Do mam 3-latkow

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

PostNapisane przez Guest » 2 lut 2010, 14:11 Do mam 3-latkow

Dziewczyny ktore maja 3 letnie dzieciaczki,czy wysylacie juz swoje pociechy do przedszkola?Czy musze juz gdzies zapisac mojego synka??nie orietuje sie wogole w tych sprawach :-|

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez kalini812 » 2 lut 2010, 14:32 Re: Do mam 3-latkow

ja mam 2 latka i juz zapisalam go do przedszkola.bylam na takich dwoch dniach probnych,strasznie plakal,musialam ja byc w sali to wtedy bylo ok,poza tym jeszcze nie wola siusiu i kupke, zdecydowalam iz jeszcze zaczekamy z tym. ale sadze,gdyby mowil i wolal o swoje potrzeby to jak najbardziej,fajna sprawa-niedojsc ze bawi sie z dziecmi,zawsze czegos nowego sie nauczy to i jeszcze takie brzdace najszybciej lapia jezyk,wiec jak najbardziej bylabym wtedy za.decyzja nalezy oczywiscie do ciebie.
pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
kalini812
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 42
Dołączyła: 23 kwi 2008, 18:28
Lokalizacja: Tamworth---Wrocław
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 2 lut 2010, 14:35 Re: Do mam 3-latkow

Ja swojego syna zapisalam do nursery jak miala 2 lata i wczoraj dostalam list ze szkoly ze w piatek jest spodkanie. Przynajmniej w mojej szkole trzeba przynajmniej rok wczesniej skladac podanie nie wiem jak winnych. Moja corka chodz ma dopiero 1rok i 8 miesiecy przy skadaniu papirow dla Kuby powiedzieli mi ze moge rowniez zlozyc juz podanie dla corki.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 2 lut 2010, 14:36 Re: Do mam 3-latkow

Jak dziecko skonczylo juz 3 latka to mozesz podejsc do najblizszej szkoly (czy tej do ktorej chcesz dziecko wyslac) i poprosic o aplikacje do nursery group, wtedy dziecko bedzie chodzilo na zajecia od wrzesnia w trybie rannym lub popoludniowym na 3 godziny dziennie od poniedzialku do piatku. Ogolnie zeby dziecko bylo przyjete do nursery to w dniu rozpoczecia roku szkolnego powinno miec juz skonczone3 lata (czyli urodzone do 31 sierpnia). Po roku w grupie maluchow przenosza dziecko do 'reception' - juz na 8 godzin dziennie.
Jesli chodzi o przedszkola na 8 lub wiecej godzin z dofinansowanem od panstwa a przyklad to niestety nic niewiem na ten temat.

[ Dodano: Wto Lut 02, 2010 14:39 ]
marzencia2333,
U mojego malego w szkole przyjeli go pare tygodni po zlozeniu podania, po rozpoczeciu oficjalnym roku szkolnego, jakos od pazdziernika zaczal chodzic wiec moze zalezy od szkoly ile wczesnej trzeba dziecko zapisac, jesli maja miejsca to niepowinno byc problemu, a jesli szkola jest wysoko w rankingu szkol to moze rzeczywiscie trzeba sie wczesniej starac o miejsce.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 2 lut 2010, 15:04 Re: Do mam 3-latkow

Daniel nie nosi pampersa ale nie chce wolac siku ani kupe,musze ga sama pytac czy chce,a jak sie zapomne to przynosi mi nocnik.Z mowa jest ciezko bardzo malo mowi,wiecej gada po swojemu.
od zeszlego tygodnia chodze z nim na do pseudo przedszkola,mozna przyjsc z dzieckiem,mamy siedza i pija kawke a dzieci sie bawia,wlasnie tam mi powiedziano ze powinnam go zapisac do przedszkola.

Chcialabym go zostawiac na pare godzin samego bo za bardzo jest przyzwyczajony do mnie,nie moge sie nigdzie ruszyc bez niego.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 2 lut 2010, 17:21 Re: Do mam 3-latkow

Ja dzisiaj zadzwonilam do szkoly i zapytalam czy maja jeszcze miejsca w nursery, powiedzieli ze maja wiec jutro idziemy obejrzec i zapisac mala. Juz jej przysluguja darmowe godz chociaz chce ja poslac na dluzej... Denerwuje sie jak mala sobie poradzi, co prawda chodzila juz do przedszkola ale w pl, jestem zestresowana bardziej niz ona chyba :roll:
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 2 lut 2010, 19:35 Re: Do mam 3-latkow

ewela119, ale tak to jest rodzice bardziej przezywaja niz dzieci. Moj facet powiedzial, ze jak kuba bedzie szedl pierwszy dzien do szkoly to wolne bierze w pracy :)
wisnia2204, do wrzesnia jeszcze troche czasu zostalo wiec moze sie nauczy mowic siku czy kubke. Ja zaczynam uczyc wojego mowienie po angilsku whiz, poo bo potem pojdzie do szkoly i co powie prosze pani chce siku (akurat go zrozumie)
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 2 lut 2010, 21:25 Re: Do mam 3-latkow

Moj maly tez chodzil w Polsce do zlobka ale tutaj to zupelnie co innego, dzieci go nie rozumialy, panie tez nie wiedzialy o co mu chodzi. Na szczescie w naszej szkole jest polska nauczycielka, duzo pomogla na poczatku a teraz stara sie mowic jak najwiecej po angielsku zeby latwiej polskim bylo dzieciaczkom jezyk zalapac.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 2 lut 2010, 22:10 Re: Do mam 3-latkow

No wlasnie tez sie martwie ze nikt nie zrozumie mojego dziecka co bedzie dla niej ogromnym stresem, uczeszczala do przedszkola w pl i bylo super ale tu wszyscy beda mowic w niezrozumialym dla niej jezyku i wiem ze bedzie sie bardzo denerwowala bo zawsze tak jest gdy ktos do niej po angielsku zagada. Tatus oczywiscie wzial wolne w pracy i jutro idzie z nami :-D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anna G » 3 lut 2010, 21:28 Re: Do mam 3-latkow

ewela119, nie martw sie początki na pewno nie bedą łatwe ale dziecko żeby bawić sie z dziećmi nie potrzebuje gadac po prostu sie bawią a panie będą robić wszystko zeby jakoś je zrozumiała.Moja córeczka chodzi już ponad rok do preschol ale dopiero od stycznia ma za free i ciesze sie ze ją wysłałam wczesniej przynajmiej wiem że lubi to miejsce i zawsze wieczorem mi oznajmia ;czy wiesz mamo że jutro ide do przedszkola"abym nie zapomniała rano jej odprowadzić.Powodzenia dla dziecka i rodziców

Anna G
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 8 gru 2008, 07:09
Lokalizacja: Wrocław-Tamworth
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 lut 2010, 12:08 Re: Do mam 3-latkow

No i moje obawy okazaly sie przedwczesne i niepotrzebne... Kiedy dzwonilismy do tej szkoly w sprawie przyjecia malej do przedszkola mila pani powiedziala ze owszem maja miejsca wiec nie ma problemu, zapomniala tylko dodac ze od wrzesnia i to na part time :cry: Jestem teraz w kropce, musze cos zrobic z dzieckiem, na publiczne przedszkole teraz nie mam co liczyc, na prywatne to mnie nie stac a poza tym i tak godz mi nie pasuja wiec pomyslalam o opiekunce i tu drogie mamy pytanie do Was, macie moze namiary na jakas rzetelna agencje opiekunek? Wczoraj bylismy w dwoch ale w jednej nikt nam nie otworzyl a z drugiej nie chcialabym korzystac po tym jak prze okna zobaczylam kosmiczny burdel w domu w ktorym niby ta agencja sie miesci. Bylabym wdzieczna za pomoc
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 4 lut 2010, 13:13 Re: Do mam 3-latkow

ewela,wydaje mi sie ze za opiekunke z agencji tez slono zaplacisz,takze bez roznicy czy dasz do przedszkola swoja corke czy wezmiesz opiekunke z agencji.Pozatym mozesz sie przeciez starac o dofinansowanie,ale to juz wiesz.
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 lut 2010, 13:39 Re: Do mam 3-latkow

Z tym ze z przedszkolem teraz trudno to raz, dwa to to ze pracowala bede do 18.30 lub 19 i niemialby kto zabrac malej z przedszkola na czas, dlatego szukam opiekunki z agencji bo je tez dofinansowuja. No i opiekunce zaplace po przepracowaniu miesiaca czyli juz kiedy wezme wyplate a nie z gory jak w przypadku przedszkola, bo wylozyc z gory ok 500f kiedy jeszcze nie zarabiam to powiem szczerze w tej chwili duzy problem, a zanim dostane dofinansowanie to tez minie jeszcze kawalek czasu :roll:
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 4 lut 2010, 14:02 Re: Do mam 3-latkow

A moze tez takie opiekunki z agencji biora tygodniowo,to juz bedziesz musiala sie dowiedziec.
Popatrz w ogloszeniach czasami dziewczyny sie oglaszaja do opieki nad dzieckiem.
Zycze powodzenia w znalezieniu opieki nad coreczka :wink:
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 lut 2010, 14:25 Re: Do mam 3-latkow

No wlasnie znalazlam ogloszenia tutaj na stronce i w pl sklepie na Acocks Green ale zadna nie odbiera :evil: Nie wiem fatum jakies nade mna ciazy czy co :roll: Dzieki napewno sie przyda
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO