Maternity allowance

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez schmitteczka28 » 28 kwi 2016, 12:28 Maternity allowance

Hej
Mam pytanko czy ktoras z Was otrzymywala macierzynskie z jobcentre tzw Maternity Allowance?
Chcialam sie dowiedziec ile zwykle czeka sie na decyzje oraz na ile tygodni Wam je przyznano. Z tego co czytalam przysluguje do 39 tyg ale czesto przyznaja na mniej tygodni I od czego to zalezy?
Z gory dziekuje

schmitteczka28
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 30 kwi 2015, 10:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Lidia1121 » 30 sie 2016, 11:35 Re: Maternity allowance

Hej Kochane! Pilnie potrzebuję Waszej pomocy. Jestem w UK dokładnie od 29.12.2015 r. Prace zaczelam już w sumie 7.01 od tego czasu pracowałam a to dla jakiejś agencji a to w pizzerii. ostatecznie od kwietnia pracowałam dla jednej agencji ktora zwolniła mnie z pracy w 26 tyg ciązy. agencja ta najpierw zobligowała sie do placenia mi SMP-później zrezygnowała. Teraz jestem w PL i przygotowuje wniosek o maternity allowance i w związku z tym moje pytanie- kilka tygodni z tzw TEST PERIOD przypada mi na pobyt i pracę w PL- czy powinnam o tym pisać w formularzu? Czy zawalifikuję się do MA w związku z taka sytuacją mimo , że mam wypracowane 26 tyg wszystkie payslipy dokumenty itp?
Z gory dziekuję za pilną odpowiedź! Pzdr!

Lidia1121
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 19 maja 2016, 12:59
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Janaan » 9 wrz 2016, 18:28 Re: Maternity allowance

Witaj, mam podobna sytuacje i tez zastanawialam sie nad tym, ale ja jestem w Uk i nadal mam umowe o prace tutaj.
Mi firma odmowila placenia SMP ze wzgledu na krotki okres zatrudnienia (od 18 kwietnia 2016) a date porodu mam na 17 pazdziernika 2016. Ale w Polsce mam tez umowe o prace na czas nieokreslony z tym, ze jestem na bezplatnym w chwili obecnej od 10 lutego 2016. ale mam wypracowane 26 tygodni (Polska + Uk). Tez niewiedzialam co zrobic, wiec wpisalam w formularzu prace w Polsce i dolaczylam umowe o prace wraz z wynagrodzeniem + pismo ze od 10 lutego 2016 jestem na bezplatnym. Zlozylam to w jobcenterplus 5 wrzesnia 2016 ....i czekam.

Janaan
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 23 mar 2015, 08:10
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Lidia1121 » 10 wrz 2016, 16:14 Re: Maternity allowance

Dziękuję za odpowiedz :) a jak i gdzie skladalas? Bo ja wysłałam na adres podany w formularzu( bodajże wolverhampton) i może powinnam gdzieś zanieść osobiście? Do Polski wróciłam urodzić po porodzie i świętach wracam do uk:)

Lidia1121
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 19 maja 2016, 12:59
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO