Porada w sprawie komputera

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez kirito13xx » 4 gru 2013, 18:08 Porada w sprawie komputera

Witam wszystkich mam pytanie do was, zacznę od opisania komputera
Intel core i3 540 3.07 Ghz
płyta gówna Acer FIG57
RAM 4GB
KARTA GRAFICZNA Invidia Geforce GT420 1gb
zasilacz 220
Komputer dobry no , ale troszki mi już nie wyrabia. I teraz pytanie co wymienić w nim?
ja myślę nad kartą i zasilaczem. proszę o radę
(ps nie chce za dużo wydawać tak do 90/100 funt)xD

kirito13xx
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 23 paź 2013, 23:12
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 4 gru 2013, 18:48 Re: Porada w sprawie komputera

Hej. Napisz jeszcze kiedy "nie wyrabia" I moze czego oczekujesz bo za ta kase nie wiele da sie zrobic w pewnych sytuacjach.
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 35
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez kirito13xx » 4 gru 2013, 19:58 Re: Porada w sprawie komputera

nie wyrabia z nie , którymi grami nie mówię już z tego roku , ale z 2011 2012.
myślę nad kartą graficzną , ale nie wiem jaką i nad zasilaczem jakimś tanim tak 600 w

kirito13xx
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 23 paź 2013, 23:12
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 4 gru 2013, 20:32 Re: Porada w sprawie komputera

Ciezko bedzie Ci sie zmiescic w budzecie. Mozesz zainwestowac w sama grafike ale to spore ryzyko przy tym zasilaczu. Najrozsadniej chyba by bylo teraz kupic zasilacz I moze starczy jeszcze na Ram a pozniej odlozyc na grafike. Chyba ze zaryzykujesz z uzywkami ale nigdy nie wiesz na co trafisz.
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 35
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez kirito13xx » 4 gru 2013, 20:40 Re: Porada w sprawie komputera

myślę , że nawet nie sensu kupować grafikę bez zasilacza, a sam zasilacz coś pomoże ? , bo szczerze nie wiem czmu ale bardzo słabo chodzi procek. przykład: Instaluje max payna 3 i próbuje oglądać coś na necie to tak sie wszystko tnie.. ze tragedia a patrzę na parametry to niby tylko używam 30 % procka lol...

kirito13xx
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 23 paź 2013, 23:12
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Wojcieszekk » 4 gru 2013, 21:06 Re: Porada w sprawie komputera

Jak na moje oko to wzrost mocy zaobserwujesz przy wymianie grafiki i procesora
a skoro powyższe to i zasilacz.
Prawdę mówiąc chyba nie dokładałbym pamięci.
Może obecne części pogonisz za jakieś paredziesiąt funtów ;-)

Przede wszystkim potrzebujesz troszeczkę większego budżetu i sprawdzaj sobie http://www.hotukdeals.com/ w miarę intensywnie.
Ja osobiście nie zraziłem się jeszcze nigdy do używanych części więc chyba szukałbym jakichś używanych na ebayu. Są ludzie, którzy wymieniają nawet te lepsze, bo mają trochę większe wymagania :)

Wojcieszekk
Początkujący
 
 
Posty: 28
Wiek: 33
Dołączył: 26 mar 2013, 16:11
Lokalizacja: Selly Oak
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kirito13xx » 4 gru 2013, 21:25 Re: Porada w sprawie komputera

Nie no mi nie zależy, aby wszystko było nowe. Tyle , że po prostu nie wiem co mam szukać..xD
np jaki zasilacz są takie po 30 funt i są takie po 60 funt i jaka jest w nich różnica..?
może powiem inaczej chce teraz zasilacz(nie musi być nowy) kupic i jeśli ktoś może podrzucić link to takie za 40 dyszki do 60 to bede wdzięczny

kirito13xx
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 23 paź 2013, 23:12
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 5 gru 2013, 04:59 Re: Porada w sprawie komputera

Program diagnostyczny sobie wgraj, to zaraz Ci wypluje który komponent pecka jest najsłabszy.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 5 gru 2013, 07:56 Re: Porada w sprawie komputera

Jeśli chodzi o zasilacz to różnice są spore. Na tych najgorszej jakości często dzieją się cuda a moc jaką podaje producent to chyba jego marzenie. Dobre zasilacze charakteryzują się stabilną pracą. Dobra marka to np. Tagan. Oczywiście wymieniając zasilacz na 99% nie poczujesz żadnej różnicy w pracy komputera jeśli dotychczas nic się z nim nie działo.

Procesor który masz, jest jeszcze w miarę OK i nie zwalał bym na niego winy podczas sytuacji o której pisałeś. Bardziej obstawiał bym zaśmiecony lub wolny dysk.

Co do nowszych gier to bez zmiany grafiki się nie obędzie. Może powiem Ci jak jest u mnie. Mam procka i7 8GB Ram i GF GT435M (mniejsza o szczegóły) i nie uważam żebym miał laptopa który nadaje się do grania w nowsze tytuły właśnie ze względu na grafikę.

Myślę, że największy problem dla Ciebie to trochę niski budżet, z którym ciężko będzie osiągnąć jakieś cuda
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 35
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 5 gru 2013, 09:07 Re: Porada w sprawie komputera

skoro tak ograniczony budżet to na Twoim miejscu poszedłbym w RAM. Na pewno minimum drugie tyle co masz a jakby wystarczyło to i 16ka w sumie. A za resztę z budżetu pokombinowałbym z dyskiem SSD na system 100-120GB.
Przycinki oznaczaja niewyrabianie systemu, a nie słabą kartę graficzną.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 5 gru 2013, 12:15 Re: Porada w sprawie komputera

Adam, kolega stawia na gry wiec zasilacz + karta graficzna. Ta co jest jest cieniutka...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kirito13xx » 5 gru 2013, 13:54 Re: Porada w sprawie komputera

Co chodzi o dysk to go mam już jakieś ponad dwa lata i system był na nim zmieniany wiele razy.
Ram np wydziałem 4 gb ddr3 za 18 funt. w sklepie "cex" a wytłumaczy mi ktoś na czym polega ten dysk "ssd"
tak , ze ram mogę kupic nawet teraz

kirito13xx
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 23 paź 2013, 23:12
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 5 gru 2013, 14:17 Re: Porada w sprawie komputera

Dysk SSD w duzym skrocie mozna powiedziec, ze nie zapisuje danych na talerzach magnetycznych tylko w kosciach pamieci czyli taki jakby RAM tylko jako pamiec stala. Charakteryzuje sie bardzo krotki czasem dostepu do danych co w praktyce znacznie przyspiesza prace komputera - system, aplilacje uruchamiaja sie duzo szybciej jednak nie ma to az tak duzego znaczenia w grach ktore I tak w wiekszosci uzywaja pamieci RAM.
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 35
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez kirito13xx » 5 gru 2013, 15:48 Re: Porada w sprawie komputera

aa rozumiem to dla mnie nie ma dużego znaczenia.. dziękuje all za odp. Tyle, że dalej nie wiem jaką kartę graf kupić i zasilacz xD :oops:

kirito13xx
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 23 paź 2013, 23:12
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 5 gru 2013, 16:53 Re: Porada w sprawie komputera

A mi sie nie chce wierzyc ze masz zasilacz 220W. Takie zasilacze montowano w komputerach 8 lat temu.

To nie na temat moze, ale jak grasz to ja bym kupil konsole, a nie wiecznie pakowal kase w komputer.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA