Virgin - nie dziala

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Sajmonides » 7 lis 2008, 16:13 Virgin - nie dziala

Chcialem kogos zapytac o rade zanim zadzwonie do Virgin, bo moze ja cos robie zle.

Otoz dzis kurierem przyszedl mi do domu zestwa do instalacji internetu.
Niby latwe, zrobilem wszystko jak w instrukcji ale nie chce dzialac.
Czy ktos wie co moze byc tego przyczyna.
Moze poprostu nie jest jeszcze moje konto aktywowane.
Mysle tak bo teraz sciagam jakis net z powietrza i nawet probowalem po wpisaniu w pasku przegladarki "activation.virginmedia.com" aktywowac go w taki sposob, ale wyswietla sie komunikat ze moje nazwisko i post code nie gra z tym ktore maja oni.
Co to moze oznaczac??

Sajmonides
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 42
Dołączył: 31 paź 2008, 14:47
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 7 lis 2008, 16:27 Re: Virgin - nie dziala

Musisz zadzwonic i aktywowac, ale nie zdziw sie jak zajmie ci to ze 2 tygodnie. Otoz po otrzymaniu zestawu dzwonilismy przez 2 tygodnie codziennie i codziennie zapewniano nas ze net bedzie za godzine.
Ja powinnam ta firme zaskarzyc za skracanie mi zycia poprzez narazanie na stres.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Sajmonides » 7 lis 2008, 17:15 Re: Virgin - nie dziala

Tak myslalem ze cos musze wiecej zrobic niz tylko podpiac kabelek pod kompa.

Bardzo Ci dziekuje za porade

Sajmonides
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 42
Dołączył: 31 paź 2008, 14:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 7 lis 2008, 18:09 Re: Virgin - nie dziala

U mnie zadzialalo niemal po minucie od wykonania telefonu...
0 - Z E R O problemow...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 7 lis 2008, 19:57 Re: Virgin - nie dziala

rozumiem ze to net na lini telefonicznej? ja mialem tak ze sms-em dostalem wiadomosc ze moja usluga jest juz aktywowana i w tym momencie wbijasz login i haslo i powinno grac, przynajmniej tak u mnie bylo... a jak nic nie dostales to zadzwon i sie dowiesz kiedy bedzie dzialalo do konca.

pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 7 lis 2008, 20:43 Re: Virgin - nie dziala

a jak sie wdzwaniasz w net? pierwsza sprawa to lampka dsl musi sie swiecic i wtedy:
-jesli uzywasz polaczenia ppoe to upewnij sie ze aktywowano konto, wbij dane i smiga
-jesli uzywasz kablowki i automatycznego ip, to zrestartuj modem i tez powinno grac
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Sajmonides » 7 lis 2008, 23:50 Re: Virgin - nie dziala

Ja jestem zielony jezeli chodzi o te sprawy.

Zrobilem tak. Mam jakies gniazdko gdzie pisze TELEWEST. Predzej na necie, na stronce Virgin znalazlem ze moj adres jest kompatybilny i moge miec neta z Virgin.
Tak wiec zdecydowalem sie na niego. Ale z tego co widze ta skrzyneczka tylko wysyla a nic nie pobiera, tak wiec zastanawiam sie czy dobrze wszystko podlaczylem. Ale juz jutro bede pewny wszystkiego bo zadzwonie do tych ludzi i zapytam o co chodzi ze nie mam neta za ktory zaplacilem.
Wiec nie martwcie sie, poradze sobie.

Bardzo dziekuje za odpiwedz na mojego posta

Pozdrawiam

Bardzo wszystkim dziekuje za odpowiedz na mojego posta.

Pozdrawiam wszystkich.

Sajmonides
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 42
Dołączył: 31 paź 2008, 14:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 8 lis 2008, 05:25 Re: Virgin - nie dziala

Jeśli to jest net na linii telefonicznej to raczej powinieneś się podpiąć do gniazda BT.
Oczywiście żeby działało musisz mieć aktywna linie.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Sajmonides » 8 lis 2008, 07:30 Re: Virgin - nie dziala

Nie mam chyba gniazda BT. Tylko na gniazdu jest napis TELEWEST.
Ale tak jak napisalem, spraawdzajac na necie na stronie Virgin czy moge miec broadband, wklikalem swoj adres i wyswietlilo sie ze moge. Wiec musze chyba jedynie zrobic to o czym pisala Luiza, zadzwonic. Dzis to zrobie.

Sajmonides
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 42
Dołączył: 31 paź 2008, 14:47
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 8 lis 2008, 15:54 Re: Virgin - nie dziala

Virgin przejal telewesta wiec chodzi na telewestowych liniach. Ja tak mam.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Sajmonides » 8 lis 2008, 16:43 Re: Virgin - nie dziala

Juz odkrylem co jest nie tak.

Otoz nie mam aktywnej lini telefonicznej, a poniewaz do mieszkanka wprowadzilem sie niedawno, tak wiec nawet nie wiem jaki jest numer telefonu.
Probowalem sie dodzwonic pod numer 08454541111 ale juz na wstepie Pani chce ode mnie numer telefonu i koniec rozmowy.
Jak sie dowiedziec jaki numer sie posiada??
Wiecie moze gdzie sa w miescie jakies oddzialy Virgina gdzie moglbym pojsc i wszystko po ludzku zalatwic??

Sajmonides
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 42
Dołączył: 31 paź 2008, 14:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 8 lis 2008, 21:46 Re: Virgin - nie dziala

Sajmonides napisał(a):Jak sie dowiedziec jaki numer sie posiada??

Jesli nie masz aktywnej lini to nie masz numeru telefonu.
Musisz ja aktywowac, zaplacic ( chyba 12 funta miesięcznie).
Jesli nie masz gniazdka BT to pewenie jeszcze bedzie jakas oplata za zalozenie.

Napisz jaką opcję opcje z virgin wybrales.
Sprawdz czy mozesz miec u siebie cable broadband, jesli tak to im zwróć to co dostaleś i zamów cable, przyjada zalazą i po klopocie.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Sajmonides » 9 lis 2008, 11:56 Re: Virgin - nie dziala

Mam ten zestaw M, sam broadband bez TV. Otrzymalem caly zestaw łacznie z kablami to montazu.

Zanim zdecydowalem sie na zakup Virgina, sprawdzilem na ich stronce czy jest to mozliwe zebym mogl miec tu ich internet. Do tego jeszcze najprawdopodobniej poprzedni lokatorzy mieli tutaj Virgina, poniewaz zaraz po wprowadzeniu sie tutaj dostalem list od nich, informujacy mnie o tym.

Musze poprostu uderzyc do jakiegos oddzialu i to wszystko wyjasnic. Gdyby ktos wiedzial gdzie takowy sie znajduje to prosze, niech napisze.

Sajmonides
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 42
Dołączył: 31 paź 2008, 14:47
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 9 lis 2008, 12:39 Re: Virgin - nie dziala

Adam napisał(a):Jesli nie masz gniazdka BT to pewenie jeszcze bedzie jakas oplata za zalozenie.

Bzdura. Do virgina nie potrzebujesz gniazdka BT. Na BT musialbys placic dodatkowy abonament za linie, na Telewest placisz tylko za net. Virgin i telewest to (jak juz pisalam) to samo JEDNA FIRMA www.telewest.co.uk

[ Dodano: Nie Lis 09, 2008 13:16 ]
W poniedzialek zadzwon do virgina. Nie musisz znac nr telefonu tylko swoj dokladny adres. Oni tam wszystko sprawdza i jesli nie beda mogli aktywowac linii odrazu to przysla ci inzyniera, ktory sprawdzi linie. NIE POTRZEBUJESZ LINII BT.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Sajmonides » 9 lis 2008, 15:22 Re: Virgin - nie dziala

Wlasnie Luizo w tym tkwi caly moj problem. Dzwoniac pod podany wyzej numer oddzywa sie pani z automatu i prosi o podanie numeru Virgin. I nic nie moge dalej zrobic bo nie wiem skad mam ten numer miec. Wiec dlatego myslalem ze ktos moze wie gdzie tutaj w Bham jest jakis oddzial Virgina. Od razu bym to wyjasnil.
Pogrzebie w sieci moze cos znajde

Sajmonides
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 42
Dołączył: 31 paź 2008, 14:47
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA