Przekazanie internetu z komputera na komputer

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 9 maja 2010, 22:43 Przekazanie internetu z komputera na komputer

Obiło mi sie coś o uszy że jest możliwe z jednego komputera który łapie przez wireless internet, przekazać do drugiego komputera ten sam internet za pomocą specjalnego kabla. Bardzo ciekawi mnie ta opcja, gdyż mam jeden z dużym ekranem ciężki komputer PC ale bez wireless, i mały laptop który łapie internet drogą bez kablową.
Bardzo proszę by doradził mi ktoś czy istnieje możliwość prostego podłączenia np. Przez kabel by uzyskać internet w drugim komputerze bez wireless?
Bardzo dziękuję.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 9 maja 2010, 22:52 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

Oczywiście że się da. Będziesz się tylko musiał zaopatrzyć w przełącznik sieciowy lub router do połączenia kompy w sieć. Ponoć się da to zrobić na kablu po odwróceniu faz, ale w to się nie bawiłem.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Sebool_uk » 9 maja 2010, 23:13 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

Witam. Z tego co napisałeś wywnioskowałem, że łatwiej lepiej dla Ciebie byłoby zainwestować w Adaptor Wireless który można nabyć w sklepie Argos :) Tutaj podaje link do sklepu. Za pomocą tego adaptora będziesz mógł nawiązać bezprzewodowe połączenie sieciowe na tej samej zasadzie jak w Notebookach :) Dla mnie wydaje się do najlepsze rozwiązanie bo nie będziesz musiał cudować z kablami żeby zrobić połączenie sieciowe z dostępem do internetu z jednego punktu do drugiego. Sam posiadam taki adapter bo w komputerze stacjonarnym nie posiadam wireless i musiałem zainwestować w takie cacko jak na razie jestem bardzo zadowolony :) z czystym sumieniem mogę Ci go polecić. Gdybyś potrzebował pomocy to napisz do mnie na PW :)

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 161
Wiek: 34
Dołączył: 3 lut 2010, 23:48
Lokalizacja: Newtown/B'ham
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 10 maja 2010, 02:52 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

Są dwie proste metody opisane powyżej, ale...

Na dwa komputery nie potrzebujesz żadnych hubów ani czegoś takiego tylko 'Ethernet crossover cable'. Jak zwykły Ethernet, ale z fabrycznie zrobioną przeplotką. Instrukcja tworzenia sieci ENG
Nie łącz komputerów zwykłym Ethernetem.

Co do odbiorników USB to polecam je w ostateczności. Sieć zawsze się powinno budować bezpośrednio na kartach sieciowych, a nie przez usb czy inne dziwactwa. Sam niestety posiadam takie coś (nie mam możliwości przeprowadzenia kabla) i działa, owszem, ale straty są znaczne, a urządzenie z wyższej półki. Do oglądania stron i filmików wystarczy, ale jeśli chcesz wykorzystywać prędkość za którą płacisz to nie tędy droga. Mi z 2Mbit ucina na 1.5Mbit.

I tak na koniec to powinieneś się podpiąć pod router bezpośrednio (zwykły Ethernet), a nie przez innego kompa. Jeśli nie możesz to polecam sposób pierwszy.
Pozdrawiam.
Andrzej.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 11 maja 2010, 08:30 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

Dziękuję za bardzo ciekawe rozwiązania. Nawet nie wiedziałem że jest ich tak wiele. Skoro posiadacie tak wielką wiedzę pomyślałem sobie że może jest ktoś poinformowany czy istnieje również takie coś, co pozwoliło by zwiększyć ( polepszyć ) zasięg internetu. Chodzi o to że router mam bardzo daleko, i czasem ruszę tylko laptopem i tracę zasięg.
Dodam że wszelkie rozwiązania zalecane z routerem od którego łapię internet, nie wchodzą w grę, chociaż wiem że wystarczyło by zakupić lepszy router.
Wiele problemów składa się na to iż potrzebuję jakiegoś mechanizmu, który mógłbym założyć wyłącznie w mym pokoju, zatem z dala od routera. Gotów zapłacić byłbym nawet kilkaset funtów, lecz tylko z myślą założenia tego u mnie w laptopie.
Kiedyś byłem w skalpach i pytałem się czy istnieje coś takiego, lecz nie istniało. Pomyślałem sobie że od tamtej pory mięło kilka lat i może cos sie z mieniło?
Bardzo dziękuję za pomoc.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 maja 2010, 15:36 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie:
soniac napisał(a):(...)chociaż wiem że wystarczyło by zakupić lepszy router.(...)

Sygnał sieci bezprzewodowej jest tak dobry jak mocno nadaje nadajnik i jak mało przeszkód jest po drodze oraz z czego te przeszkody są zrobione (drewno, cegła, beton, drzewa itd). Możesz w lapciaku mieć najnowszą kartę odbiornika WiFi klasy N+ a i to mało pomoże jeśli źródłowy sygnał jest słaby.

Ale po Twoich opisach sytuacji coś mi się widzi, że nie mówimy o TWOIM internecie. Bo skoro jesteś zdecydowany wydać kilkaset funtów na _jakieś_ rozwiązanie, a nie wchodzi w grę zakup routera za 50-60 MAX 100 funtów, to coś nie teges.
A to już jest trochę nieładnie. Żeby nie powiedzieć dosłownie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 12 maja 2010, 05:25 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

AdamBoltryk napisał(a):Ale po Twoich opisach sytuacji coś mi się widzi, że nie mówimy o TWOIM internecie.

Internet jest prawdopodobnie w domu, w którym wynajmuje pokój. Ja też z routerem nic nie mogę zrobić. Najchętniej bym przewód przeprowadził przez mieszkanie, ale nie da rady i muszę się męczyć z radiowym.

soniac, a możesz chociaż przestawić router bliżej? Mi sieć pada powyżej 10m :(

Wpadłem jeszcze na inne rozwiązania.
Mianowicie kupujesz router dla siebie. Jakość zależy od tego jak blisko kompa będziesz go mógł postawić. Potem najprościej (ale nie najlepiej, tylko, że inaczej byłoby dużo roboty) połączyć gniazda LAN na routerach (bez znaczenia które) kabelkiem 'Ethernet crossover'. Tak samo jak dwa kompy. I masz 'swój' router tuż za ścianą.

Inna metoda, jeśli sygnał jest tak słaby, że nie można ruszać laptopem. Kupujesz router, dobrej jakości, żeby trzymał sygnał. Montujesz go w pokoju u siebie tak, żeby się nie poruszył ;) i podłączasz się zwykłym Ethernetem pod ten router. Jest jednak mały problem...połączenie dwóch routerów bezprzewodowo to trochę zabawy i problemów. Ja tego nigdy nie robiłem.

Ostatnie co mi przychodzi do głowy to wymiana antenki na routerze na lepszą (o ile się da w tym modelu).
Pozdrawiam.
Andrzej.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez soniac » 12 maja 2010, 11:11 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

Przedstawiłem sytuację szefowi, od którego ściągam internet i trafiłem w dobry humor szefa bo obiecał że jutro zadzwoni do firmy i zrobią tak bym mógł łatwiej ściągać od niego internet.
Nie wiem co wymyślą fachowcy, ale skoro znają się na rzeczy, to myślę że sobie poradzą, chociażby mieli nowy router założyć. Bardzo dziękuję za pomoc.
Avatar użytkownika
soniac
Rozeznany
 
 
Posty: 245
Dołączył: 24 cze 2007, 20:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 maja 2010, 15:15 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

Gratulacje. A z tymi fachowcami, to bym nie przesadzał, jeśli przyjadą tacy z jakim się tu spotykałem (chodzi mi o autochtonów - nie Polaków :D ). Życzę, żeby przyjechali ci, co na prawdę się znają :D
A co do wymiany routera, to jak pisałem - nie są to duże koszty. Tym bardziej dla firmy. Jak chcesz się zorientować, to zagooglaj - router N+ i znajdziesz informację. N+ to obecnie na rynku _najszybszy_ protokół komunikacji bezprzewodowej WiFi. A co za tym idzie - mający najdalszy zasięg i najmocniejszy sygnał. Żadne tam a, b, g.

Dobra rada, jak już się podepniesz. Wyłączaj zasysanie w ciągu dnia - jak firma pracuje :)

Pozdrawiam
PS. Wyszło na moje :D

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 12 maja 2010, 16:30 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

interesujące panowie...
Problemem bedzie to ze te tanie routery sa raczej kiepsko konfigurowalne.
No i bedzie problem z routowaniem ze wzgledu na klasy adresowe. Wiekszosc routerow niestety routuje tylko z zewnetrznych ip i po lanie bedzie problem. Router z bridge-m? moze?

[ Dodano: Sro Maj 12, 2010 17:35 ]
AdamBoltryk napisał(a):Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie:
Sygnał sieci bezprzewodowej jest tak dobry jak mocno nadaje nadajnik i jak mało przeszkód jest po drodze oraz z czego te przeszkody są zrobione (drewno, cegła, beton, drzewa itd). Możesz w lapciaku mieć najnowszą kartę odbiornika WiFi klasy N+ a i to mało pomoże jeśli źródłowy sygnał jest słaby.

Nie zgadzam sie.
Sila sygnalu jest uzależniona od mocy nadajnika i sprawnosci/ zysku anteny odbiorczej
Poza tym problem przy wifi jest taki ze jedno i drugie jest zarowno odbiornikiem jak i nadajnikiem.
Jakosc anteny w karcie sieciowej ma zatem wiele do powiedzenia bo aby zestawic polaczenie jest potrzebna komunikacja w obie strony.
Na pewno rozwiazaniem bedzie tzw wifi booster najlepiej w zestawieniu z zewnetrzna antena kierunkowa...

Ale co ja tam wiem;)....
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Acid Drinker » 13 maja 2010, 00:57 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

Amigo_uk napisał(a):Nie zgadzam sie.


Zczym się nie zgadzasz? Napisał, że jak jest dużo przeszkód to żadna karta nie pomoże. I racja. Powinien tylko dopisać kartę WiFi w pierwszym zdaniu. Nie napisał też, że jest bez znaczenia.

Amigo_uk napisał(a):Poza tym problem przy wifi jest taki ze jedno i drugie jest zarowno odbiornikiem jak i nadajnikiem.


A jaki w tym problem? Mowa jest o mocy sygnału i nie ważne, w którą stronę akurat jest przesyłany.

Amigo_uk napisał(a):Problemem bedzie to ze te tanie routery sa raczej kiepsko konfigurowalne.


W czym tu problem? Wiele konfigurować nie trzeba. Poza tym 99% użytkowników nawet nie wie, że z routerem można zrobić coś więcej niż odkurzyć. I zazwyczaj nie trzeba.



PS. Wyszło na moje :D


Jeszcze zobaczymy co zrobią 'fachowcy'. Bo właśnie znając niektórych pracujących tutaj, to mogą powiedzieć, że się nic nie da zrobić. Albo powiedzą, żeby wymienić router na ten, który oni sprzedają. Zazwyczaj "najlepszy na rynku" :]
Pozdrawiam.
Andrzej.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 13 maja 2010, 14:29 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

eh, amigo, amigo - Toż ja napisałem dokładnie to samo, z czym niby się nie zgadzasz :) I nigdzie i nigdy nie polecam kupowania najtańszego sprzętu.
Chociaż z drugiej strony na cholerę komuś np. DMZ i inne wodotryski z topowych modeli? Ludzie kupują a potem może 1% z nich to wykorzystuje. Ilu ma włączone i funkcjonujące poprawnie filtrowanie po IP? Ilu regularnie uaktualnia bazę reguł? Strzelam, że może jakieś 1-2%?
Routowanie po lanie? Nie mamy pojęcia jak jest rozwiązana tamta sieć i możemy tylko gdybać. A to jak wróżenie z fusów :)
To, że antena odbiorcza ma znaczenie to też się zgodzę, ale - powiedz jaki masz wpływ jako zwykły Kowalski (nie serwisant) na antenę zamontowaną fabrycznie w Lapciaku? Jedynie masz wybór przy zakupie lapciaka - czy weźmiesz b, g, n, n+. O ile wiesz co to :). Druga zewnętrzna karta WiFi z boosterem na USB? można, ale po kiego, jeśli mam kartę w kompie? Dodatkowy koszt. Może niewielki, ale zawsze. Plus dodatkowy kabel i pałętający się sprzęt dopięty do kompa. Łatwo wyłamać gniazdo na płycie.
Co do sprawności/zysku anteny odbiorczej - nie spotkałem się z tym parametrem w ulotkach reklamowych zamieszczanych przez sprzedawców. A to, że MY o tym wiemy, to inna bajka. A sprzedawca i tak Ci nie odpowie na to pytanie, bo sam nie wie :D
Zewnętrzna antena kierunkowa przy nadajniku + zewnętrzna antena kierunkowa przy odbiorniku + instalacje od anten do komputerów + robocizna i już nie mieścimy się w środkach przeznaczonych w tym roku na inwestycje :D

@Acid Drinker - moja uwaga odnosiła się do właściciela źródła internetu :P

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 14 maja 2010, 08:37 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

eeee faktycznie troche polecialem:) przemeczenie praca:)
Wracajac do boosterow i anten zewnetrznych jest na nich bardzo czesto podany na nich zysk sygnalu w dB.
Temat slabego sygnalu wifi wogole jest mocno walkowany na wszystkich mozliwych forach... http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1266384.html :)

[ Dodano: Pią Maj 14, 2010 09:38 ]
Ps. Ja bardzo lubie wylamane gniazda na cudzych plytach glownych:)
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 15 maja 2010, 14:16 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

hehehe amigo a ilu KLIENTOW kupujacych sprzet WiFi czyta te fora? 1-2?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AntySmalec » 10 paź 2010, 19:44 Re: Przekazanie internetu z komputera na komputer

na pewno TY amigo czytasz to forum dokładnie.a to wystarczy :D

AntySmalec
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 23 wrz 2010, 08:15
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA