Do mam 3-latkow

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 4 lut 2010, 17:01 Re: Do mam 3-latkow

ewela119, jeśli chcesz mieć opiekunke za którą Ci zwrócą Childcare Elemment najlepiej udaj się do miejskiego counilu tam mają namiary na opiekunki rejestrowane taka opiekunka musi ci przedtawić swój nr rejestracyjny i dać certyfikat, dzwonisz do HM Revenue i zgłaszasz że podjęłaś się pracy i korzystasz z childcare provides podajesz kwote tygodniową wysyłasz certyfikat i pieniądze masz praktycznie w ciągu paru dni na koncie.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 lut 2010, 18:31 Re: Do mam 3-latkow

A nie musze wczesniej miec Child Tax Credit lub Working Tax Credit? Dzwonilismy wczoraj na infolinie zeby dowiedziec sie czegos o tych zwrotach ale jedyne czego sie dowiedzielismy to to ze moj partner ktory ma WTC musi miec jakis dokument potwierdzajacy ze opiekuje sie moim dzieckiem, problem w tym ze pan sam nie wiedzial jaki to ma byc dokument, mamy czekac na list :roll:
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 4 lut 2010, 19:02 Re: Do mam 3-latkow

O Boże to ty i ta twoja pogmatwana sytuacja :608: Ja już nie wiem jakim cudem twój partner dostał WTC jak nie ma Home Office...Jeszcze raz wróćmy do początku powinnaś złożyć wniosek o przyznanie Ci Child Benefit na twoje dziecko, na formie wypisujesz swoje dane i dane partnera, partner jako osoba pracująca i prowadząca wspólne gospodarstwo domowe z tobą stara sie o WTC i CHTC ponieważ żyje w związku (partnerstwo jest jak małżeństwo traktowane) z osobą która ma na utrzymaniu nieletnie dziecko. Na wniosku równiez wpisuje twoje dane i dane dziecka. Wtedy jeżeli ty zaczynasz pracować musisz to zgłosić i uaktualnić dane podac przypuszczalny dochód itd wasze dochody są sumowane i według tego obliczają ile wam się należy Workinu a ile Child Taxu a ile jeszcze będą w stanie wam oddać za opieke nad dzieckiem czy całe 75% czy mniej. Twoj partner zapewne już wie ze musi wyrobic jak najszybciej HO ty jak podejmiesz prace zrob to też do 4 tygodni. Teraz póki co może skorzystaj z jakiegos ogłoszenia nieraz kobitki biora 2 f za godzine za opieke nad dzieckiem ale zbyt długo nie korzystaj z takiej formy opieki bo to nie legalne .
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 lut 2010, 20:34 Re: Do mam 3-latkow

No wlasnie sytuacja jest pogmatwana. Szukam i szukam tej opiekunki i bez rezulatatu, wybiore sie do councilu bo tak z ogloszenia to tez sie troche boje, nie wiadomo kogo wpuszcze do domu a taka z certyfikatem itd to chyba "bezpieczniejsza". Dzieki za lopatologiczne wytlumaczenie :grin:
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO