawiam
PS. Już powiedziano, ze mówisz o slangu, a tego nie da się przetłumaczyć. Tak jak idiomów.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Arek2 » 1 lis 2012, 22:51 Re: Mega

Przecież nie podałem Ci tego rapera jako alternatywy dla profesora Miodka bo nie mówimy o standardach tylko o słowie, które mimo standardów jednak w mowie potocznej występuje i wątek ten o ile zrozumiałem dotyczy tego czy te potoczne słowo można bezpośrednio przenieść na grunt języka angielskiego.

Wpisz w googla zamiast "jest mega" konkretnie: "mega przystojny" i "mega smaczny" ;)

Arek2
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 29 paź 2012, 18:52
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez anita1234 » 2 lis 2012, 15:04 Re: Mega

VA napisał(a):Ale może słyszałaś kiedyś słowa: gigabajt, nanometr, kilogram, milimetr, czy też MEGAwat? To że się z tym nie spotkałaś wcale nie oznacza, że nie istnieje.

A co ma piernik do wiatraka?
Widze że sam nie potrafisz wytłumaczyć bzdur które wypisujesz?

Czy system imperialny czy metryczy nie ma żadnego znaczenia bo mega to poprostu X1000000 w kazdym mozliwym systemie.
VA napisał(a):W UK większość ludzi używa nadal system imperialny, więc metryczne symbole mogą nie mieć dla nich znaczenia.


W UK tak sam często używa sie mega jak i Polsce więc to co napisałeś nie ma żadnego sensu. Nie wiem czy spotkałeś się w UK z takimi określeniami jak megawat megahertz megabajt itp...
Ostatnio edytowano 2 lis 2012, 17:34 przez anita1234, łącznie edytowano 1 raz

anita1234
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 7 lip 2008, 11:22
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 2 lis 2012, 16:37 Re: Mega

anita1234 napisał(a):(...)
Czy system imperialny czy metryczy nie ma żadnego znaczenia bo mega to poprostu X1000000 w kazdym mozliwym systemie.(...)


Właśnie chodzi o to, że ma...

Greckie przedrostki stosuje się w układzie metrycznym, popularnie zwanym SI, w układzie CGS i paru innych. Generalnie obowiązujących w różnych miejscach w różnych czasach, ale w większości na terenie Europy i ew. kolonii.
Ale na pewno nie w imperialnym :) Słyszał ktokolwiek o kiloinch, megastone czy hektopoundach?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez anita1234 » 2 lis 2012, 17:34 Re: Mega

A słyszałeś o megagram, megametr?

Może źle się wyraziłam, chodziło mi o to ze mimo że przedrostek nie jest używany zawsze oznacza to samo, a wszystkie popularne użycia przedrostka mega występują zarówno w Polsce gdzie używamy stemu metrycznego jak i w UK gdzie jest system imperialny: np megahertz, megaohm, megawat megabajt.

Raczej nie spotkałam się z zastosowaniem mega, ktore stosuje sie w Polsce a nie występuje w UK, Chyba że takie są to prosze o przykłady.

anita1234
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 7 lip 2008, 11:22
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 3 lis 2012, 00:55 Re: Mega

A toś dowaliła do pieca :D:D:D
anita1234 napisał(a):(...)i w UK gdzie jest system imperialny: np megahertz, megaohm, megawat megabajt.(...)

normalnie prawie się popłakałem ze śmiechu :)

Weź lepiej najpierw poczytaj o układzie SI i innych układach jednostek miar i wag.
A potem zabieraj głos :)
Dzieci tez to czytają i nauczą się głupot.

A żeby nie było off topa to mamy Mega gwiazdy, Mega przeboje i inne takie dziwadła językowe. Dlaczego? No bo najpierw była zwykła piosenka. Potem jedna była jednak lepsza od innych. Więc ponieważ była przebojowa, nazwano ją przebojem. No ale w natłoku przebojów jedne są lepsze od drugich. Więc dla ich rozróżnienia zaczęto używać określenia Super przebój.Później w gąszczu super przebojów jedne były lepsze od innych. Więc pojawił się Hit. Potem Super hit, a teraz na topie mamy Mega hit.
Podejrzewam, że za kolejne 100 lat będziemy mieć Tera Giga Super Hiper Extra Hito-przeboje...
A skoro Mega Hit jest lepszy od Hitu, więc analogiczne coś musi być Mega Smaczne, aby odróżnić to od tego smacznego normalnie.

Rozumiesz mechanizm?

Pozdrawiam
PS. Co do jednostek - tu masz podstawy. Resztę poszukaj sobie sama.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostki_imperialne
http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_SI
http://ptf.fuw.edu.pl/stale/jed_si/jed_si.html

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez anita1234 » 3 lis 2012, 09:43 Re: Mega

Widzę że naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wyrywasz cytaty z kontekstu. Podałam przykłady użycia mega ponieważ VA napisal że w uk się mega nie stosuje bo jest system imperialny, a ja uwazam ze mega stosuje tak samo często jak w Polsce jak i uk.

Nigdzie nie napisałam że te przykłady pochodzą z systemu imperialnego jak to wynika że zle zacytowanej przez ciebie sentencji. Więc jeśli nie potrafisz cytować bez zmieniania sensu wypowiedzi to tego nie rób. Wymadrzasz się w każdym temacie a nie potrafisz zrozumieć sensu prostego zdania,.

Na tym kończę bo dyskusja z osobami takimi jak ty nie ma żadnego sensu. Źyj sobie dalej w przekonaniu że jesteś mądrzejszy na świecie.


A i nie zapomnij mi dowalic na koniec jakiegos kolejnego przemadrego wywodu, bo nie będziesz mogł spać po nocach

anita1234
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 7 lip 2008, 11:22
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 3 lis 2012, 21:31 Re: Mega

anita1234 napisał(a):Widzę że naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wyrywasz cytaty z kontekstu. Podałam przykłady użycia mega ponieważ VA napisal że w uk się mega nie stosuje bo jest system imperialny, a ja uwazam ze mega stosuje tak samo często jak w Polsce jak i uk.

Dziewczyno! Jeżeli nie rozumiesz o czym mowa, to przynajmniej zacznij czytać. System metryczny jest metryczny niezależnie czy się go używa w PL, UK czy też w Chinach.
Czy ja gdzieś napisałem, że w UK nie używa się systemu metrycznego? Przeczytaj jeszcze raz co napisałem poprzednio:
VA napisał(a):Mega (M) w systemie metrycznym jest prefiksem używanym do określenia ilości, czyli X1000000. Z dość zrozumiałych przyczyn może się łatwo wślizgiwać do języka polskiego. W UK większość ludzi używa nadal system imperialny, więc metryczne symbole mogą nie mieć dla nich znaczenia.

Przetłumacz sobie to na jakiś język bliżej Ci znany, a następnie się wypowiedz.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Luk4sz » 8 lis 2012, 10:33 Re: Mega

Moze ktos mi przetlumaczyc to zdanie na angielski :D
"Ten watek jest mega zenujacy!"

:mrgreen:

Luk4sz
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączył: 21 lut 2011, 17:13
Reputacja: 11
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SŁOWNIK