Sky Fibre Max - Podpięcie

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Tomcio1996 » 19 paź 2016, 22:53 Re: Sky Fibre Max - Podpięcie

Mam nadzieję, że TalkTalk okaże się być firmą godną polecenia. Pociesza/daje nadzieję fakt, że sąsiedzi mają aktywne routery TalkTalk więc liczę na nich. :D

Dam znać jak sprawa dalej się potoczy ale wierzę, że 7 Listopada będzie można zamknąć temat.

Dodano: -- 8 lis 2016, 21:17 --

Witajcie. ;)

Mineły 3 tygodnie (chyba najdłuższe w moim życiu) Talk Talk regularnie powiadamiał mnie na emailu lub telefonie, że aktywacja nastąpi 7 Listopada czyli wczoraj.

Zgodnie z danym słowem pozostawiam po sobie ślad.

Inżynier miał pojawić się między 13 a 18... Pojawił się Pan od BT po 12 i w sumie nie byłem na to zły. :D
W domu przy gniazdku coś porobił, pojechał gdzieś. Wrócił i powiedział, że wszystko będzie śmigać jak powinno.
Opuszczał mnie z wiadomością, że czym bliżej budki internetowej mieszkam tym lepszy mam internet. Jako, że do budki od mieszkania mam 78 metrów to byłem bardzo szczęśliwy.

Podpiąłem i po chwili zaczęło działać. Po 24 godzinach korzystania z internetu jestem mega zadowolony choć bardzo dużo traci się na szybkości korzystając z Wi-Fi (nawet połowę z down.) Ponieważ Upload ku mojemu zdziwieniu cały czas jest bez zmian bez znaczenia na jakim urządzeniu czy sposobie połączenia.

Jednak po przez kabel osiągam takie szybkości: http://www.speedtest.net/my-result/5782699707

Wielkie DZIĘKI Wszystkim osobom które dołożyły swoją cegiełkę do tego, że dziś posiadam taki internet. ;)

Tomcio1996
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 29 mar 2015, 13:00
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 20 gru 2016, 17:02 Re: Sky Fibre Max - Podpięcie

AdamBoltryk napisał(a):Skoro masz gniazdo to na 99% masz kabel.

Nie wybiegałbym tak szybko. Sam miałem pełno gniazdek w domu, w żadnym nie było nic "żywego" i monter sam był zaskoczony :)
Na końcu wykorzystał całe okablowanie żeby się do tego wpiąć, ale to całe okablowanie kończyło się daleko przed wyjściem z domu i musiał dorabiać :)
Różnie to w Anglii bywa, a sam robiąc w IT wiem jak czasami monterzy potrafią zaszaleć w budynkach i porobić po swojemu bo nie potrafi dokumentacji przeczytać.


Tomcio1996 napisał(a):Podpiąłem i po chwili zaczęło działać. Po 24 godzinach korzystania z internetu jestem mega zadowolony choć bardzo dużo traci się na szybkości korzystając z Wi-Fi (nawet połowę z down.) Ponieważ Upload ku mojemu zdziwieniu cały czas jest bez zmian bez znaczenia na jakim urządzeniu czy sposobie połączenia.

Sam też mam TalkTalk'a i nie narzekam. Żadnych problemów z monterem, uptime jest na poziomie 364dni i 10 godzin w roku. Prędkości nie spadają i jeden z nielicznych operatorów który ma faktycznie "no limit" a nie jak większość że niby mają "no limit" ale w przypadku jak przekroczysz określoną ilość pobranych danych to wprowadzają tzw. fair usage policy.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA