Resety - Przegrzewanie się komputera?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Wozek » 10 sie 2007, 05:42 Resety - Przegrzewanie się komputera?

Mam problem z kompem: :sad:
Płyta GIGABYTE Ga-85655FX
4x 512 ddr ram
Procesor Intel 3,02 Ghz
Grafika chyba Radeon 9800 napewno 128Mb
Dysk SATA WD2000 200GB i ATA 160GB
dvd-rw + dvd

Problem polega na częstym resetowaniu komputera.
Nie jest to ten słynny Worm.
10 sekund przed resetem wentylator na procesorze rozkręca na max obroty.
To samo na karcie grafiki, chipset na płycie głównej też nagrzany że można jajka zmażyć.

Zmieniłem paste na Arctic Silver 5, jest lepiej bo resety są co 5 minut nie co minute.
System przeinstalowałem. Czasem sie zdaża że przed resetem wyskoczy na 2 sekundy niebieski ekran z jakąś informacją ale nie nadążam tego przeczytać i pokazuje sie raz co kilka resetów.
Drivery najnowsze.
Zasilacz 400W
Biosa nie trzeba uaktualnić bo jest najnowszy.

Nie mam pojęcia co się dzieje :???:

Jak ktoś miał taki przblem niech napisze info co to może być.
Dzięki

Wozek
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 29 cze 2007, 18:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 10 sie 2007, 06:19 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

Moze obudowa jest nieodpowiednia sprobuj zdjac pokrywe i zobacz co sie bedzie dzialo. sprawdz co jest zrodlem ciepla, prawdopodobnie nagrzewa ci sie jedna rzecz ktora powoduje wzrost temperatury w obudowie i przez to nagrzewanie sie reszty. byc moze warto dac jakis wentylator na chipset.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Wozek » 10 sie 2007, 17:10 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

Procesor temp.54 i wzrasta do 70.
Chipset temp.45 i wzrasta do 60.
Karta grafiki - nie wiem jaka temperatura ale przypiekł mi sie palec do radiatorka i został mi widaczny ślad na palcu :roll:
Temperatura dysków 38 stopni.

Komp był oryginalny z obudową.
Problem tylko że zaczeło sie to dziać od około 3 tygodnie temu a do dziś kombinowałem żeby to poprawić.
Dziwny przypadek ale chyba czas zmienić kompa :???:

Wozek
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 29 cze 2007, 18:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez metha » 10 sie 2007, 17:21 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

Wozek napisał(a):Dziwny przypadek ale chyba czas zmienić kompa :???:


No jak jesteś w UK to chyba stać Cię na laptopa..... :roll:

Proponuje taki zakup :cool:

Sam kupiłem dość dobrego i nie narzekam nawet na najnowsze gry :mrgreen:
Pogodnie przyjmuj to, co lata niosą.....
Avatar użytkownika
metha
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Wiek: 45
Dołączył: 7 maja 2007, 10:33
Lokalizacja: DerbyUK/ WLKP PL
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 10 sie 2007, 20:28 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

Wozek napisał(a):Karta grafiki - nie wiem jaka temperatura ale przypiekł mi sie palec do radiatorka i został mi widaczny ślad na palcu


Sprawdz wentylator na karcie graficznej, prawdopodobnie sie zakurzyl i ma za male obroty. grafika sie nagrzewa i nagrzewa powietrze w obudowie .....
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 10 sie 2007, 22:08 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

metha napisał(a):
Wozek napisał(a):Dziwny przypadek ale chyba czas zmienić kompa :???:


No jak jesteś w UK to chyba stać Cię na laptopa..... :roll:

Proponuje taki zakup :cool:

Sam kupiłem dość dobrego i nie narzekam nawet na najnowsze gry :mrgreen:


Czy dla ciebie laptop jest szcytem techniki? Ja mieszkajac w Pl posiadalem laptopa i nie czulem sie wyzszy, tutaj kupilem normalnego -prymitywnego kompa
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez raffi » 10 sie 2007, 23:52 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

ale wiesza sie tylko na windzie? jesli ie ma systemu to pracuje normalnie?

ten zasilacz 400W mnie troszke zastanowil... moze masz jakis inny zasilacz dostepny i sprobuj podlaczyc

a inna metode to wyjmij polowe ramu i zobacz co sie bedzie dzialo...
czasem moze byc problem z jakas koscia Ramu....

jesli masz dostep do innej grafy to zrob przekladke....

a sumie na tym zasilaczu to powinno hulac ale moze cos z nim jest nie tak i juz nie daje tej mocy wyjsciowej, ale stawiam ze cos nie tak z RAM :idea::

sa programy do testowania ramu mam gdzies nawet ale najpierw sprobuj wyjac i zobacz co sie bedzie dzialo
-----------------------------
[ you ] a teraz pij szczesliwym stawaj sie, gdy malo Ci dolewke sobie wez;)
polecam kapelke posluchac!!!!!!!!
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... d=82143349
Avatar użytkownika
raffi
Rozeznany
 
 
Posty: 161
Wiek: 44
Dołączył: 13 lis 2006, 20:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez metha » 11 sie 2007, 06:02 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

wsiaz napisał(a):Czy dla ciebie laptop jest szcytem techniki? Ja mieszkajac w Pl posiadalem laptopa i nie czulem sie wyzszy, tutaj kupilem normalnego -prymitywnego kompa


Co ma posiadanie laptopa do poczucia się wyższym........ :lol:

Masz chyba kompleksy jakieś ukryte (wspomniałeś, że posiadałeś, czyli stary byłeś wyższy.... hehe) :mrgreen:

Jeżeli chodzi o szczyt techniki to uważam laptopa za takowy..... :o
Pogodnie przyjmuj to, co lata niosą.....
Avatar użytkownika
metha
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Wiek: 45
Dołączył: 7 maja 2007, 10:33
Lokalizacja: DerbyUK/ WLKP PL
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 11 sie 2007, 06:54 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

Na temat panowie na temat...

1. Problem moze byc nie koniecznie w jakosci pasty - mozliwe ze radiator wentylatora ze wzgledu na wadliwe zamocowanie nie ma dostatecznie dobrego styku z powierzchnia procesora. - Sprawdz zamocowanie, czy nie masz jakis naklejek, stickerow na nim - potrafia czasem narobic niezlego balaganu:)!

2. Zmien grafike na inna jesli masz jakas pod reka - jesli przypieklo ci palca musi miec ponad 90C a normalna temp pracy to ok 50C

3. Jesli nie masz pod reka czesci na podmianke a domowe i babcine metody zawioda (lacznie z ustna perswasja i pluciem przez lewe ramie podczas naciskania przycisku "reset") dzwon do serwisu zanim cos ugotujesz

Problem jest dosc trudny do zdiagnozowania domowymi sposobami ze wzgledu na fakt iz tak na prawde nie wiadomo czy ta wysoka temperatura jest przyczyna czy tez skutkiem, a przyczyn moze byc wiele i co gorsza potrafia wyskoczyc lacznie.
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 11 sie 2007, 07:59 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

metha napisał(a):
wsiaz napisał(a):Czy dla ciebie laptop jest szcytem techniki? Ja mieszkajac w Pl posiadalem laptopa i nie czulem sie wyzszy, tutaj kupilem normalnego -prymitywnego kompa


Co ma posiadanie laptopa do poczucia się wyższym........ :lol:

Masz chyba kompleksy jakieś ukryte (wspomniałeś, że posiadałeś, czyli stary byłeś wyższy.... hehe) :mrgreen:

Jeżeli chodzi o szczyt techniki to uważam laptopa za takowy..... :o


Pozostawiam to bez komentarza, ja jak sie na czyms nie znam , to sie nie odzywam
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 11 sie 2007, 19:30 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

ja tez mam podobny przypadek. np przy wlaczeniu prostej gry planszowej wentylator chodzi prawie jak smiglo helikoptera i czasami robi sie niebieski ekran z informacja cos tam, cos tam. karte graficzna mam zintegrowana z kompem i 1g ram - ta karta. a jak np wlacze muzyke przez neta, to zaczyna wyc. kidys bylam w serwisie , ale nie stwierdzili nic nieprawidlowego. martwi mnie, ze jeszcze troche to bede musiala przywiazac kompa do stolu bo odleci.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jurianglia » 11 sie 2007, 20:36 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

proponuje klamry hehehehehehe

jurianglia
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 45
Dołączył: 11 sie 2007, 09:58
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez raffi » 12 sie 2007, 00:02 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

kik1976 napisał(a):ja tez mam podobny przypadek. np przy wlaczeniu prostej gry planszowej wentylator chodzi prawie jak smiglo helikoptera i czasami robi sie niebieski ekran z informacja cos tam, cos tam. karte graficzna ...........



kiki moim skromnym zdaniem uaktualnij sobie sterowniki...
Avatar użytkownika
raffi
Rozeznany
 
 
Posty: 161
Wiek: 44
Dołączył: 13 lis 2006, 20:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez metha » 14 sie 2007, 18:54 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

wsiaz napisał(a):Pozostawiam to bez komentarza, ja jak sie na czyms nie znam , to sie nie odzywam


akurat na hardware się znam.....
nie jeden komputer naprawiłem i złożyłem, ale przez internet to ciężko coś pogdybać.....

może być pamięć, grafa lub procek
wiele przyczyn.... płyta główna lub jej chipset.....
trzeba by było zabrać sprzęt w swoje ręce i oblukać..... :mrgreen:

oczywiście uaktualnione stery muszą być....
chyba, że po zmianie sterów na nowsze się tak dzieje...
Pogodnie przyjmuj to, co lata niosą.....
Avatar użytkownika
metha
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Wiek: 45
Dołączył: 7 maja 2007, 10:33
Lokalizacja: DerbyUK/ WLKP PL
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 14 sie 2007, 18:59 Re: Resety - Przegrzewanie się komputera?

Mnie sie kiedys komp od czasu do czasu resetowal,az pewnego razu wlaczal sie tylko na sekunde lub dwie.Czyli praktycznie sie nie wlaczal.Okazalo sie ,ze to zasilacz.
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA